Strona główna > Rosja > Dlaczego Spadają Rosyjskie Satelity?

Dlaczego Spadają Rosyjskie Satelity?

 

photo5463320786061338588Autor: Wiera Władymirowna Afanasjewa — doktor filozofii, doktor nauk fizyko-matematycznych, profesor Saratowskiego Uniwersytetu Państwowego.W różnych latach pracowała jako starszy pracownik naukowy ГНПП „Ałmaz”*1., docent katedry matematyki, a obecnie profesor wydziału filozofii i metodologii nauki SUP. Autor 10 monografii, około 200 artykułów naukowych w dziedzinie fizyki i filozofii.

Dlaczego rosyjskie satelity spadają, a północnokoreańskie rakiety trafiają w cel?

–  Ponieważ pokolenie fizyków, absolwentów z  lat osiemdziesiątych  przeistoczyło się w artystów, bankierów,  kupców, dziennikarzy, filozofów, ekonomistów lub — nie z własnej woli, stało się lumpami.

– Ponieważ w latach dziewięćdziesiątych, fizyczne i inżynierskie wykształcenie zostało zniszczone.

– Ponieważ fizycy i inżynierowie, absolwenci z lat siedemdziesiątych odeszli już na emeryturę.

– Ponieważ w kraju zbudowano taki system edukacji, że na wydziały fizyki i na studia politechniczne wstępują ci, którym zabrakło punktów na wydziały rolnicze i  ekonomiczne.

– Ponieważ naukowe i inżynierskie geniusze i talenty wyjeżdżają z kraju tam, gdzie jest popyt.

– Ponieważ w dwóch dziesięcioleciach zniszczono przemysł wysokich technologii .

– Ponieważ zniszczono, nie tylko naukę akademicką, ale i inżynierską, która wymyślała różne chytrości np. dla sputników, bez których, nic nie będzie latać, a tylko spadać!

– Ponieważ, w  kraju brakuje wykwalifikowanych pracowników, niezbędnych, jak powietrze, w technologicznych w zakładach
produkcyjnych —  na to trzeba umieć przykręcać – nie tylko polityczne śruby.

-Ponieważ kosmodromy, buduje się, podobnie jak i wszystko — szybko, na łapu-capu, dla wypełniania okienek w formularzach
a nie dla rakiet.

– Ponieważ projekty w rodzaju „Сколкова” to nieudany bluff,  fake i potiomkinowska wiocha — machnięciem carskiej ręki
Doliny Krzemowej – nie stworzysz.

– Ponieważ „oboronkę” i kosmos nadzorują nie fizycy i inżynierowie, a ci, którym nie udało się dziennikarstwo. Więc będą spadać, gubić się, nie dolatywać i przelatywać, jak sklejka nad Paryżem, dopóty sytuacja z nauką, edukacją i produkcją nie zmieni się radykalnie.

thA w małej Korei Północnej, wszystko lata i nie spada,  ponieważ tam cenią wykształconych i zdolnych ludzi — tak, że z tego kraju należy nam brać przykład.

———————————–

Przypisy:

*1. ГНПП „Ałmaz”:Акционерное общество «Научно-производственное предприятие „Алмаз“» (АО «НПП „Алмаз“», ранее — ФГУП НПП «Алмаз») — один из крупнейших научно-производственных центров СВЧ-радиоэлектроники. Специализируется на разработке и серийном выпуске СВЧ-приборов и сложных комплексированных изделий для телекоммуникационной аппаратуры, размещаемой на авиационных и космических аппаратах, системах наземного и морского базирования[1]. Расположено в городе Саратов. Входит в холдинговую компанию «Росэлектроника» Государственной корпорации «Ростех».

Almaz_logo

Przedsiębiorstwo radzieckie założone w 1957 roku.
Obecnie,Towarzystwo Akcyjne „Naukowo-Produkcyjne Przedsiębiorstwo Ałmaz” (diament), jeden z najważniejszych centrów naukowo-produkcyjnych, specjalizujących się w konstrukcji i seryjnej produkcji (…) min. aparatury telekomunikacyjnej, dla wyposażenia w lotniczych i kosmicznych aparatach, systemach naziemnego i morskiego bazowania. Zlokalizowane w mieście Saratow. Wchodzi w skład holdingowej kompanii «Росэлектроника» Państwowej Korporacji «Ростех».

———————————————–

YouTube:


Падение спутника «Метеор-М»: человеческий фактор или некомпетентность?
Upadek sputnika Meteor-M: ludzki czynnik czy niekompetencja?


Названа причина неудачного запуска спутника «Метеор-М» – МИР 24
Określono przyczynę nieudanego startu sputnika Meteor M – MIR 24

 

————————————————-

źródło:

http://www.vzsar.ru/blogs/3787
Вера Афанасьева
Почему российские спутники теряются
29 ноября, 2017

——————————-

Tekst i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych artykułów dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *