Nie dla stacjonowania armii jankeskiego okupanta na ziemiach polskich !*

Pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy jest już w Polsce. 250 Amerykanów przybyło dzisiaj na lotnisko we Wrocławiu oraz na poligon koło Żagania.

aa

Dzisiaj, tuż przed godz. 15.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice wylądował samolot z 250 amerykańskimi żołnierzami z bronią indywidualną. Transport nie obejmował ciężkiego sprzętu. Żołnierze zostali odprawieni na terminalu lotniczym.

Z kolei na facebookowym profilu amerykańskiej 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej opublikowano fotografię żołnierzy, którzy autobusem dotarli na obozowisko Karliki na poligonie koło Żagania (woj. lubuskie).

CZYTAJ TAKŻE:

Szef MON: żołnierze USA przybędą do Polski 12 stycznia

Wiceszef polskiego MON: Liczymy na jeszcze więcej amerykańskiego wojska na polskiej ziemi

a0

Amerykańska 3. Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z 4. Dywizji Piechoty będzie przebywać w Polsce w ramach dziewięciomiesięcznej zmiany. Realizują oni operację Atlantic Resolve, będącą realizacją programu zwiększenia amerykańskiej obecności w Europie.

Wczoraj w niemieckim porcie Bremerhaven rozpoczął się wyładunek ciężkiego sprzętu brygady, który zostanie przetrasportowany do Polski. Brygada ma liczyć 3,5 tys. ludzi, na jej wyposażeniu pozostaje 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów M1A2 Abrams, 18 samobieżnych haubic Paladin, 144 bojowe wozy piechoty Bradley i ponad 400 samochodów Humvee.

kresy.pl / interia.pl

ZA: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fpierwsza-grupa-amerykanskich-zolnierzy-jest-juz-w-polsce

* Tytuł oraz zdjęcia od redakcji TENETE TRADITIONES

OD REDAKCJI TENETE TRADITIONES24 lata temu, w 1993 roku obce wojsko – armia radziecka, ostatecznie opuściła Polskę. W tej chwili, w 2017 roku do Polski wkracza kolejna, obca armia, innego tym razem „wielkiego brata”… Oby udało nam się ich kiedyś stąd wypędzić!!!

a1

Za: http://tenetetraditiones.blogspot.com/2017/01/nie-dla-armii-jankeskiego-okupanta-na.html

Data publikacji: 8.01.2017

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *