Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Dokument Fundacji Rockefellera z 2013 roku przewidział lockdowns, koniec fizycznych relacji i globalną policję zdrowia

Dokument Fundacji Rockefellera z 2013 roku przewidział lockdowns, koniec fizycznych relacji i globalną policję zdrowia

Życie w odosobnieniu 

 

W 2012 na światowym Spotkaniu o Zdrowiu / Global Health Summit w Pekinie, 112 ważnych osób z rządów, sektora prywatnego, organizacji międzynarodowych  i innych grup spotkali się by omówić kwestię jak będzie wyglądało zdrowie na świecie za 100 lat. Spotkanie wyprodukowało biały dokument pt. Marzenia o przyszłości zdrowia na następne 100 lat / Dreaming the Future of Health for the Next 100 Years, sfinansowane przez Fundację Rockefellera.

 

W części raportu, w której szczegółowo opisano, czego uczestnicy byli stosunkowo pewni, znajduje się opis życia, który jest bardzo podobny do tego, co wydarzyło się w odpowiedzi na Covid, w tym izolację i coraz bardziej wirtualne życie:

 

„Obfitość danych, cyfrowa inwigilacja i łączenie ludzi może oznaczać „śmierć prywatności” i może zastąpić fizyczną interakcję przejściowym, wirtualnym połączeniem, generując izolację i rodząc pytania o kształtowanie wartości w sieciach wirtualnych… Edukacja przejdzie poważną transformację ze względu na zbieżność spostrzeżeń z psychologii poznawczej i nowych narzędzi online (chunking, crowdsourcing, chatroomy, masowe otwarte kursy online), tworząc przestrzenie do nauki w formach wzajemnego uczenia się 'wielu do wielu', poza formalnymi klasami”. (s.8 /p.8)

Raport przechodzi następnie do postawienia hipotezy dotyczącej 4 różnych scenariuszy, które mogą mieć miejsce w przyszłości, w sekcji pt. Obudzenie się w 2050. W Scenariuszu 1, Wyścig o zasoby zdrowotne / Waking Up in 2050. In Scenario 1, The Scramble for Health Resources, jest dystopijny obraz tego, jak może wyglądać życie w styczniu 2050:

„Żyjemy w konkurencyjnym i niepewnym świecie! Wczoraj firma Global Health Inc wysłała uzbrojone roboty do małej pirackiej fabryki, która drukowała tkankę skórną w 3D na sprzedaż uliczną w naszych biedniejszych społecznościach. Rynek na to jest duży ze względu na urazy spowodowane niekontrolowanym spalaniem odpadów na ciepło, ponieważ wielu nie stać na nowe taryfy za energię. U biedniejszych, starszych ludzi dochodzi do wielu zgonów z powodu hipotermii.

 

Global Health Inc twierdzi, że fabryka nie jest zarejestrowana w ich funduszu majątkowym, że tkanka nie spełnia standardów i że realizowali globalny kontrakt, który zawarli w zakresie ochrony zdrowia publicznego. Ludzie w biedniejszych społecznościach są wściekli, ponieważ polegali na tej fabryce w zakresie tanich produktów i oskarżają Global Health Inc o ochronę swoich patentów. Krążą pogłoski, że niektórzy z Części X miasta, znacie nieplanowany obszar, w którym mieszkają uchodźcy z rozbłysków słonecznych z 2046, że niektórzy z nich wyjęli czujniki i planują nalot żywnościowy i paliwowy na zamożne przedmieścia na południu”. (s./p.13).

 

I dalej opis życia w styczniu 2050:

„Wielu martwi się możliwościami chorób zakaźnych szerzących się z Sekcji X na okolice. Ich prywatne programy zarządzania zdrowiem wysłały uspokajające komunikaty, że sa objęci w pakietach bezawaryjnym systemem nadzoru, który jest w stanie wykryć każdą chorobę, i przypomnienia by upewnić się, że przeszli coroczne kontrole czujników”. (s./p.13).

 

W Scenariuszu 2: Zdrowie, jeśli nam się uda / Health if we Make it Happen, raport omawia możliwość powołania Globalnej Agencji Standardów / GSA w Pekinie i wspólnej waluty międzynarodowej, do stycznie 2050:

„Podczas wideokonferencji Globalnej Agencji Standardów w Pekinie zostaliśmy poinformowani o najnowszych normach, które miasta powinny osiągnąć w zakresie środowiska, dobrego samopoczucia, lokalnej produkcji i recyklingu. Zgłosiliśmy zaniepokojenie, że władze państwowe nie egzekwują standardów. Wspólnotowe Stowarzyszenie Producentów Żywności / CFPA zapytało, dlaczego nie podjęto działań w oparciu o wyniki oceny z 2047 dotyczącej inwestowania w egzekwowanie prawa przez państwo i obywateli. Przedstawiciel GSA powiedział nam, że to sprawa lokalna, ale Greg z CFPA stwierdził, że fundusze samorządów załamały się po przyjęciu wspólnej waluty międzynarodowej (CIC)”. (s. 14)

 

Jest wiele innych sekcji tego dokumentu, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ dostarczają one wglądu w to, jak elitarne sieci widzą przyszłość. Np. dokument twierdzi, że będzie prawdopodobnie spadek płodności, trend który już widzimy / seeing w wielu krajach:

„Ludzie będą żyć dłużej i płodność spadnie, kobiety będą egzekwować swoje prawa reprodukcyjne”. (p.6)

 

W raporcie zauważono, że ludzie najprawdopodobniej będą „bardziej współdziałać ze sztuczną inteligencją”, i przewiduje, że przeprojektowanie może dać narodziny hybrydowych istot ludzkich i robotów:

„Będziemy bardziej wchodzić w interakcje ze sztuczną inteligencją / AI. Wykorzystanie robotyki i bioinżynierii do usprawnienia ludzkiego funkcjonowania jest już w toku i będzie postępować. Przeprojektowanie ludzi w potencjalnie oddzielne i nierówne formy za pomocą inżynierii genetycznej lub mieszanych robotów ludzkich wywołuje debaty na temat etyki i równości. Przewiduje się, że po 2030  pojawi się nowa demografia technologii (robotyka, inżynieria genetyczna, nanotechnologia) produkująca roboty, zmodyfikowane organizmy, „nanoboty” i sztuczną inteligencję, które mogą się samoreplikować. Debaty będą się rozwijać na temat implikacji zbliżającej się rzeczywistości życia zaprojektowanego przez człowieka”. (p.7)

 

W odniesieniu do siły państw narodowych w dokumencie argumentuje się, że władza państw może się bardziej osłabić, dając początek megamiastom, polityce tożsamości lokalnej i sieciom globalnym:

„Siła państw i ich zdolność do zapewnienia efektywnego powiązania między poziomem lokalnym i globalnym może się zmniejszyć w obliczu rosnących megamiast, polityki tożsamości lokalnej, rosnącego wykluczenia społecznego, zwiększania wpływu prywatnego na wszystkie sfery życia, rozszerzającej się liberalizacji i silniejszych sieci globalnych”. (p.10).

 

Najwyraźniej ten dokument zawiera wiele spostrzeżeń związanych z rodzajem światowych elitarnych sieci władzy, które pojawiają się w zasięgu wzroku, od śmierci fizycznej interakcji po globalną walutę międzynarodową. Ale przyszłość nie jest ustalona, i ostatecznie twoja przyszłość będzie kształtowana przez ciebie – przez to co akceptujesz, czemu się przeciwstawiasz i czego pragniesz.

https://www.activistpost.com/2021/03/2013-rockefeller-paper-predicted-isolation-the-death-of-physical-interaction-global-health-police.html

tłumaczenie: Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.