Strona główna > Bez kategorii > Demonizowanie Chaveza przez zachodnie media: „Marnował pieniądze na opiekę medyczną, gdy mógł budować drapacze chmur”

Demonizowanie Chaveza przez zachodnie media: „Marnował pieniądze na opiekę medyczną, gdy mógł budować drapacze chmur”

The Demonization of Chavez by the Western Media: “He Wasted Money on Healthcare When He Could Have Built Gigantic Skyscrapers”

http://www.globalresearch.ca/the-demonization-of-chavex-by-the-western-media-he-wasted-money-on-healthcare-when-he-could-have-bulit-gigantic-skyscrapers/5325611

Autor: Jim Naureckas, 7 III 2013 r.; przekład: Ussus

VENEZUELA-ELECTIONSJedna z najbardziej dziwacznych rzeczy tyczących się śmierci prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza – reporterka Associated Press, Pamela Sampson, pisze (3/5/13):

„Chavez inwestował wenezuelskie bogactwa, pochodzące z ropy, w programy socjalne, w tym państwowe markety spożywcze, wypłaty dla biednych rodzin, darmową opiekę medyczną i w edukację. Jakie to mizerne w porównaniu do spektakularnych konstrukcji, do błyszczących miast Bliskiego Wschodu; w tym do najwyższego budynku w Dubaju, do planów oddziału Luwru i muzeum Guggenheima w Abu Dhabi.”

Tak jest! Chavez marnotrawił bogactwa pochodzące z wydobycia ropy na opiekę zdrowotną, edukację, żywność, gdy przecie mógł budować najwyższe budynki w świecie lub założyć sobie swój własny Luwr. Cóż za bestia może mieć takie priorytety?!

Jeśli ciekawi Cię cóż przyniosła ta stuknięta agenda – oto wykres (NACLA, 10/8/12). Wykres (dane Banku Światowego) przedstawia populację Wenezuelczyków żyjących za mniej niż dwa dolary dzienne – przez trzy lata ta populacja zmniejszyła się z 35 do 13 %. (Dla porównania przedstawiono te same dane dotyczące Brazylii; tu również daje się zauważyć poprawa, ale Wenezuela bije Brazylię na głowę.)

Oczywiście w tym czasie liczba Wenezuelczyków mieszkających w najwyższym budynku na świecie wzrosła z 0 do 0 %, a liczba kopii Mony Lizy pozostała na poziomie gleby. Toteż musisz przyznać, że prezydentura Chaveza była dość rozczarowująca – według standardów AP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.