Strona główna > Polska > „Dla lewicującego katolika, Katolicyzm jest największym grzechem”. Nicolás Gómez Dávila

„Dla lewicującego katolika, Katolicyzm jest największym grzechem”. Nicolás Gómez Dávila

„Rzymski katolik niewierzący”, tak się podobno określa prof. Wolniewicz i choć ów profesor od filozofii zna się z pewnością, bardzo dobrze na logice, to jednak powyższe stwierdzenie jest absurdem do kwadratu, zwykłą, chociaż ładnie brzmiącą, głupotą, i po prostu NIEPRAWDĄ.

a

Ktoś, kto uważa się za prawdziwego katolika MUSI być osobą wierząca, tzn. wierzyć w Jedynego Boga w Trójcy Świętej, w Opatrzność Bożą, w życie pozagrobowe, i w szereg innych dogmatów i przykazań, jasno określonych przez Magisterium KRK. Niewierząca w Boga w Trójcy Św. osoba NIE jest katolikiem.

Może być ateistą, agnostykiem, poganinem, innowiercą,etc., ale nie może uważać się za katolika. Znaczy się, uważać to się zawsze może, ale nim NIE JEST.

Bardzo dobrze, że prof. Wolniewicz, wspaniałomyślnie, uznaje role KRK w budowaniu tzw. Cywilizacji Zachodniej  i łaskawie zauważa, że tzw. lewactwo i tym podobne pomioty szatana, dążą do całkowitego unicestwienia owej cywilizacji. Wygląda na to, że Prof Wolniewicz w szatana raczej tez nie wierzy, a  „… największym błędem nowoczesności NIE  jest obwieszczenie, że Bóg umarł, LECZ wiara w to, że umarł diabeł…” jak twierdzi niezastąpiony N. G. Davila.  Czyli inaczej,  ‚Hulaj  dusza, piekła nie ma, tem podobne hasło ma obecnie wielu zwolenników, nawet wśród tych, co to zwą się szumnie  „wierzącymi”. Bo  jak nie ma piekła i szatana, TO NIE MA TEZ KARY BOŻEJ, czyli nie ma tez Bożej Sprawiedliwości i zostaje tylko Boże Miłosierdzie, wykorzystywane bezwstydnie, zwłaszcza przez grzeszących jawnie, nagminnie i do rozpuku wyznawców sekty Watykan-2.

 zdjęcie zrobione podczas „mszy rockowej” w katedrze miasta Tarragona w Hiszpanii dnia 08.04.2010 roku. Celebrantem jest „ojciec” Jony (jego pseudonim estradowy)
zdjęcie zrobione podczas „mszy rockowej” w katedrze miasta Tarragona w Hiszpanii dnia 08.04.2010 roku. Celebrantem jest „ojciec” Jony (jego pseudonim estradowy)

Cywilizacja Zachodnia JUŻ upadla, a przyczyniło się do tego nie tylko diabelskie ‚lewactwo’, ale tez sami  niewierzący „wierzący’, którzy z przyjemnością zażywali i zażywają trujących, duchowych narkotyków, jakie owa laicka, bezbożna, świecka, ”ewacka’ elita im codziennie ofiarowuje.

Myślę, że oficjalny upadek tzw. Cywilizacji Zachodniej nastąpił wraz z legalizacją prawa do mordowania nienarodzonych w większości krajów owej ‚cywilizacji’, a przede wszystkim ze SPOŁECZNĄ akceptacją owego prawa do aborcji (i antykoncepcji), przez większość ludzi z owych krajów. Narody, które mordują własne potomstwo NIE zasługują na przeżycie.

„Dla lewicującego katolika, Katolicyzm jest największym grzechem…”, powiedział  N. G. Davilla. Czasami się zastanawiam co jest bardziej anty-katolickie, sekta Vatykan-2, która  podstępnie przejęła KRK w latach 1960′-ych, czy owi ‚wierni’ tej sekty, którzy z takim zapałem grzeszą, (wspierają nagminnie aborcje, antykoncepcje, cudzołóstwo, życie na tzw. kocią łapę, rozmaite konkubinaty, sodomie, etc.) i domagają się by owa sekta usankcjonowała prawnie  ich prawo do grzeszenia.

Renata

P.S. Artykul o prof.  Wolniewiczu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *