Strona główna > Zdrowie > Dlaczego wszyscy musimy przestać używać chloru

Dlaczego wszyscy musimy przestać używać chloru

Zwykły chlorowy wybielacz jest jednym z najbardziej toksycznych zabójczych środków chemicznych. Niestety, chlor jest stosowany w domu jako środek czyszczący od lat.

Opary wybielacza mogą wpływać na układ nerwowy, układ odpornościowy, oddechowy, powodować raka, astmę, autyzm, ADHD i alergie. I w większości konwencjonalny wybielacz nie jest skuteczny, ponieważ powinien wyschnąć na powierzchni, którą próbujesz wyczyścić, aby zabić wszystkie bakterie.

blech

Chlor jest mocną substancją żrąca. Podrażnia on oczy, skórę i drogi oddechowe poprzez wdychanie. Uwalniany trujący gaz może powodować krwawienia z nosa, zaburzenia neurologiczne, bóle głowy, a nawet śmierć. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) stwierdziła, że dioksyny (toksyczny produkt uboczny chloru) mają 300 tysięcy razy silniejsze działanie rakotwórcze niż DDT. Kiedy chlor miesza się z amoniakiem, są produkowane gazy toksyczne nazywane chloraminy. Narażenie na działanie gazów chloraminy może powodować następujące objawy:

Kaszel.

Nudności.

Podrażnienie gardła, nosa i oczu.

Zapalenie płuc.

Duszność.

Łzawienie oczu.

Ból w klatce piersiowej.

Czy wiesz, że zmieszanie chloru z płynem do naczyń wytwarza gaz musztardowy, ten sam gaz był wykorzystywany do zabijania ludzi w czasie I Wojny Światowej. Wybielacz jest bardzo niebezpieczny.

Naturalna domowa alternatywna dla chlorowego wybielacza:

12 szklanek wody

1/4 szklanki soku z cytryny

1 szklanka nadtlenku wodoru

Dlaczego to działa: Kwas cytrynowy z cytryny działa jak naturalny wybielacz, odplamiacz i środek odkażający. Nadtlenek wodoru jest również doskonałym środkiem dezynfekującym, ponieważ szybko rozkłada się w środowisku do zwykłego tlenu i wody.

Źródło: http://complete-health-and-happiness.com/need-stop-cleaning-bleach-plus-natural-bleach-alternative/?t=SOE

Tłumaczenie: Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *