Strona główna > Bez kategorii > Dług Rosjan wobec banków to połowa budżetu Federacji Rosyjskiej.

Dług Rosjan wobec banków to połowa budżetu Federacji Rosyjskiej.

Źródło: http://3rm.info/32768-rossiyane-dolzhny-bankam-bolshe-poloviny-byudzheta-rf.html

Data publikacji: 11.02.2013

A ty wziąłeś już kredyt hipoteczny?
A ty wziąłeś już kredyt hipoteczny?

Długi kredytobiorców wobec banków osiągnęły poziom 7 bilionów rubli i nadal rosną. Dla porównania, ogólna wielkość przychodów budżetu federalnego w 2013 roku wyniesie ogółem zaledwie 12,886 biliona rubli. Według danych Centrum Prasowego Federalnej Służby Komorniczej ogólne zadłużenie Rosjan wobec instytucji kredytodawczych przekracza 7 bilionów rubli. Dług samych tylko moskwiczan wobec banków wynosi ponad 476 miliardów rubli. Specjaliści zauważają, że ludzie przyzwyczaili się do zaciągania kilku pożyczek jednocześnie. Ponadto najczęściej stary kredyt spłacany jest przez nowy. Ekonomista Dmitrij Miroszniczienko wyjaśnia, że jedną z niepokojących tendencji ostatnich czasów jest to, że ludzie zaczęli praktykować spłaty jednego kredytu za pomocą kredytu następnego.

„Dzisiaj coraz więcej ludzi ma więcej niż jeden kredyt co samo w sobie jest już niepokojącą tendencją”- powiedział ekspert gazecie „Nowyje Izwiestia”. „Nie byłoby w tym niczego strasznego jeżeliby dochody ludności wzrastały z taką samą szybkością z jaką ludność zaciąga kredyty ale nic takiego nie ma miejsca. Dlatego teraz banki, które prowadzą udzielanie kredytów, posiadają kapitały w części „nadmuchane. To znaczy, że statystyka mówi o tym, że kredytowanie wzrasta a w istocie wzrost jest spowodowany wzrostem kar i grzywien za nieterminowe spłacanie kredytów”. Zdobycie pieniędzy jest łatwe ale wystarczy jeden raz przekroczyć termin spłaty a problemy rozpoczynają narastać jak tocząca się śnieżna kula, konstatuje ekspert. Dyrektor Departamentu Regulacji Bankowych Banku Rosji, Wasilij Pozdysziew, powiedział gazecie „Rossijskaja Gazieta” co następuje: „Jeżeli 10-15% kredytobiorców nie zdoła spłacać swoich długów to w bankach powstaną problemy z płynnością finansową. Następnie powstanie efekt domino, banki nie są w stanie w terminie zwrócić wszystkich pieniędzy depozytariuszom i wierzycielom. Tak zwykle zaczynają się kryzysy bankowo-finansowe”.

I tak zwykle zaczyna się niedobór miejsc w więzieniach, który będzie rozwiązany albo za pomocą elektronicznych bransolet albo drogą mniej kosztownego czipowania. Ale ogólnie stworzenie fatalnej i niezdrowej zależności finansowej ludzi od państwa jest w Federacji Rosyjskiej tylko jednym z koniecznych kroków przygotowawczych opieczętowania ludzi znamieniem Antychrysta. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.