Strona główna > Bliski Wschód > Dobre wieści z Syrii

Dobre wieści z Syrii

syrianrebels

syrianrebelsJeżeli rozwój wypadków w Syrii, o jakich mówi ten raport, potoczy się dalej w tym kierunku, może to oznaczać kolejne, bardzo poważne kłopoty w kwestii prób podboju tego kraju przez żydowskie NWO. Produkty Mossadu wzięły się za łby, co może sprawić, że izrahellowi zostanie tylko opcja jawnej, bandyckiej agresji na Syrię.

FSA wypowiada wojnę syryjskiemu oddziałowi al-Kaidy

Potyczki między syryjskimi ugrupowaniami rebeliantów nie są niczym nowym, ale wydaje się, że obecnie osiągają zupełnie nowy poziom: FSA, największe zbiorowisko świeckich rebeliantów wypowiedziało „wojnę” członkom Jabhat al-Nusra, frakcji islamistycznych radykałów powiązanych z al-Kaidą, którą można spotkać w większości najważniejszych bitew wojny syryjskiej.

Obie frakcje walczyły już wcześniej ze sobą, ale również walczyły ręka w rękę przeciw władzy Assada. FSA oskarżyło wczoraj bojowników al-Kaidy o zabicie jednego ze swoich najlepszych dowódców podczas spotkania, jakie miało podobno na celu koordynację działań zbrojnych.

Deklaracja wojny może mieć na celu przyspieszenie realizacji obietnic pomocy USA dla bandytów z FSA, którzy do tej pory otwarcie korzystali za wsparcia USA.

Administracja Obamy od dawna chętnie widziałaby otwarte walki FSA z al-Kaidą, nawet gdyby miałoby to oznaczać „tymczasowe” zakłócenia w wojnie z rządem Syrii.

W rezultacie, wielkim zwycięzcą może okazać się rząd Assada, gdyż udało mu się podzielić dwóch największych przeciwników w wojnie przeciw sobie, a jeśli te nowe walki będą trwać, to FSA nie będzie mieć w swych szeregach zagranicznych dżihadystów, którzy do tej pory wykonywali najtrudniejsze działania podczas walk.

źródło: http://news.antiwar.com/2013/07/12/rebel-fsa-declares-war-on-syrian-al-qaeda/

przygotował: stophasbara

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.