Strona główna > Rosja > Donbas – Flaga Wehrmachtu nad pozycjami ukraińskiej armii ? !

Donbas – Flaga Wehrmachtu nad pozycjami ukraińskiej armii ? !

Donbascy separatyści oskarżyli pułk „Azow” o wywieszenie nazistowskiej flagi nad pozycjami ukraińskiej armii pod Marinką. Jako dowód opublikowali nagranie wideo.

Nagranie, które ukazało się 2. maja na kanale sił zbrojnych nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej, zostało wykonane z pozycji zajmowanych przez separatystów. Widać na nim flagę ze swastyką (separatyści twierdzą iż jest to sztandar Wehrmachtu) powiewającą nad czymś, co może być wojskowymi umocnieniami. Korespondent służby prasowej armii separatystów Dmitrij Astrachań twierdzi, że nagranie zostało wykonane we wsi Marinka, gdzie kilka dni temu strona ukraińska przerzuciła kontrowersyjny pułk „Azow”. To właśnie żołnierze tej jednostki, oskarżanej o sympatyzowanie z ideologią nazistowską, mieli wywiesić flagę ze swastyką.

Astrachań podkreślił na nagraniu, że flaga została wywieszona „w przeddzień” rocznicy kapitulacji III Rzeszy i zarzucił „azowcom”, że już zdążyli ostrzelać pozycje cywilne i popełnić zbrodnie wojenne.

„Teraz pokażemy wam flagę tych, którzy faktycznie walczą przeciw Donbasowi nie patrząc na to, że ukraińska propaganda próbuje mówić o demokracji, liberalnych wartościach i drodze do Europy” – mówił Astrachań zapowiadając kadry pokazujące flagę ze swastyką.

Zdaniem dziennikarza Bilda Juliana Roepcke, legitymującego się antyputinowskimi i proukraińskimi poglądami, nagranie nie jest fejkiem. „Do wszystkich twierdzących, że to +rosyjska propaganda+, +fejk+ lub +to nie Marinka+. Nie zgadzam się” – napisał Roepcke na Twitterze. W innym twicie niemiecki dziennikarz próbował bagatelizować postępowanie ukraińskich żołnierzy. „Czasem naprawdę nienawidzę ich poczucia +humoru+” – pisał Roepcke.

Ukraiński pułk „Azow”, odwołujący się do elementów ideologii neonazistowskiej i neobanderowskiej, początkowo funkcjonował jako batalion ochotniczy. Później został przekształcony w pułk. Wszedł w skład Narodowej Gwardii Ukrainy. Jak informowaliśmy, członkowie „Azowa” chętnie posługują się symboliką nazistowską – w tym 36 Dywizji Grenadierów SS „Dirlewanger”, która pacyfikowała warszawską Wolę podczas Powstania Warszawskiego.  Z powodu neonazistowskich powiązań Azowa Kongres USA zadecydował, że środki z pomocy finansowej dla Ukrainy nie mogą być wykorzystywane przez tę jednostkę.

CZYTAJ TAKŻE: Pułk „Azow” wrócił na linię frontu w Donbasie

Kresy.pl / YouTube / armiyadnr.su / politnavigator.net

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/donbas-flaga-wehrmachtu-nad-pozycjami-ukrainskiej-armii-video/

5.05.2019

One thought on “Donbas – Flaga Wehrmachtu nad pozycjami ukraińskiej armii ? !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.