Strona główna > Polska > Dług publiczny oraz długi Polaków: rzeczywiste i fikcyjne zadłużenie

Dług publiczny oraz długi Polaków: rzeczywiste i fikcyjne zadłużenie

Komentarz: Kolejny odważny i szczery list od Pani Ani, która przed trzema tygodniami dostarczyła nam istną skarbnicę wiedzy nt chemtrails w artykule pt: „Opryskują nas niczym stonkę ziemniaczaną, czyli kilka słów o chemtrails„. Serdecznie dziękujemy Pani Aniu za ten wkład i za godną do naśladowania postawę. Z wyrazami należnego szacunku, Redakcja W-P.

Witam serdecznie drogie Czytelniczki i drogich Czytelników Wolnej – Polski w kolejnym już artykule.

Wstęp:

Motto, 1 „ Jeśli tylko przeczytacie i nic z tym nie zrobicie – może być tylko gorzej”

Motto, 2 „ Jeśli uważasz, że ciebie to nie dotyczy, to jesteś w błędzie jutro może dotyczyć”

Motto 3 „Nigdy nie mów, nigdy”

W tym artykule mam zamiar zwrócić uwagę na olbrzymi przekręt finansowy naszego polskiego państwa, który trwa już od bardzo dawna, oraz na niemierzalną niczym patologię finansową, jaka niestety dalej trwa w naszym niby wolnym kraju i nikt z tym nic nie robi, nadal?

a

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że pisać o tym każdy może, ale – co dalej?

Wiele osób o tym przeczyta zastanowi się nad olbrzymią skalą manipulacji finansowych naszego kraju, ale czy po przeczytaniu tego coś się zmieni?

To już zależy wyłącznie od nas samych, i Narodu upokorzonego przez Systemy tego kraju.

Czy my możemy coś zmienić? Oczywiście, że możemy! Bo każdy kij ma dwa końce, każda sprawa ma jakieś zakończenie dobre lub złe, czy jest ono dobre, czy złe zależy od tego, jaką silną obronę zastosujemy wobec naszych ciemiężycieli. Mimo, że zmieniały się wielokrotnie nasze rządy i każdy z tych rządów znał mechanizm olbrzymiego przekrętu finansowego Naszego Państwa, to każdy go świadomie wydłużał i wydłuża nadal do dzisiaj niczego nie zmieniając.

Przypomnijcie sobie Brazylię i czasy niewolników na plantacjach panów. Trwało to dość długo, ale nawet niewolnicy potrafili zadbać o siebie i zakończyli ten nikczemny proceder: powiedzieli koniec i zmienili swój los. Teraz Polacy są niewolnikami swojego własnego państwa!

Jak długo da się tak żyć? Ile osób odebrało sobie życie, popadło w depresję nerwicę? Żyją w ciągłym strachu i boją się o swój los, ustawiony z góry przez systemy tego kraju.

Cyt. „Każdy jest kowalem swego losu” tak nam wmawiano, lecz nie jest to tak do końca prawdą.

W poniższej dalszej treści będę starała się to dokładniej wyjaśnić.

Jesteśmy w wielkim potrzasku olbrzymiej Machiny Finansowej, która działała od dawna.

Trudno dokładnie określić, od kiedy, od jakiego roku lub wieku? Bo w Polsce zawsze było ciężko żyć, kiedy nie należało się do elity, tej innej wybranej Kasty. Zasada zabierania biednym i rozdawania bogatym trwała i kwitła już od dawna. Jednak jej sposoby wyrafinowane się zmieniały i zasady grabienia i ciemiężenia. W tym wielkim procederze grabienia i ciemiężenia brali udział także królowie, szlachta, wojsko, duchowni różnych wyznań i religii, oraz także nie Polacy.

Bo jeśli nie to skąd mają do dziś tyle obiektów, gruntów, bogactw, oraz środków trwałych i nie trwałych? Ten aspekt jest jak „olbrzymi Ocean Prawdy” w tym ziemskim życiu pełnym brudów fałszu, zakłamania nieprawdziwej rzeczywistości. Kształtowanej i układanej też w książkach, to najlepszy sposób wmawiania nieprawdy, oraz ukrywania rzeczywistości, kształtowania umysłów słabych ludzi. Napisane na specjalne zlecenie w treści fikcyjnych rzeczywistości. Tak jak nasza zakłamana historia Polski. W dużej mierze to Media Telewizyjne kształtowały zakłamaną rzeczywistość i nadal kształtują oni też cyt. „cała prawda cała dobę” ten jest najlepszy.

Czas na informacje

Zacznijmy, więc od czasów komuny napiszę w wielkim skrócie. Przygotowywany rozwój Polski w celu jej późniejszego ograbienia. Budowy domów, mieszkań, fabryk dla robotników, Hut, zakładów pracy, PGR-ów, Kombinatów Rolnych, hodowlanych, i ogrodniczych itd. Wielki bum na zbudowanie domów z wielkiej płyty stojących do dziś w nie najgorszym stanie. Tworzenie finansów państwa Polskiego oczywiście pochodzących z ludzkich portfeli. Pamiętajcie każde państwo zawsze korzysta ze środków finansowych swoich obywateli. To ludzie i ich środki utrzymują państwo!

Nie będzie obywateli i ludzi – nie będzie Państwa. Przygotowania rozwoju państwa, które w rzeczywistości miało być później masowo rozkradzione, rozdane, wyprzedane za przysłowiową złotówkę, lub za darmo na telefon, Zdzichowi, Rychowi, Basi, Stasi i wielu innym. Książeczki mieszkaniowe, Kasy Oszczędnościowe, by później przez wielką dewaluację i manipulacje finansowe okraść naiwny naród. Paszporty dla swoich, książeczki Walutowe, ograniczenie do ucieczki z tego chorego sytemu manipulowania polskim narodem. Oczywiście panie i panowie z „czerwonymi książeczkami” wyjeżdżali gdzie tylko chcieli po całym świecie bez żadnych ograniczeń, kupując na handel, złoto futra z Turcji i wiele innych produktów przynoszących wielkie zarobki bez żadnej pracy w niewolniczych fabrykach naszego PRL-u. Z kolei duchowni różnych religii mieli inne lepsze sposoby na powiększanie swoich dóbr osobistych bez żadnych ograniczeń, bo oni zawsze żyli z panującą władzą i żyją dobrze do dzisiaj. Inni już przez System Władzy UB, SB, i innych tajnych oraz jawnych służb, konfiskowali co chcieli i łupili kogo chcieli, zabijali, mordowali (wiele grobów X, lub spalonych ciał bez ograniczeń, lub potraktowanych wapnem, lub ługiem sodowym, ludzie znikali bez śladu), ponieważ taką mieli władzę, że nikt im nic nie mógł zrobić i nigdy nic nie zrobił. System ten dopracowany i zorganizowany w szczegółach okradał wszystkich jak chciał, od biednych, po bogatych. Powstawały wtedy nowe „prywaty niewiadomego pochodzenia”, które stawały się „legalne” i tak jest do dziś. Nic się do dziś nie zmieniło i nie zmieni dopóki sam naród tego nie zażąda od władzy, którą sam wybrał i wybiera.

Jeśli naród pozwala na to by robić z nim, co tylko chcą – to oczywiście robią, co tylko chcą i będą robić, skoro im sami na to pozwalacie i się nie sprzeciwiacie! Samo nic się nie zmieni.

Wynagrodzenie ludzi pracujących w Polskim Systemie Niewolniczym spadło celowo, aby pogłębić ludzi w biedzie i statusie życiowym (Niska Kasta). Likwidowanie PGR-ów zakładów rolnych i ogrodniczych, przedsiębiorstw, Fabryk, Hut, Stoczni, Kopalni, czyli krótko mówiąc miejsc pracy. Powodowało masowe zadłużenie rodzin, ludzi samotnych, starszych i schorowanych.

Bardzo wiele osób dziś blisko ponad 70 % ludzi jest w Polsce zadłużonych i liczba ta ciągle wzrasta ponieważ nie sposób wyżyć, uregulować opłaty za czynsze, energie, gaz, inne opłaty za 1380 zł.

To najniższa krajowa pensja nie mówiąc o emeryturach zwykłych ludzi. Oczywiście jedna z pań powiedziała publicznie cyt. „ jak można wyżyć za 6000 zł”, a ja dodam: a co dopiero za 1380 zł?

a

Tak więc widać, że władza, jaka by nie była, zrobiła ze swojego Narodu Polskiego „dłużników”.

Oczywiście we wcześniejszych latach, System pozwalał na inną egzystencję nawet tym „zwykłym ludziom” do odpowiednich możliwości płacowych. Co prawda rosyjskie telewizory kosztowały wtedy przynajmniej 10 wypłat robotnika, a meble z polskich fabryk mebli około 5-6 wypłat robotnika. Inaczej było z polskimi samochodami, Syrenkami, Fiatami i Polonezami – kilkadziesiąt lub więcej wypłat robotnika. Wysokie uczelnie były zarezerwowane wyłącznie dla „czerwonych partyjnych książeczek”, więc tytuły profesorskie, doktorskie były ograniczone nie dla wszystkich.

Bardzo wielka cześć tych ludzi mogła wcześniej jeszcze pracując w zakładach pracy otrzymać kredyty bankowe, na podniesienie swojego (niskiego statusu życiowego lub na swoje albo bliskich leczenie)

Tymczasem władcy Polski (włodarze) nabrali wiele wielomilionowych kredytów prywatnych i za nie tworzyli sobie własne prywatne imperia w wielu ukrytych wybranych miejscach, żyli pełną gębą i hulali na swoich zamkniętych bankietach maksymalnie z naszych pieniędzy jak tylko chcieli, pozakładali prywatne biznesy (uwaga: nigdy nie spłacili zaciągniętych kredytów bo sobie je umorzyli) i śmiali się ludziom w twarz i tak się śmieją do dziś (bo nigdy nikt ich z niczego nie rozliczy i niczego im nie odbierze). Zabiera się zawsze słabym prostaczkom i od nich się żąda.

Nie liczą się wcale ludzie tylko ich pieniądze, ludzie bez pieniędzy są wykluczeni i muszą stać się patologią tak uważa zawsze władza w tym kraju jaka by nie była.

Teraz uwaga! Będzie bardzo ważne zdanie skupcie się na jego wymowną i podkreśloną treścią!

Niestety ludzie wtedy nie wiedzieli jednego najważniejszego, że to Państwo miało już wcześniej w swoich ukrytych planach likwidację miejsc pracy poprzez zamknięcie zakładów Hut, Fabryk, Stoczni i, Kopalń itp. Po prostu zlikwidują ich zakłady pracy i pozbawią ich środków do życia i egzystencji, sponiewierają swój Naród tworząc grupy niewolników dla innych krajów nawet w Polsce. Zwyczajnie okradną, oraz z automatu nie będą mogli już spłacić nigdy swoich kredytów, czy zadłużenia. Pozakładają za to odpowiednio ukształtowany nawet przepisami prawa polskiego (aparat ucisku), który z pełną premedytacją doprowadzi do tego.

Ponieważ System Prawny jest tak skonstruowany w tym kraju – przeciw własnemu Narodowi Polskiemu, żeby Polacy już nigdy nie mogli stanąć na własne nogi. Aparat ucisku zadbał już o to aby przepisy prawa polskiego nie dawały żadnych szans tym ludziom! Natomiast dały pełne możliwości powstałym (Nowym Gnębicielom Narodu) niestety na czele z komornikami na własnej działalności gospodarczej? Ostatnio powiększyła się liczba asesorów i Komorników, większość ma koligacje rodzinne bo to łatwy chleb i bardzo dochodowy. Ktoś spyta się, dlaczego komornicy są na statusie firmy i własnej działalności gospodarczej? To bardzo dobre pytanie!  Co podaje nam Wikipedia na ten temat?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Komornik_s%C4%85dowy

W treści w Wikipedii nie ma nic o prowadzonej działalności gospodarczej przez Komornika?

Ustawa: Dz.U. 2016 poz. 1138

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.

Do pobrania w pdf.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160001138

Jak widać z treści Wikipedii nie ma nic o komorniczym prowadzonym statusie działalności gospodarczej?

Dlaczego nie ma nic, lub jest to ukryte przed ludźmi?

Do czego prowadzi Status działalności gospodarczej w zawodzie komornika i zarazem urzędnika?

