Strona główna > Świat > Ukraina > Doradca Walcmana puszcza farbę o fatalnych wynikach czwartej fali mobilizacji

Doradca Walcmana puszcza farbę o fatalnych wynikach czwartej fali mobilizacji


Napisał to obwieszony medalami, zajmujący bardzo ważne stanowisko i trzykrotnie prawie ranny w walkach o lotnisko – niemal cyborg i wielokrotnie uhonorowany ukrowiec (doradcą Poroszenki jest Jurij Biriukow):

Ochryple wrzeszczy „Chwała Ukrainie”, mówi wszystkim naokoło, jakim jest typowym chorobliwym patriotą. To najlepszy strateg w nowoczesnej historii, i jest w stanie mocą swych myśli zniszczyć wroga poprzez Twitter. Oczywiście jego profil jest pełen symboli narodowych. Jest jednocześnie mieszkańcem Iwano-Frankowska, Tarnopola, Zakarpacia, Wołynia.

Gardzi słabością władz w Kijowie, ma soczyste komentarze dla prezydenta. Namiętnie twierdzi, że mówienie po rosyjsku jest oznaką roboty dla Moskali.

Ale jest to także tchórzliwy drań … kulący ogon, ukrywa się przed komisarzem, zmienia numer telefonu, ma posiadłości w Rumunii, na Węgrzech, w Słowacji i w Polsce, i tam ucieka, gdy grunt pali się pod nogami. A siedząc tam, podziwia swój geniusz.

a
Po otrzymaniu pierwszego sprawozdania z realizacji planu czwartej fali mobilizacji, Biriukow napisał:

„Ja tego nie rozumiem!

Nie rozumiem ani zdań, ani nie rozumiem też faktów.

… Szefowie 14 rad wiejskich z obwodu (obłaść) Iwano-Frankowskiego odmówili przyjęcia wezwań do przeprowadzenia poboru

… 57% wezwanych poborowych z obwodu Iwano-Frankowskiego nie dotarło do komisji lekarskich

… 37% wezwanych poborowych z obwodu Iwano-Frankowskiego opuściło terytorium Ukrainy

… Szefowie rad wiejskich obwodu Tarnopolskiego jawnie sabotuje dekret o mobilizacji, w przypadku pojawienia się na ich obszarze przedstawicieli rządu – ostrzegają mieszkańców własnych i okolicznych miejscowości

… Szef rady wiejskiej Koniukcze, powiat Kozowa poinformował, że mieszkańcy wynajęli 2 autobusy i wyjechali na terytorium Federacji Rosyjskiej

… W miasteczku Kołczyno, powiat Mukaczewo na Zakarpaciu, na 105 osób przewidzianych do poboru, udało się doręczyć je tylko trzem. 9 osób nie mieszka pod adresem, a 93 osoby w styczniu wyjechały do „prac sezonowych w rolnictwie”

… W ciągu ostatnich 30 dni granicę państwową w obwodzie Czerniowce przekroczyło 17% ogólnej liczby poborowych z tego regionu. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że hostele i motele w rejonie przygranicznym z sąsiednią Rumunią są całkowicie wypełnione ukraińskimi mężczyznami, którzy unikają poboru do wojska.

… 19% wezwanych poborowych z obwodu Wołyńskiego odmówiło służby wojskowej ze względów religijnych, choć w poprzednich latach odsetek odrzuconych przez armię z tego powodu nie przekroczył 0,7 proc.

Suki, a nie patrioci. Wojownicy światłości, psia ich mać. Tchórzliwe psy!”

Wydaje się, że ten post został już usunięty ze strony Jurija Biriukowa na pejs-zbuku, ale zanim to się stało, został rozpropagowany w Internecie setki razy.

Źródło: http://fortruss.blogspot.fr/2015/01/poroshenko-adviser-leaks-disastrous.html

Tłum. Pluszowy Miś.

a


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *