Strona główna > Bez kategorii > Demonstracja poparcia dla serbskiego Kosowa 2013

Demonstracja poparcia dla serbskiego Kosowa 2013

kos1

17 lutego 2008 roku połączone siły NATO oraz Unii Europejskiej odebrały narodowi serbskiemu kolebkę jego państwowości – region Kosowo – ogłaszając powstanie nowego “niepodległego” państwa. W tym roku mija dokładnie 5 lat od tego wydarzenia, z którym do tej pory nie pogodzili się zarówno Serbowie, jak i wspierający ich Europejczycy.

Chociaż polski rząd poparł utworzenie “niepodległego” Kosowa i nasz kraj w dalszym ciągu widnieje na liście państw optujących za istnieniem tego natowskiego tworu, w rzeczywistości Polska wciąż pozostaje miejscem, z którego nieprzerwanie płynie głos dobitnie ukazujący prawdziwe stanowisko Polaków w kwestii ograbienia serbskiego narodu z jego ziemi. Symboliczne kampanie, pikiety czy demonstracje poparcia dla Serbów stały się już niepisaną normą wśród polskich patriotów i nacjonalistów.

Przez ostatnie lata proste hasło “Kosowo jest serbskie” na stałe wpisało się w polski eter, a organizowana od 2011 roku manifestacja w Warszawie szybko urosła do rangi największej solidarnościowej demonstracji w Europie. Jako Polacy wysyłamy Serbom krótki manifest: “macie rację, my was rozumiemy, my was popieramy”. I ten manifest zostanie nakreślony również w tym roku.

16 lutego br., w przeddzień 5. rocznicy oderwania Kosowa od Serbii, przejdziemy głównymi ulicami Warszawy w solidarnościowej demonstracji. Pamiętający rozbiory naród polski nie może godzić się na spełnianie rozkazów USA i wspieranie rozbiorów innych słowiańskich krajów, dlatego też działalność UE, NATO i ONZ w tej sprawie musi być napiętnowana z całą stanowczością. Nie pozostajemy obojętni na krzywdę innych i nie zmieniamy zdania w tej sprawie: Kosowo było, jest i będzie serbskie. Dołącz do nas!

Manifestację, podobnie jak w poprzednich latach, organizuje nieformalna i zawiązana specjalnie w tej sprawie “koalicja:” Autonomiczni Nacjonaliści Warszawa, niezależna inicjatywa Polacy na Rzecz Serbskiego Kosowa oraz stowarzyszenie patriotyczne Zjednoczony Ursynów. Patronat medialny nad akcją objęły serwisy: Autonom.pl, Nacjonalista.pl, Blogmedia24.pl, e-zine Droga Legionisty, Narodowcy.net, Fuckpc.com, Phalanx.pl oraz facebook’owy projekt Warszawscy Patrioci.

Gdzie: Warszawa, Ogród Saski (róg Marszałkowskiej i Królewskiej)

Kiedy: 16.02.2012 (sobota)

Zobacz relacje z zeszłorocznych demonstracji, oraz inne materiały do tematu:

Poniżej dokument zabroniony w wielu krajach ze względu na niepoprawne politycznie fakty w nim zawarte.
(pamiętajcie by skorzystać z opcji włącz napisy gdy nie wyświetlą się automatycznie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.