Według moich przemyśleń do zwiększenia środków finansowych na swoją działalność, większy apetyt na przejmowane środki, doskonały wysoki status życiowy i wysokie dochody. Niektórzy z nich zgromadzili olbrzymie środki finansowe na swoich kontach. Jak to możliwe ?

Szukaj > Google: Afery Prawa – Afery Komornicze (dziwne że większość tych stron nie chce się otworzyć)

https://www.google.pl/search?q=Afery+Prawa+%E2%80%93+Afery+Komornicze&gws_rd=cr,ssl&ei=MY05WLjkFIqC8wWGg7fIAQ

„The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later.”

Chyba, że się mylę?

Poprawcie mnie w tej pomyłce myślenia.

Sytuacja obecna:

Zacznę od początku dobrym pytaniem.

Dlaczego zmuszono was do założenia kont bankowych?

Aby mieć pełną kontrolę na stanem waszych finansów i móc blokować wam dostęp do waszych własnych uczciwie zarobionych środków waszą przeważnie ciężką pracą dla dobra tego kraju.

Powstało wiele firm windykacyjnych, które handlują waszymi danymi osobowymi, oraz nawet publicznie je wypisują w internecie szkalując wasze dobre imię bez waszej wiedzy za zgodą tego Kraju. Jesteście produktem handlowym razem z waszym „sztucznym długiem” i dopisanymi wam sztucznymi odsetkami nawet od odsetek. Lichwa działa w tym kraju i nikogo się nie boi.

Potem znowu ktoś sprzedaje wasze dane i dopisuje swoje odsetki od odsetek odsetki z 10 razy. To nie ma końca  i nie będzie mieć żadnego końca dopóki sam upokorzony Naród coś z tym nie zrobi.

Już w dalszej części moich informacji ujawnię niektóre z nich, dlaczego niektóre? Bo nie da się wszystkich, jest ich tak wiele, że nie sposób wszystkie znaleźć w „katalogach informacji jawnej”, gorzej z tą ukrytą.  Większość z tych firm lichwiarskich pozakładała je z dala od Polski, aby polskie prawo nie mogło ich dosięgnąć. Mają od dawna „zielone światło” na okradanie Narodu Polskiego. Powstał E-Sąd, aby z automatu zatwierdzać otrzymane sprawy, i pozwy, bez udziału osób pokrzywdzonych. Utworzono przepisy prawa przeciw własnemu Narodowi, które mówią, że list polecony nieodebrany w terminie i niepodpisany przez odbiorcę, uważa się za odebrany mimo to i doręczony, nawet, jeśli ta osoba już tam nie mieszka! Sprzeciw od nakazu zapłaty to też specjalne druki, bez nich nic nie działa na ten E-Sąd. Jak zatem zwykły człowiek czasem starszy schorowany ma szansę sam sobie pomóc?

Nie ma szans, bo ten system prawny na to nie pozwala, jest przeciw Narodowi.

Zapytam się może tak, czy to ma coś wspólnego z uczciwym prawem w Polsce?

Absolutnie nie, jest to ewidentne łamanie waszego prawa.

Czas wymienić firmy, które reklamują się nawet w Telewizji, za którą wam każą zapłacić w przyszłości opłatę audiowizualną. Reklamujące się Firmy to Kruk, Ultimo, i wiele innych Które się nie reklamują i działają jak lichwa podobnie Intrum Justitia, Getback, Fastfinance, i wiele innych lubią też zmieniać nazwy i ukrywają się pod skrytkami pocztowymi, działają pismami zastraszeniami i chodzeniem po mieszkaniach.

Które handlują ludzkimi danymi i długami, oraz wypisują wasze dane publicznie w internecie.

Może sami musicie sprawdzić w Google czy wasze dane są publicznie wystawione?

Wtedy możecie sami sobie odpowiedzieć czy to was już też dotyczy, czy jeszcze nie?

Ale może oczywiście dotyczyć i tego wykluczyć nie możecie dopóki tego nie zmienicie wspólnie.

