Strona główna > Polska > Dobre zmiany – Belka szefem EBOR

Dobre zmiany – Belka szefem EBOR

Mafia w Polsce ma sie dobrze, przestępcy, którzy odgrywają lub odgrywali kluczowe role w rozbiorach Polski awansują wyżej i wyżej przy poparciu lewych ,,patriotów”
a2222

Marek Belka szefem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju?

,,EBOR w rękach Marka Belki? Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka ma się ubiegać o fotel szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju – dowiedział się „Puls Biznesu”.

Według gazety, kandydaturę Belki jest gotów poprzeć polski rząd. Zielone światło w tej sprawie miał dać prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. „Dla prezesa Kaczyńskiego w takich sprawach kluczowe jest to, że Polak może objąć tak ważne i prestiżowe stanowisko, oraz to, że tylko obecny prezes NBP daje nam jakiekolwiek szanse w tym wyścigu” – powiedział gazecie informator z kręgów rządowych. „Puls Biznes” dowiedział się też, że sam Belka wyraził gotowość kandydowania na szefa EBOR-u. Narodowy Bank Polski nie komentuje jednak sprawy.

Jak pisze „Puls Biznesu”, pomysłowi pomógł kalendarzowy zbieg okoliczności. „Na początku lipca wygasa czteroletnia kadencja Sumy Chakrabartiego, obecnego prezesa EBOR-u, a nieco ponad dwa tygodnie wcześniej misję szefa NBP zakończy Marek Belka”. Gazeta przypomina, że Belka uzyskał już poparcie rządu PiS, gdy w 2007 roku ubiegał się o fotel sekretarza generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD. Przegrał jednak w głosowaniu z Meksykaninem Jose Angelem Gurrią. Teraz jego szanse są większe, gdyż nie trzeba szukać poparcia na świecie, a wystarczy porozumieć się w Unii Europejskiej – pisze „Puls Biznesu”.

Przypominam, że Marek Belka, jako szef polityki gospodarczej Iraku, nadzorował wdrażanie mechanizmu, który uzależnił społeczeństwo irackie od długoterminowych kredytów udzielanych przez jeden bank, którego doradcą był on sam. Uzasadniał to „mniejszymi kosztami zakupu dóbr”. Oczywiście monopolistyczny charakter programu, jak za czasów „ropy za żywność” sprzyjał wybieraniu dostawców faworyzowanych przez rząd USA (Bechtel, Halliburton), niezależnie od ceny i jakości dostarczanych przez nich produktów. Rząd tymczasowy Iraku, w którym zasiadał Marek Belka, (to szok, to obłęd, że taki szpieg został szefem NBP, a teraz ma zostać szefem EBOR, którego udziałowcem i to znacznym jest Polska) wprowadził podręcznikowe reformy neoliberalne, korzystając ze stanu szoku w jakim znajdowało się społeczeństwo irackie w wyniku napaści zbrodniczej NATO. A więc zmniejszono podatek dla firm z 40% do 15%, zezwolono zagranicznym firmom na zakup 100% wartości irackich firm, oraz zezwolono na wywóz 100% zysków zagranicę, bez opodatkowania i bez konieczności reinwestowania zysków w lokalną gospodarkę. Rząd tymczasowy pozostawił jednak ograniczenia wprowadzone przez rząd Saddama Husseina na działalność związków zawodowych i ograniczające możliwość prowadzenia sporów zbiorowych. To była klasyczna napaść zbrodniarzy w celu instalowania w Iraku ,,modelowej demokracji”, podobnie stosują to teraz w Syrii i na Upadłej. Kto będzie następny w kolejce?

Działalność JP Morgan nie ograniczała się rzecz jasna do Iraku. JP Morgan był stroną głośnych w 2008 r. transakcji opcyjnych, na których ucierpiało bardzo wielu eksporterów z Europy Wschodniej. Bank dostarczał produkt finansowy (czyli opcje walutowe) polskim bankom, które dalej oferowały go eksporterom. Następnie doszło do spekulacji złotówką m.in. przez: Goldman Sachs, J.P.Morgan i UniCredito. Spowodowało to duże straty wśród klientów banków, którzy zostali wcześniej namówieni do kupna opcji. JP Morgan dokonywało też w tym okresie manipulacji w swoich raportach o zagrożeniach dla złotego, by grać na kursie waluty. Szacuje się, że wysokość funduszów wyprowadzonych w ten sposób przez banki wynosiła od 50 do 150 miliardów złotych. We wszystkich tych instytucjach rolę doradców odgrywali ludzie powiązani z najwyższymi szczeblami polskiej polityki: Jan Krzysztof Bielecki, Kazimierz Marcinkiewicz i właśnie Marek Belka.

Jak pisze PB, Belka ma poparcie J. Kaczynskiego, czyli rządu polskiego (oczywiście i rezydenta) w wyborach na prezesa EBOR-u. Pytanie dlaczego Pis popiera Belkę, byłego komunistę oraz swego czasu podejrzewanego o powiązania z WSI i SB.

Otóż, Belka wspólnie z ludżmi z otoczenia Kaczyńskiego prywatyzowali PZU na rzecz BBG i Eureko. PZU ,,prywatyzowali” ludzie od Kwaśniewskiego i Kaczynskiego. Belka był doradcą prezesa BBG Kota oraz szefem RN BBG. Ten bank to klasyczne uwłaszczenie się czerwonej nomenklatury na polskim majątku. BBG mały prywatny bank założony za pieniądze polskich firm państwowych, przejął jeden z największych banków w Polsce Bank Gdański oraz Bank Łódzki. Transakcje przejęcia banku gdańskiego prowadziła jedna z firm prawniczych w której pracował obecny minister finansów Paweł Szałamacha. To on w ramach tej firmy opracował koncepcję przejęcia słonia przez mrówkę, tak wtedy głosił Jan Szewczyk obecny poseł Pis. Po takich ,,przejęciach” BBG odegrał kluczową rolę w prywatyzacji PZU w wyniku którego skarb państwa stracił około 50 mld zł. Dobrze to jest udokumentowane w raporcie komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU. BBG po zarobieniu na PZU ogromnych funduszy przemianował się na Bank Millenium.

Belka raczej powinien reszte życia spędzić za kratkami za szkody wyrządzone Polsce, ale w kraju mafii i służby obcym, złodziei ma jeszcze więcej zarabiać kosztem niewolników.

Z. Wrzodak
Poseł na Sejm IV i V kadencji

Za: http://wrzodakz.neon24.pl/post/129874,dobre-zmiany-belka-szefem-ebor

Data publikacji: 23.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *