Strona główna > Świat > Dlaczego ONZ nigdy nie działa przeciwko Izraelowi?

Dlaczego ONZ nigdy nie działa przeciwko Izraelowi?

JTA – 14.10.83 – B’nai B’rith, Światowy Kongres Żydów do Jointly Monitor UN w Genewie

B’nai B’rith International i Światowy Kongres Żydów (WJC) ogłosiły, że zgodziły się na współpracę w biurze NGO w Genewie w monitorowaniu programów ONZ kierowanych z tego miasta. Genewa jest siedzibą ONZ zajmującej się takimi sprawami jak prawa człowieka i Międzynarodową Organizację Pracy (ILO).

Prezes B’nai B’rith, Gerald Kraft, i prezes WJC, Edgar Bronfman powiedzieli we wspólnym komunikacie, że te dwie organizacje uważają iż „będą uczestniczyć w ważnej służbie” blisko obserwując działania ONZ, łącznie z pochodzącymi z Genewy sponsorowanymi konferencjami ONZ.

„Naszą główną troską jest to, żeby ONZ działała zgodnie z jej statutem jako organizacja pokojowa, a nie na rzecz dzielącej polityzacji”- powiedzieli dwaj przywódcy żydowscy. „Jesteśmy zaniepokojeni próbami delegitymizacji państwa Izrael jako ukrytego ataku na Izrael, Żydów i demokracji na całym świecie”.

Dwaj żydowscy przywódcy stwierdzili, że wspólnie sponsorowane biuro, które od wielu lat jest prowadzone tylko przez WJC, będzie współpracowało zarówno z ich wyborcami, jak i z demokratycznymi rządami świata. Materiały z Genewy będą opracowywane do publikacji przez Międzynarodową Radę B’nai B’rith i komitet wykonawczy WJC.

Biurem będzie kierować Brytyjczyk Daniel Lack, który reprezentuje WJC w Genewie od 1975. Absolwent Oxford University, jest prawnikiem. Zanim zaczął pracować w WJC, przez 17 lat służył jako radca prawny Wspólnego Amerykańsko-Żydowskiego Komitetu Dystrybucyjnego / American Jewish Joint Distribution Committee.

„Oczekujemy silnego i skutecznego partnerstwa, które przyniesie korzyści całej światowej społeczności żydowskiej” – powiedzieli Kraft and Bronfman.

Źródło: https://theuglytruth.wordpress.com/2018/04/09/ever-wondered-why-the-un-never-acts-against-israel/#more-186730

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *