Strona główna > Polska > Do USA bez wiz czyli orgazm PiS

Do USA bez wiz czyli orgazm PiS

TVPiS od kilku dni bombarduje nas radosną nowiną – Polacy nie muszą mieć wiz, żeby odwiedzić raj na świecie czyli USA !

Według Kurvizji ten niewątpliwy sukces, porównywany niemal do odzyskania niepodległości jest wyłączną zasługą rządów PiS a w szczególności łaskawie nam panującego prezydenta Dudy Andrzeja, którego łączą niezwykłe więzy sympatii z amerykańskim prezydentem Trumpem Donaldem oraz jego namiestniczką na Polskę Mosbacher Żorżettą.

 Nasz „wieczny sojusznik” w końcu się ulitował i pozwolił obywatelom swojego największego i najwierniejszego wasala (złośliwi twierdzą nawet, że pieska) na swobodną podróż do tego ziemskiego raju. Jednak jak się dobrze przyjrzeć to nie zmieniło się nic oprócz opłat. Zamiast 150 $ trzeba będzie zapłacić jedynie 14. Cały czas potrzebna będzie weryfikacja, tym razem internetowa, a i tak o wpuszczeniu do raju będzie decydował urzędnik imigrcyjny na lotnisku.

 W stosunkach z innymi krajami podstawowa zasadą jest zasada wzajemności czyli w skrócie „jak Kuba Bogu…”. Tej podstawowej zasady świadczącej o powadze państwa nie stosowali zarządcy Polski przyznając wiele wiele lat temu prawo bezwizowego wjazdu do naszego kraju dla obywateli USA. No ale to jest nawet dość oczywiste, obywatele naszego „wiecznego sojusznika” a przy okazji pana i władcy nie mogli przecież być poddawani takim upokarzającym procedurom jak obywatele wasala i jak twierdzą złośliwi, pieska. Dopiero determinacja i upór PiS a zwłaszcza pana prezydenta (oby panował nam wiecznie jak wieczny jest sojusz z USA) zmieniła ten raczej upokarzający stan rzeczy. Brawo PiS i prezydent Duda Andrzej!

 Spójrzmy jednak jak to wygladało w przypadku innych państw naszego regionu, zwłaszcza nowo przyjętych do UE. I tak np Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy i Słowacja korzystają z ruchu bezwizowego do USA od 2008 roku a Słowenia nawet od 1997. Mówienie więc o jakimś ogromnym sukcesie to zwykła drwina i robienie sobie jaj z Polaków.

 Naszym zarządcom taki stan rzeczy absolutnie nie przeszkadzał. Dopiero UE a konkretnie KE ujęła się m.in za Polską. „Jeżeli państwo nie zniesie wymogów wizowych wobec unijnych obywateli w ciągu 24 miesięcy od otrzymania notyfikacji, Unia może zwiesić na 12 miesięcy zwolnienie obywateli tego państwa z obowiązku posiadania wiz” – czytamy na stronie Parlamentu Europejskiego. „Komisja zawiadomiła USA o braku wzajemności 12 kwietnia 2014 roku. USA powinny więc były podjąć działania przed 12 kwietnia 2016. Nie uczyniły tego, pomimo wielokrotnych apeli Parlamentu Europejskiego.” Europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do podjęcia działań prawnych w sprawie wizy do USA w ciągu dwóch miesięcy.Tekst przygotowany w unijnej Komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwość i spraw wewnętrznych został przyjęty w głosowaniu przez podniesienie rąk. Jeśli wizy do USA nie zostaną zniesione, Amerykanie sami będą musieli występować o wizy do krajów Unii. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/unia-staje-po-stronie-polakow-beda-wizy-dla-amerykanow-albo-usa-zniesie-wizy-dla/c2pqvcx

 Nie bądźmy jednak złośliwi i pozwólmy PiS się cieszyć, zwłaszcza, że biorąc pod uwagę wyniki ostatnich wyborów, na gwałt potrzebują sukcesu.

 Na zdjęciu wprowadzającym doniosła scena, Żorżetta Mosbacher, amerykański namiestnik na Polskę, łaskawie pozwoliła naszemu prezydentowi stanąć obok siebie jak równy z równym. Czyż to nie jest wzruszające?

4 thoughts on “Do USA bez wiz czyli orgazm PiS

 1. Z „naszej krainy wiecznej szczęśliwości” dostaliśmy przepustkę do „raju” a „nasi” przywódcy rozdają nam na lewo i prawo czarujące uśmiechy…

  No to żyjemy we „wspaniałym świecie” Huxley`a i Orwella.

  „…wszyscy uśmiechają się do ciebie…”

  Szczególnie w telewizyjnych spotach reklamowych…

  Prawo Libermana :
  „Wszyscy kłamią – nie ma to jednak żadnego znaczenia – bowiem i tak nikt nikomu nie wierzy…”

  A było onegdaj takie miasto gdzie : „…kużden miał uśmich na twarzy…” (wszyscy wiemy, że szczery)

  Dobrze jest powspominać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.