Przykład:

http://ultimo.pl/faq

http://www.miszmasztwojagazeta.pl/miszmasz-artykuly/windykacja/3614-czy-ultimo-w-koncu-przestanie-zastraszac

http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,157014545,157014545,Ultimo_to_zlodzieje_naciagacze_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,69690283,69690283,ULTIMO.html?s=1

http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,69690283,69690283,ULTIMO.html?s=1

http://www.sklepowicz.pl/forum/read.php?2,1052

Czytając te informacje i pytania można odnieść wrażenie że żyjemy w państwie bezprawia, bo sami na to pozwoliliśmy, więc robią  z nami co chcą.

Firmy windykacyjne chodzą po mieszkaniach, rozpytują się waszych sąsiadów, i opowiadają o was.

Pytam się gdzie jest prawo w tym kraju skoro dochodzi do takich patologii i bezprawia?

Pytam się inaczej czy taka sytuacja jest możliwa w innym kraju, Niemcy, Francja, Wielka Brytania ?

https://www.google.pl/search?q=Przekr%C4%99ty+komornicze&gws_rd=cr,ssl&ei=ugA4WKHGOoOc0gSp6oOoDg

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/411345,komornik-moze-zabrac-pieniadze-choc-dlugu-nie-zaplacil-ktos-inny.html

Polska jako kraj zadłużona w długu publicznych przez wspaniałe rządy naszego PRL

http://www.dlug-publiczny.pl/

http://www.dlugpubliczny.org.pl/

Te dane to dane o długach wszystkich krajów  w tym systemie – nie ma tam Watykanu.

http://www.nationaldebtclocks.org/

http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/poland

Jeszcze za rządów premiera D. Tuska w 2013 roku, podpisana została ustawa, która mówi o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i pieniężnych (m.in. podatku od nieruchomości PIT, CIT, VAT, akcyzy, PCC,). Egzekucje zagraniczne dotyczą wartości powyżej 1,5 tys. euro i będą realizowane nawet do 10 lat od czasu powstania zobowiązania.  I tak np. Urząd Skarbowy chcąc rozpocząć egzekucję za granicą, skorzysta z pomocy centralnego biura łącznikowego z Poznania,  bezpośrednio sięgając do tego rozwiązania ściągając środki z rachunku bankowego, czy zajmując  posiadany majątek w danym kraju. Oczywiście egzekucje będą możliwe w obie strony, a więc za długi zagraniczne odpowiemy w Polsce. Ustawa (oparta na przepisach dyrektywy Rady 2010/24/UE) mówi również o bardzo szerokim zakresie współpracy co do wymiany informacji na temat naszych danych adresowych, zeznań podatkowych, posiadanych rachunków bankowych, ruchomości nieruchomości itd.  A zatem “ucieczka podatkowa” czy  zarobkowa, naraża na konieczność rozliczenia zobowiązań prędzej lub później, ale w myśl przepisów wprowadzonej ustawy, to trochę jak bomba zegarowa, która powoli odmierza czas na rozliczenie zobowiązań. Jednak czy tak w praktyce, ilu komornikom udało się ostatecznie zająć zobowiązania w zagranicznych  bankach?  W kogo w pierwszej kolejności celują komornicy i firmy windykacyjne, będziemy starali się Państwa informować.

Źródło: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/749582,fiskus-siegnie-po-pieniadze-dluznika-nawet-za-granica-nie-da-sie-juz-ukryc-majatku.html#sthash.wkgTEb5X.dpuf

Jak pokazują informacje już wiele przeszliśmy w tym roku  wiele podwyżek i robią z nami co chcą

 • Za Energię elektryczną – spora !
 • Za Gaz – spora ! (Niska jakość czerwone płomienie świadczą o innych domieszkach gazów)
 • Za wodę – spora ! Wyższa od cen benzyny ! Jakość wody (potrójnie chlorowana – nie do picia) !!!
 • Opłaty za miejskie ogrzewanie i ciepła wodę – Ceny bardzo wysokie ciągle wzrastają !
 • Ukryte podwyżki żywności też dość spore – ciągle wzrastają !
 • Paliwo – Benzyna i Olej Diesel wcale nie potaniał wręcz przeciwnie podrożał !

Jakość tragiczna – nie porównywalna do Czech, Niemiec, Francji Słowacji, i tych podobnych.

