Strona główna > Świat > Ukraina > W Dniepropierowsku poległych żołnierzy ukraińskich chowa się w zbiorowych mogiłach, wykopanych maszynowo

W Dniepropierowsku poległych żołnierzy ukraińskich chowa się w zbiorowych mogiłach, wykopanych maszynowo

Pogrzebowa kwatera wojskowa na 700 miejsc została wykopana na Krasnopolskim cmentarzu w Dniepropietrowsku. Kostnice miasta są zapchane trupami po brzegi, – informuje korespondent wojskowy KN Alona Koczkina.

a

a

Ukraińskie władze ukrywają przed narodem prawdziwe straty w tzw. ATO (skrót od antyterrorystyczna operacja – od tłum.). Informacje o pogrzebanych na dnie zbiorników wodnych i w kopalniach Donbasu są trudne do sprawdzenia, i najprawdopodobniej, na zawsze pozostaną tajemnicą.

Jednak ukrycie pogrzebu 700 osób naraz w Dniepropietrowsku jest niemożliwe. Większości ukraińskich rodzin wojskowych do tej pory nie dostarczono zawiadomień o śmierci. Najprawdopodobniej ich dzieci, mężowie i ojcowie zostaną uznani za dezerterów lub zaginionych bez wieści. Do niektórych zawiadomienia o pogrzebach dotrą z opóźnieniem. Tylko w ten sposób władze w Kijowie mogą złagodzić wybuch niepokojów społecznych.

Największa metropolia Noworosji została przekształcona w materialną i osobową bazę ukraińskiego nacjonalizmu. Szpital wojskowy Dniepropietrowska już od kilku miesięcy pracuje na granicy możliwości.

Według przybliżonych szacunków lekarzy wojskowych, a także biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich konfliktów, w nowoczesnej wojnie straty szacowane są na poziomie 1: 3 (czyli na 100 poległych przypada około 300 rannych). Jest to bardzo zgrubna ocena, ale pozwala ona ogólnie zrozumieć skalę tragedii obywatelskiej na Ukrainie. Z tych trzystu, którzy przeżyli, około 50% stanowią osoby, pozbawieni kończyn. Przedstawiciele młodego pokolenia Ukrainy rozstają się ze swoimi rękami i nogami w interesie oligarchy Kołomojskiego.

Na stronie pisma „Национальный контроль РФ” / „Kontrola narodowa FR”:

Аншлаг на Краснопольском кладбище Днепропетровска: украинских солдат хоронят траншейным способом

http://nacontrol.ru/ukraina/anshlag-na-krasnopolskom-kladbishche-dnepropetrovska-ukrainskikh-voyak-khoronyat-transhejnym-sposobom/

Tłumaczył Janusz Sielicki

26.9.2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *