Strona główna > Rosja > W Donbasie zamordowany następny bohater republiki – Giwi

W Donbasie zamordowany następny bohater republiki – Giwi

W Donbasie zginął dowódca batalionu „Somali”, Michaił Tołstych, pseudonim Giwi.

a6

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki Ludowej poinformował, że dowódca batalionu „Somali”, Michaił Tołstych, znany jako Giwi, zginął w wyniku zamachu terrorystycznego, donosi agencja INTERFAX.

„Dzisiaj o godzinie 06:12 czasu moskiewskiego, na wskutek zamachu terrorystycznego zginął bohater Donieckiej Republiki Ludowej, dowódca batalionu „Somali”, pułkownik Michaił Tołstych, znany jako Giwi. Jest to kontynuacja wojny terrorystycznej rozpoczętej przez władze kijowskie przeciwko mieszkańcom Donbasu. Na miejscu zamachu terrorystycznego pracuje grupa śledcza” – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki Ludowej.

Dowódca batoalionu „Somali”, Michaił Tołstych, zginął w wyniku eksplozji w bazie jednstki w okolicach Doniecka. W wyniku eksplozji w sztabie „Somali” wybuchł duży pożar, w chwili eksplozji Giwi znajdował się w swoim gabinecie. Nadeszły informacje, że ciało Michaiła Tołstycha zostało już zidentyfikowane.

Z kolei w prokuraturze Donieckiej Republiki Ludowej poinformowano, że zamach terrorystyczny zorganizowany został przez ukraińską grupę dywersyjno-zwiadowczą. „Ten zamach i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (pseudonim Motorola) to ogniwa tego samego łańcucha. Za zamachami stoją ukraińskie służby specjalne, które usiłują zdestabilizować sytuację w republice” – powiedział przedstawiciel prokuratury, dodając, że organy ścigania republiki „po gorących śladach” dotarły do domniemanych wykonawców morderstwa Giwiego.

Wcześniej, 3 lutego, podczas walk w donieckiej strefie przemysłowej, pułkownik Donieckiej Republiki Ludowej Giwi został lekko ranny w nogę. „Odłamek przeszedł po stycznej nie uszkadzając ważnych życiowo organów” – powiedzieli towarzysze Giwiego. Poinformowali oni, że powstaniec pospolitego ruszenia nie wziął zwolnienia i już powrócił do służby. „Giwi pomimo rany jest już na służbie. Dalej broni republiki” – powiedziano wśród powstańców.

https://www.youtube.com/watch?v=e4H7Xdbq0rw

Za: http://kolokolrussia.ru/novosti/v-donbasse-pogib-komandir-batalona-somali-mihail-tolsth-givi

Data publikacji: 8.02.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.