 • Usługi telefoniczne – stacjonarne i komórkowe. Bardzo wysokie ceny ! w porównaniu do innych krajów !
 • Usługi Internetowe – Ceny bardzo wysokie prędkość transmisji danych nie porównywalna do innych krajów – oszustwa cenowe i prędkości dostarczanej do odbiorcy.
 • Utrzymujemy Duchownych wielu religii żyjących w wielkim bogactwie i dobrobycie.
 • Utrzymujemy, Urzędy, ZUS, US itd, Sądy, Prokuratury, Policje, Straż Miejską, – które nas gnębią i karzą.
 • Płacimy za światło na ulicach, za postój we własnym kraju, za cmentarz i pogrzeb.
 • Utrzymujemy Banki i Banksterów – którzy blokują nasze środki finansowe na naszych kontach.
 • Utrzymujemy zachodnie koncerny handlowe i przemysłowe itd. – zyski idą do ich krajów.
 • Czy wyliczać dalej ? Jesteśmy bardzo bogatym krajem który to wszystko utrzymuje.

Jak zatem ma przeżyć Polska rodzina lub osoba samotna w Polsce za wynagrodzenie 1380 zł. ?

Nie da się żeby nie być zadłużonym – panie ekonomisto ekspercie z sufitu – wylicz koszty życia ?

Jeszcze czeka nas podwyżka OC od pojazdów i podwyżka od Akcyzy za sprowadzenie auta z zagranicy.

Podsumowanie:

Jaka jest możliwość wyjścia z tego bagna? Cyt. „ Polska to jedno wielkie bagno” jak w piosence

Wariant 1 raczej jedyny: Zjednoczenie ludzi powstanie instytucji w obronie swoich obywateli.

Złożenie pozwu zbiorowego do Trybunału w Strasburgu przeciwko Polsce niestety !!!

Żądanie kasacji wszystkich zadłużeń obywateli, które zostały spowodowane przestępstwem na nich, w wyniku świadomego systemu okradania własnego Narodu.

Konfiskata mienia Wszystkich Firm Windykacyjnych w Polsce uwikłanych w ten proceder.

Konfiskata ich mienia i sprawy karne osób, które były wtedy przy władzy i doprowadziły do tej sytuacji. W wyniku świadomej polityki tego kraju, do chwili obecnej. Możliwość odszkodowań z tytułu zniesławienia i pomówienia publicznego za umieszczone dane osobowe bez jego zgody.

 • Likwidacja wszystkich firmy windykacyjnych, które dopuściły się handlem długami i danymi obywateli, oraz je rozpowszechniały publicznie, rozliczenie karne tych firm i zarządzających nimi osób postawienie ich w stan oskarżenia oraz współpracujących innych firm -współudział w pozyskaniu danych i dokumentów pokrzywdzonych osób.
 • Wyciek danych do kancelarii Komorniczych, które pozyskały dane w wyniku programów Robotów, co spowodowało zwiększenie także ilości spraw. Ta sprawa została zamieciona pod dywan niestety tak się nie da, kłamstwa non-stop i oszustwa.

Był wyciek danych do kancelarii komorniczych, ale Rząd nie chce mieć za wrogów Izby Komornicze.

Listonosze potwierdzili większą ilość przesyłek komorniczych po pewnym czasie po wycieku danych.

Gdzie tu jakieś Prawo i sprawiedliwość?

Skoro nie może być już normalnie w tym kraju nie trzeba z niego uciekać na obczyznę za chlebem, ale wyprostować ten kraj i władzę skoro ona tego nie rozumie komu ma służyć.

KOD to już inny odłam, który broni swoich byłych chlebodawców (komuchów i inne takie podobne instytucje „Aby żyło się lepiej” ale im – nie wam)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie Ania K.

Uwaga:

Drodzy czytelnicy pamiętajcie o wsparciu finansowym Portalu Wolnej – Polski który nam otwiera oczy na świat.

Informuje że treść w moim artykule nie pomawiam, oskarżam imiennie żadnej osoby, wyrażam własne poglądy i nie było to moim zamiarem aby kogoś obrazić, oczernić, zniesławić, prowadzić do nienawiści. Wolność słowa na które pozwala mi Konstytucja Rzeczpospolitej Polski.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolno%C5%9B%C4%87_s%C5%82owa

Suplement od redakcji W-P: Mistrzowie pieniędzy. Money Masters

https://www.youtube.com/watch?v=_gFGxy3f2qc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *