Strona główna > Świat > Donald Trump ogłasza maj 2017 r. miesiącem Dziedzictwa Żydowskiego: w swoim oświadczeniu cytuje „Tikkun Olam”

Donald Trump ogłasza maj 2017 r. miesiącem Dziedzictwa Żydowskiego: w swoim oświadczeniu cytuje „Tikkun Olam”

Donald Trump cytuje „Tikkun Olam” w swoim oświadczeniu z maja 2017 r. Podobnie jak jego poprzednik, — Barack Husajn Obama,  — prezydent Donald J. Trump  — ogłosił majowy miesiąc jako miesiąc żydowskiego dziedzictwa amerykańskiego.

a

Zauważ, że w pierwszym akapicie cytuje pojęcie „tikkun olam” z kabały lurianicznej.

Ten „tikkun olam” jest naprawą niedoskonałego świata, który został stworzony przez Boga.

Jakie są niedoskonałości świata?

„Tikkun Olam” jest koncepcją plemienną, a nie uniwersalną.

Bo naprawiając świat, likwidują ze świata Amalek lub wrogów Żydów.

Co za etyczny i moralny kod!

Przykładem „tikkun olam” lurianistycznej jest pornografia — służąca do niszczenia moralności i skorumpowania młodzieży postrzeganej jako wroga.

Biały Dom
Biuro Sekretarza Prasy
Do natychmiastowej publikacji
28 kwietnia 2017 r
Prezydent Donald J. Trump ogłasza maj 2017 r. Jako miesiąc Dziedzictwa Żydowskiego
Miesiąc Dziedzictwa Żydowskiego, 2017

______________

Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki

Proklamacja

Podczas Miesiąca Dziedzictwa Żydowskiego świętujemy nasze silne amerykańskie dziedzictwo żydowskie, zakorzenione w starożytnej wierze i tradycjach narodu żydowskiego.

Niewielka grupa holenderskich Żydów, którzy po raz pierwszy wyemigrowali w 1654 roku, szukając schronienia i wolności religijnej, przyniósł ze sobą swoje rodziny, swoją religię i ich uprzejme obyczaje, które przekazały z pokolenia na pokolenie.

Kodeks moralny i etyczny żydowskiego narodu jest inspirowany przez ich duchowe powołanie „tikkun olam” — odpowiedzialność za naprawę świata.

Poprzez to powołanie naród żydowski pozostawił niezatarty znak w kulturze amerykańskiej.

Dzisiaj jest objawia się wysokim sukcesem Żydów osiągnęło w Ameryce unikalną syntezę poszanowania dziedzictwa i miłości do kraju.

Uciec od prześladowań religijnych i przemocy etnicznej oraz szukając wolności politycznej i możliwości gospodarczych,   — Żydzi amerykańscy przez wieki utrzymywali się w przekonaniu, że Stany Zjednoczone to „Di Goldene Medina” — Złoty kraj.

Ci, którzy się tutaj przeprowadzili, zbudowali domy i ogrody, wzbudzili rodziny i wprowadziły firmy.

Oni dążyli do wykształcenia, aby przyspieszyć swoją misję, aby uczynić świat lepszym miejscem.

W każdym aspekcie życia kulturalnego, duchowego, gospodarczego i obywatelskiego w kraju amerykańscy —  Żydzi stają na czele walki o wolność, równość i godność człowieka, pomagając blask nadziei ludziom na całym świecie.

Osiągnięcia amerykańskich Żydów odczuwalne są w całym społeczeństwie i kulturze Stanów Zjednoczonych, we wszystkich dziedzinach iw każdym zawodzie.

Amerykańscy Żydzi zbudowali instytucje szkolnictwa wyższego, szpitale i wiele organizacji kulturalnych i filantropijnych.

Żydzi amerykańscy nawet przynieśli nam naszych największych superbohaterów  —  Captain America, Superman i Batman.

Żydzi amerykańscy skomponowali niektóre z naszych definiowanych krajowych hymnów,   — takich jak God Bless America, — ponadczasowe musicale, takie jak Sound of Music,   — a nawet słynne piosenki świąteczne.

Od admirała Hymana G. Rickovera do Alberta Einsteina, Richarda Rodgersa do Irvinga Berlin, Jerryego Siegela do Billa Fingera, Mela Brooksa do Don Ricklesa i Leviego Strauss do Eli Wiesla,   — amerykańscy Żydzi przekształcili wszystkie aspekty amerykańskiego życia i nadal wzbogacają Amerykanów duch.

W tym miesiącu świętuję z moją rodziną   —  w tym moją córkę, Ivankę, zięciem z mojej rodziny, Jaredem, moimi wnukami i naszą rozbudowaną rodziną —  głębokie duchowe powiązanie, które wiąże się i zawsze wiązał lud żydowski w Stanach Zjednoczonych na zasadach założycielskich.

Uznajemy, że wiara i optymizm na przykładzie Żydów amerykańskich czyni Amerykę „Złotym Krajem”   — i wyrażamy naszą wdzięczność dla tych wielkich, silnych, zamożnych i kochających ludzi.

Z tego powodu, ja, DONALD J. TRUMP, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, na mocy uprawnienia przez Konstytucję i ustawodawstwo Stanów Zjednoczonych, niniejszym ogłaszam maj 2017 r. Jako miesiąc Dziedzictwa Żydowskiego.

Wzywam wszystkich Amerykanów do świętowania dziedzictwa i wkładu amerykańskich Żydów oraz obserwowania tego miesiąca za pomocą odpowiednich programów, działań i ceremonii.

NA POŚWIADCZENIE TEGO, — Składam tę rękę dwudziestego ósmego kwietnia, w roku dwa tysiąc siedemnaście lat, a także o Niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki dwustu czterdziestu pierwszych.

DONALD J. TRUMP
Źródło: Dom Biały, Prezydent Donald J. Trump Ogłasza maj 2017 r. Jako miesiąc Dziedzictwa Żydowskiego

SUPLEMENT

TRUMP – ZDEMASKOWANY JEWISH ILLUMINATI

Źródło: callmejorgebergoglio.blogspot.ro/…/trump-cites-tik…

Za; https://gloria.tv/article/dsXyTaCJG9wn2avoDWJGamfPz  — TŁUMACZONE TRANSLATOREM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *