Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Demaskator z EPA zwolniony za mówienie prawdy o geoinżynierii

Demaskator z EPA zwolniony za mówienie prawdy o geoinżynierii

Przeczytaj także: Grypa odsmugowa może zabić miliony – czy można coś zrobić?

Michael Davis, były naukowiec EPA (Environmental Protection Agency – Agencja Ochrony Środowiska), nawiązał współpracę z portalem internetowym Geoengineeringwatch.org, po tym jak został przez nią zwolniony za zwracanie uwagi na jedno z głównych zagrożeń dla zdrowia publicznego w postaci geoinżynierii.

a

W swoim oświadczeniu Davis pisze, że pracował w EPA przez 16 lat, po czym został zwolniony za poruszanie sprawy antropogenicznego gromadzenia się aluminium z powodu geoinżynierii atmosferycznej. Pierwszy raz zainteresował się tą sprawą w maju 2013 roku, kiedy inny pracownik wysłał do wszystkich e-mail dotyczący zmian klimatu. Davis odesłał mu krótką odpowiedź i sześć miesięcy później otrzymał naganę, w której oskarżono go o „formułowanie fałszywych, złośliwych i bezpodstawnych opinii pod adresem współpracowników, przełożonych, kierownictwa oraz wybieralnych funkcjonariuszy służby publicznej”. Jego bezpośredni przełożony oznajmił, że jego uwagi godzą w uczciwość i dobre imię agencji.

W kwietniu 2014 roku zakazano mu wypowiadania się w mowie i piśmie, po tym jak zapytał, dlaczego pozbywano się fluoru, odprowadzając go do źródła wody w Beloit w stanie Wisconsin. Zarząd EPA ponownie stwierdził, że działania Davisa naruszają reputację EPA, co jest dosyć zabawne, jako że EPA ogólnie nie ma dobrej opinii.

Oprócz wyrażania obaw na temat niebezpiecznych skutków geoinżynierii, Davis mówił też publicznie o dodawaniu szkodliwych związków chemicznych do publicznych zasobów wody. Jego zdaniem do krajowej sieci wody pitnej odprowadzany jest pewien niebezpieczny przemysłowy odpad znany jako HFSA (hydrofluorosilicic acid – kwas heksafluorokrzemowy). Twierdzi, że HFSA jest sprzedawany firmom wodociągowym przez przemysł wytwarzający nawozy i aluminium.

W roku 2013 dr J. William Hirzy, inny były naukowiec z EPA, napisał do niej petycję o wprowadzenie zakazu stosowania HFSA w publicznych wodociągach. „Ten krok zapobiegnie setkom przypadków raka płuc i pęcherza poprzez zmniejszenie ilości arsenu dostarczanego naszym obywatelom w wodzie fluoryzowanej kwasem heksafluorokrzemowym”.

Zdaniem Hirzy’ego takie działanie położyłoby kres traktowaniu publicznych sieci wodociągowych w USA jako „bardzo zyskownych miejsc odprowadzania niebezpiecznych odpadów przez przemysł produkujący nawozy fosforowe”.

Źródło: http://www.naturalnews.com/2017-02-10-epa-whistleblower-fired-for-telling-the-truth-about-geoengineering.html

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.