Strona główna > Zdrowie > Dietetyczna Coca Cola i jej skutki na organizm

Dietetyczna Coca Cola i jej skutki na organizm

Farmaceuta-Renegat, czyli Niraj Naik zbadał skutki dietetycznej Coca Coli na organizm. Były farmaceuta Niraj Naik zabłysnął w nagłówkach w ub. tygodniu, kiedy przedstawił w internecie badania dietetycznej Coca Coli pokazujące co rzekomo dzieje się z twoim organizmem po wypiciu jednej puszki.

Teraz były brytyjski farmaceuta ujawnił co on uważa dzieje się z organizmem po upływie godziny od wypicia puszki dietetycznej Coca Coli.

Po 10 min. – oszukuje kubki smakowe i atakuje zęby

„Kwas fosforowy atakuje emalię zębową, zaś sztuczne słodziki takie jak aspartam atakują system. Aspartam może wyzwolić receptory smakowe i oszukać organizm by myślał, że był to zwykły cukier”.

Po 20 min. – może włączyć system odkładania się tłuszczu

„Jak zwykła coke, może wyzwolić insulinę, która włącza system odkładania się tłuszczu”.

Po 40 min. – może wywołać uzależnienie

„Potencjalnie śmiertelna kombinacja kofeiny i aspartamu wywołuje krótkotrwałego ‚haja’ podobnego do tego z kokainy. Uwalniają się ekscytotoksyny, które wyczerpują mózg poprzez nadmierną stymulację neuroreceptorów, zwłaszcza w przypadku konsumpcji w regularnych odstępach”.

Po 60 min. – pozbawia składników odżywczych, wywołuje głód i chęć na jeszcze jedną coke

„W przeciwieństwie do małej satysfakcji z powodu zwykłej Coca Coli, organizm może nadal domagać się słodyczy. To prawdopodobnie zmusi cię do sięgnięcia po kolejną ‚sodę’, albo gorzej, jakiś junk-food który uważasz za bezpieczny, i cykl trwa dalej.

Puszka dietetycznej Coca Coli nie daje żadnych substancji odżywczych i zastępuje bardziej odżywczy napój jaki mógłbyś wypić, a potencjalnie pozbawia cię niezbędnych minerałów.

Nigdy nie zaspokoi pragnienia, bo odwadnia raczej, a nie nawadnia organizm. Brak wody może doprowadzić do zamglenia mózgu, słabej koncentracji, zmęczenia i poczucia irytacji”.

Źródło: http://sorendreier.com/what-diet-coke-does-to-you/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *