Strona główna > Zdrowie > Dr Andrew Wakefield o szczepionkowej nauce CDC

Dr Andrew Wakefield o szczepionkowej nauce CDC

Jest to zdumiewający wywiad. Publiczne oświadczenia w nim dr Wakefielda były najbardziej krytyczne jakie w ogóle słyszałem. Oskarżył dr Gerberdinga i dr De Stefano o oszustwo i kryminalne ukrywanie prawdy o szkodach poszczepionkowych. Poprzez całkowity brak nadzoru rządowego niszczymy zdrowie pokolenia dzieci. To musi się skończyć.

27.07.2015

https://www.youtube.com/watch?v=cSDMZSXLdak

W tej trwającej godzinę dyskusji, dr Wakefield mówił o pracy nad szczepionką MMR i chorobie jelit / autyzmie, łącznie z doświadczoną przez niego zemstą. Wyjaśnił prawne problemy z jego udziałem, kiedy rodzice wystąpili przeciwko producentowi szczepionki, który szczepionką skrzywdził ich dzieci. Doszedł do wniosku, że „te [oficjalne] badania bezpieczeństwa są całkowicie nieadekwatne„. Wzywał do stosowania pojedynczych szczepionek zamiast mieszanki szczepionki MMR, i w odpowiedzi producenci przestali produkcję pojedynczych szczepionek.

Wakefield omówił politykę stosowaną w tej kontrowersji, i naciski na tych którzy się o tym wypowiadają.

Wygłosił następujące zdumiewające oświadczenie: „Pojęcie ochrony dzieci przed poważnymi chorobami zakaźnymi za pomocą bezpiecznych i skutecznych szczepionek jest godne pochwały. Ale żadna z tych szczepionek, które są obecnie stosowane, moim zdaniem, nie spełnia żadnych tych kryteriów, ani same, ani szczególnie w mieszankach„.

Wakefield był najbardziej krytyczny wobec moralności / motywacji przemysłu szczepionkowego i Briana Deera.

Mamy dług wdzięczności wobec Stacy Francis za danie dr Wakefieldowi tej szansy na wyjaśnienie co mu się przydarzyło i jak to zmieniło jego życie.

To był bardzo mroczny czas… Raczej jak koszmar, gdzie na własne oczy można widzieć katastrofę. Masz wszystkich tych rodziców przychodzących i mówiących to samo, czy mieszkają w Indiach, czy w Europie, czy w Ameryce, opowiadają ci tę samą historię. Oni jej nie zmyślają… Zdają sobie sprawę, że mają historię wspólną z tak wielu innymi rodzicami. Więc widzisz dużo skrzywdzonych dzieci. Jednocześnie twoja zdolność zrobienia czegoś jest ci odebrana. Nie można pomóc im klinicznie, nie można pomóc im naukowo. Więc co robisz? I to jest koszmar.

Co jest najbardziej ciekawe, kiedy tracisz wszystko, kiedy tracisz karierę i dochody oraz litery przed nazwiskiem, to jest dziwnie wyzwalające. Dziwnie wyzwalające, bo myślisz, ok., wszystko jest odebrane, nie mam nic co można mi zabrać, więc zamierzam stać się waszym największym wrogiem. I z moją wielką przyjaciółką, Polly Tommey, zdecydowaliśmy, że jeśli chcemy zmierzyć się z mediami, to musimy stać się mediami…”

Wakefield zwrócił uwagę, że presja zakończenia zwolnień od szczepień i pozbawienie praw rodzicielskich prowadzi do krytycznego momentu. Mówił o człowieku który to wszystko ujawnił. Powiedział, że w 2001 naukowcy z CDC sprawdzili hipotezę, że im młodsze dziecko otrzyma szczepionkę MMR, tym większe ryzyko autyzmu. Oni to potwierdzili, i kazano im zakopać wyniki. Thompson odmówił ogłoszenia sfałszowanych wyników na spotkaniu IOM w 2004. Zamiast tego, powiedział dr Wakefield, „główny lekarz, dr Frank De Stefano, udał się tam i nakłamał. Przedstawił fałszywe wyniki, powiedział, że nie ma żadnego problemu. IOM uznał, że to jest ok., nie potrzeba dalszych funduszy na badanie bezpieczeństwa szczepionki. W Sądzie Szczepionkowym odrzucono 5.000 spraw, w oparciu o tę decyzję…”

Wakefield dalej tłumaczył jak William Thompson złamał protokół i skontaktował się z dr Julie Gerberding, wtedy szefową CDC, w kwestii znalezionych wyników. Za to, zdaniem Wakefielda, Thompson dostał „groźbę zwolnienia za próbę ujawnienia prawdy. I wtedy znowu wszystko pogrzebano. Julie Gerberding odeszła i poszła do Merck, gdzie była szefową szczepionek za wielkie pieniądze„. Wakefield wyjaśnił także jak doszlo do ujawnienia historii człowieka który to wszystko ogłosił.

W październiku w siedzibie CDC rozmawiano o nadchodzącym zjeździe. Dr Wakefield powiedział, że będzie tam razem z Tony Muhammedem z Narodu Islamu, i Robertem Kennedym, Jr. „Dostaniemy tyle uwagi na ile to zasługuje, bo to jest absolutna hańba. Absolutną hańbą jest to, że można wziąć, nawet w tym wieku, daną podgrupę rasową, która, jak wiadomo, ma bardzo wysokie ryzyko, i można to uważać za akceptowalną szkodę uboczną w twojej polityce?…

Jednym z poważnych autorów tego dokumentu… jest Afro-Amerykanka. Obserwacja tego co się dzieje… Przypomina… CDC, eksperymenty na zdrowiu publicznym w Tuskegee z syfilisem. Eksperymenty w południowym centrum Los Angeles ze szczepionką przeciwko odrze, o której wiedziano iż była bardzo reaktogenna, bardzo niebezpieczna. Wywoływała zgony dzieci w rozwijających się krajach.

Co myślimy? Co myślimy żeby na to pozwalać? Czy uważali, że to nigdy nie wyjdzie? Czy uważali, że zawsze będą w stanie to ukrywać? Wyraźnie tak. Taki jest sposób myślenia osób kierujących opieką zdrowia w tym kraju„.

W dalszej części Wakefield opisał różnice między dodatkiem rtęci, tiomersalu i aluminium stosowanym w szczepionkach, i szczepionce MMR z żywym wirusem. Wzywał do uznania autyzmu za chorobę medyczną, a nie psychologiczną.

Wakefield wystosował dramatyczny apel do naszego kraju by zajął się przyszłymi potrzebami tego upośledzonego pokolenia. „Nie możemy patrzeć tylko kiedy są na łasce systemu, społeczeństwa które nie dba„. Powiedział, że Polly Tommey w Austin, TX, zorganizowała ośrodek dla dorosłych dotkniętych autyzmem, który zajmuje się ich szczególnymi potrzebami – www.autismtrust.org.  Trwająca katastrofa będzie dotyczyć przyszłych dorosłych, na zajmowanie się którymi i finansowanie nie jesteśmy gotowi.

Źródło: http://www.ageofautism.com/2015/08/dr-andrew-wakefield-speaks-out-on-cdc-vaccine-science.html#more

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *