Strona główna > Świat > Ukraina > DONBAS: Zaciskanie Pętli Wokół Gorłowki

DONBAS: Zaciskanie Pętli Wokół Gorłowki

bezmetki:Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i „widzimisie”. Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , „nową lewicą”, ad personam – chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością
**************************
GDZIE oni SĄ? Gdzie się podziali ci wszyscy apologeci NowoRosji sprzed kilku lat, z ich kiczowato-odpustową czułostkowością, pełną pieprzonych bazi, kotków, piesków i niemowlaków, jak kartofle – w krasnoarmiejskich mundurkach.
Mieli sukinkoty czelność dyktować mi co powinienem czytać i tłumaczyć i sumitować się, czemu nie ma mnie w szeregach bohaterskich opołczeńców. Była nawet taka cipa w pretensjach, ponad miarę i przyzwoitość, która szyderczo nazywała mnie „Mykołą”.
„Gdzie oni są?”: https://www.youtube.com/watch?v=LufyqNb56fo
Nowe qrwa dyrektywy; wygasić temat, entuzjazm i wyleniałe sumienia?

______________________

Jak wcześniej informowała „Russkaja Wiesna”, na obrzeżach miasta Gorłowka, ВСУ podjęły dzisiaj próbę ataku na pozycje sił zbrojnych DRL. Grupa 46  batalionu „Donbas-Ukraina”, zaatakowała  wysunięty posterunek sił DRL,pod osiedlem Golmowskij (Гольмовский) i wzięła do niewoli trzech żołnierzy, czwarty został zabity.

Wydanie ukraińskie «Страна», powołując się na jednego, z oficerów sztabu, poinformowało – z czym wiąże się zaostrzenie sytuacji, na kierunku Gorłowskim.

Według słów ukraińskiego wojskowego, Gorłowkę – uważa  się  za najkorzystniejszy strategicznie kierunek dla tak zwanego „zaciskania pętli” wokół Doniecka.

„Gorłowka otoczona jest wzgórzami, w tej liczbie w osiedlu „Jużnyj”, a  ten, kto zajmuje pozycje na tych wzgórzach, w istocie,  kontroluje miasto, wyjaśnił oficer.

„Z nich łatwo ostrzeliwać całe miasto. Dlatego, jeśli wzgórza wokół Gorłówka będą pod ВСУ, Gorłowkę separatyści oddadzą bez walki. Po prostu nie ma sensu tam ginąć; wszystko tam, jak na dłoni. Jednocześnie Gorłowka — to strategiczny przyczółek do ataku na Debalcewo i Jenakijewo. W ten sposób zaciska się pętla wokół Doniecka” — kontynuuje myśl okupant.

„”Tym bardziej,że ВСУ formalnie nie narusza porozumień mińskich — wzgórza wokół Gorłówka, należą do tak zwanej „szarej strefy”. I my mamy pełne prawo zająć „szarą strefę”, taka dyslokacja, nie jest traktowana , jako natarcie””, — cynicznie stwierdził oficer ВСУ .

Z ostatniej chwili:
В ДНР рассказали о срыве плана ВСУ занять Горловку‍

W DRL opowiedzieli o złamaniu planu zajęcia Gorłowki przez ВСУ
https://news.yandex.ru/story/V_DNR_rasskazali_o_sryve_plana_VSU_zanyat_Gorlovku–22b30649ef9dc29737e80177c5a4f9cb?lang=ru&from=main_portal&stid=aOA5QLifSmD5WM8Rw_cC&t=1527064961&lr=21210&msid=1527065278.08497.22883.26249&mlid=1527064961.glob_225.

—————–

Źródło:
https://news-ria.ru/ukraina/zatyanut-petlyu-vokrug-donecka-v-v
Микола Перший on 21.05.2018 19:31Нет комментариев
„Есть задача затянуть петлю вокруг Донецка”

Zadanie-zacisnąć pętlę wokół Doniecka
21.05.2018

————–
YouTube:

Срочно! Попытка прорыва ВСУ под Горловкой. Жертвы в Зайцево. 21.05.2018, „Панорама”
Pilne! Próba przebicia ВСУ pod Gorłowką. Ofiary w Zajcewie.

—————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *