Strona główna > Bliski Wschód > Dobrowolnie dołączyły do islamistów i stały się niewolnicami

Dobrowolnie dołączyły do islamistów i stały się niewolnicami

Coraz więcej kobiet z niemieckim obywatelstwem zasila szeregi ISIL w Iraku i Syrii – alarmuje Niemieckie Federalne Biuro Ochrony Konstytucji (BfV). Kobiety jadące tam dobrowolnie, stają się niewolnicami brutalnych i bezwzględnych bojówkarzy.

a

Stojący na czele BfV Hans-Georg Maassen alarmował, że rośnie liczba kobiet poniżej 25 roku życia, które dołączają do ISIL. Podkreślał, że 100 z 700 obywateli niemieckich walczących po stronie ISIL stanowią kobiety, przy czym połowa z nich nie ukończyła jeszcze 25 roku życia.

Liczące na romantyczną podróż życia niemieckie dziewczyny o islamskich korzeniach, po dotarciu na miejsce, przeżywały szok i rozczarowanie. Przede wszystkim natychmiast były zniewalane, bojówkarze odbierali im paszporty i telefony, tak że zupełnie traciły kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

Zdaniem niemieckiego wywiadu kobiety i dziewczyny, które decydowały się na dołączenie do islamistów były osobami chorymi psychicznie, lub pochodzącymi z ubogich rodzin i pozbawionymi edukacji.

Ich rekrutacja dokonywała się i dokonuje nadal głównie przez internet, ale także przez kontakt bezpośredni – poinformował Maassen. Szef BfV podkreślił przy tym, że w Niemczech jest około 7 500 sympatyków islamskich terrorystów. – Zagrożenie staje się bardzo złożone – ostrzegł.

Z danych niemieckiego wywiadu wynika, że wskutek walk oraz różnego rodzaju aktów terroru w Iraku i Syrii śmierć poniosło około 100 niemieckich obywateli, którzy dołączyli do bojówkarzy.

Blisko jedna trzecia tych, który opuścili Niemcy, aby udać się do Iraku i Syrii, powróciła do domu, a około 50 trenowało swoje umiejętności w obozach na Bliskim Wschodzie.

Karolina Maria Koter

Źródło: Press TV

Za: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/9793-dobrowolnie-dolaczyly-do-islamistow-i-staly-sie-niewolnicami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.