Strona główna > Bez kategorii > Donald Tusk warty jest Jarosława Kaczyńskiego I odwrotnie

Donald Tusk warty jest Jarosława Kaczyńskiego I odwrotnie

Za: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=7972&Itemid=56

Data publikacji: 4.01.2013

Temat nieinternowania Jarosława Kaczyńskiego, niczym bumerang, powraca co jakiś czas na łamach mediów. Odnośnie analogicznej sytuacji związanej z Donaldem Tuskiem dziennikarze woleli raczej milczeć. Aż do teraz, gdy zagadkę postanowił rozwiązać pierwszy historyk IV RP – Sławomir Cenckiewicz.

Autor znany głównie z publikacji dotyczących przeszłości Lecha Wałęsy, zechciał zaprezentować swoje przemyślenia dotyczące innych prominentnych polityków, którym nie po drodze było (i wciąż jest) z braćmi Kaczyńskimi oraz założoną przez nich partią.

Na łamach tygodnika „W Sieci” porównuje on – skądinąd słusznie – analogiczne elementy biografii Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. O ile w wypadku prezesa PiS „nieinternowanie” jest częstym zarzutem, mającym ukazać jego nikłe znaczenie dla polskiej sceny politycznej, brak jakiegokolwiek poważania ze strony służb specjalnych, czy wyjątkowo mikre zaplecze bojowe, o tyle w wypadku Tuska niewielu wyciąga podobne wnioski z faktu, iż nikt go (np. do Arłamowa) nie wywiózł.

„Co z tego wynika? Ano m. in. to, że Tusk nigdy nie był rozpracowywany w ramach jakiejkolwiek personalnej sprawy operacyjnej przez SB” – pisze Cenckiewicz, przytaczając publicznie dostępne dokumenty IPN.

Obnażając niezbyt okazałą opozycyjną przeszłość obecnego premiera, cytuje on jego kolegów „po styropianie” atakujących Kaczyńskiego. W druzgocącym dla Tuska świetle analogii i niekorzystnych dla niego faktów, są one jednak bronią obosieczną zadającą cios premierowi. Co ciekawe, w jego wypadku okaże on się zapewne jedynie lekkim, powierzchownym trafieniem, które spłynie po Tusku, jak po kaczce, tfu – gęsi…

#     #     #

Korzystając z okazji przypominamy, co 13 grudnia 1981 roku robiłJarosław Kaczyński, a co Donald Tusk

Za: http://politykier.pl/kat,1025795,wid,15222438,wiadomosc.html?ticaid=5fd2f

 

========================================

 

13 grudnia 1981 r. Tusk cieszył się jak nigdy!

Donald Tusk

 

 

fot. PAP / Radek Pietruszka)

 

Mimo, że większości opozycyjnych działaczy data 13 grudnia 1981 r. kojarzy się fatalnie, to Donald Tusk widzi sprawę inaczej. Wtedy cieszył się, jak nigdy wcześniej w życiu!

 

Za: http://politykier.pl/kat,1025795,wid,14078354,wiadomosc.html

 

 

 

========================================

 

 

 

Nie uwierzysz, co Kaczyński robił 13 grudnia 1981 r.!

kacza

(fot. PAP / Piotr Polak)

Od wielu lat Jarosław Kaczyński stara się wykreować na lidera postsolidarnościowej prawicy. Okazuje się jednak, że gdy wybuchł stan wojenny dość długo żył w błogiej nieświadomości…

Za: http://politykier.pl/kat,1025795,wid,14077779,wiadomosc.html?ticaid=6fd30

———————————————————–

 

Jeden i drugi – są to ludzie od początku ich kariery, słżący obcym interesom i są pod doskonałą ochroną tychże swoich mocodawców. Nie trzeba być wielce oświeconym, by to zauważyć. Widać to gołym okiem.

No cóż: „pac” warty „pałaca” i odwrotnie.

St. Fiut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.