Strona główna > Zdrowie > Dr Alan Inglis: Leki na serce, które mogą cię ZABIĆ!

Dr Alan Inglis: Leki na serce, które mogą cię ZABIĆ!

 

 
Wracasz do domu z apteki… wykładasz wszystko z reklamówki… i układasz leki w rzędzie przed sobą. I natychmiast do głowy przychodzi ci jedna myśl: to jakiś żart!

 

Prawie KAŻDY senior tak pomyśli w jakiejś chwili. Ale jest grupa pacjentów, którym się to zdarza po każdym powrocie z apteki: seniorzy z niewydolnością serca. To wygląda jakby ci dano pół apteki!

 

Ale nowe badania pokazują, że te same leki mogą ci SZKODZIĆ bardziej niż pomóc. Dlatego dzisiaj mam coś czego potrzebujesz by PRZESTAĆ przyjmować niektóre z tych leków, miejmy nadzieję, na zawsze. To mogłoby ci pomóc poczuć się lepiej… lepiej myśleć… może nawet uratować ci życie.

Co KAŻDY pacjent z niewydolnością serca powinien wiedzieć o lekach

Nawet JEDEN lek może doprowadzić do skutków ubocznych rozwalających ci żołądek i mózg. Może sprawić, że masz zawroty głowy, przyćmienie mózgu, osłabienie i nie tylko. I to tylko JEDEN lek!

 

Większa liczba leków oznacza większe ryzyko, i nie tylko dlatego, że każdy lek ma swoje skutki uboczne – a ponieważ te leki mogą razem powiększać te straszne skutki uboczne. I z tym właśnie żyją pacjenci z niewydolnością serca w tej chwili.

 

Nowe badanie pokazuje, że niemal każdy taki pacjent codziennie przyjmuje co najmniej PIĘĆ leków… a ponad połowa z nich przyjmuje ich DZIESIĘĆ LUB WIĘCEJ.

Może słyszałeś o tych przerażających danych statystycznych, że połowa wszystkich pacjentów z niewydolnością serca umiera w ciągu 5 lat po diagnozie. To daje do myślenia…

Czy oni WSZYSCY umierają z tego powodu? Według mnie co najmniej niektórzy z nich umierają z powodu przyjmowanych leków: badania pokazują, że polifarmacja… lub przyjmowanie wielu leków… może mieć ŚMIERTELNE konsekwencje.

Jedno badanie wykryło, że przyjmowanie 10 lub więcej leków dziennie może PODWAJAĆ ryzyko przedwczesnej śmierci!

Nawet jeśli cię NIE ZABIJĄ, to połączony ciężar może ci dokuczyć. Przyjmowanie 5 czy więcej leków może prowadzić do:

– upadków

– osłabienia funkcji poznawczych

– niemożności utrzymania moczu

– niedoborów żywieniowych

– ogólnego osłabienia

– i WIĘCEJ…

Teraz prawdopodobnie myślisz, że nie mogę NIC z tym zrobić, w końcu nie przyjmuję tych leków DLA ZABAWY. To niewydolność serca!

 

Ale nowe badanie pokazuje, że większość z tych 5-10 leków czy więcej, to nie są leki na samą niewydolność serca. Są na inne dolegliwości.

 

Najbardziej powszechne są, np. leki PPI – inhibitory pomp protonowych podawane na refluks kwasu. I wiemy z innych badań, że  w wielu przypadkach polifarmacja obejmuje leki na cholesterol… nadciśnienie… przeciwbólowe… nasenne… i więcej.

I prawie WSZYSTKIE te leki nie są konieczne!

Niektóre, jak np. statyny, są wręcz niepotrzebne. Nie poprawiają ani nie ratują życia, a wywołują ryzyko. Inne, jak te na nadciśnienie, można zastąpić środkami naturalnymi jak potas i magnez.
Poszukaj dobrego lekarza, który kończył medycynę wg „starego” programu nauczania, on będzie wiedział najlepiej. Pokaż mu wszystkie przyjmowane przez ciebie leki.

Życzę ci zdrowia

Dr Alan Inglis

 

 

Teraz coś od siebie: lekarz nawet nie powiedział mi jakie ono wtedy było, ale orzekł: „jakie wysokie!” Czułam się bardzo dobrze, i naiwna posłuchałam, i na to „nadciśnienie” przez 15 lat przyjmowałam następujące leki:

– Corectin 5

– Prenessa 4

– Ipres long 1.5

– Polocard 75

I po co? Lekarz zalecił mi zakup ciśnieniomierza, sprawdzam, 140-150/80. Kiedy zaczęłam przyjmować leki miałam 130-140, ale nie wolno mi ich odrzucić bo to bardzo groźne. I to trwało 15 lat.

Okazuje się, że dawniej – 30 lat temu – norma ciśnienia krwi była 100 + wiek, czyli dla 50-latka ok. 150/80, 70-latka ok. 160-170/80, a teraz prawie  wszyscy dorośli muszą je „obniżać”, a norma 120/80 jest dla 20-latka. Czy da się cofnąć wiek? Absolutnie nie!

 

I jeszcze coś o cholesterolu, pamiętając, że nasz mózg w 25% składa się z cholesterolu. Sprawdź swój poziom w ten sposób:

 

Chol. całkowity

——————— = maks. 4

HDL

 

LDL

——— = maks. 3

HDL

 

Czytaj na moim chomiku: Prosto z serca tego lekarz ci nie powie z 26.01.2019 + Potęga białka s. 71

 

tłumaczenie: Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *