Strona główna > Bez kategorii > Deklaracja powstania Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu

Deklaracja powstania Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu

Źródła:

http://libyasos.blogspot.com/p/news.html
http://lizzie-phelan.blogspot.com/

Tłum. i opracowanie Pisanka

Sytuacja w Libii staje się nie do wytrzymania, nie do zniesienia każdego dnia. W kraju (przy bardzo małym zainteresowaniu ze strony międzynarodowych mediów) rozgrywa się horror: systematyczne torturowanie więźniów, regularne sądowe zbrodnie, plemienne konflikty zbrojne, ekonomiczna i polityczna dominacja cudzoziemców – obcych, rabunek bogactw, kontrola części terytorium przez Al Kaidę, zamienianie jednoczącej narodowej tożsamości na tożsamości fragmentaryczne, parcjalne, regionalne, transgraniczne, dyskryminacja, eksterminacja, rasizm wobec czarnych, powodowanie przemieszczania się całości plemion, powodowanie przemieszczania się części ludności do sąsiednich państw.

W warunkach ciągłej grozy, stałego niebezpieczeństwa, stałego zagrożenia miliony Libijczyków, którzy poparli i wsparli zamordowanego lidera Muammara Kaddafiego, są marginalizowane, wykluczane z jakiejkolwiek i którejkolwiek realnej aktywności i działalności. Żyją w strachu przed odwetem, rewanżem, zemstą. Nie mogą korzystać z obywatelskich praw. Nie mogą czuć się bezpiecznie, pewnie, spokojnie. Nie mogą przeciwstawić się rządowi, władzy.

Uwzględniając to, organizujemy się na nowo, na zewnątrz Libii w globalnym ruchu politycznym. Jest to ruch polityczny tych Libijczyków, którzy rozumieją okropną, potworną, straszną rzeczywistość Libii. Jest to ruch polityczny tych Libijczyków, którzy upierają się, że jedynie poprzez autentyczną i radykalną zmianę mogą uniknąć wojny fundowanej i wzmacnianej przez zagraniczne agendy. Deklaracja koncentruje się wokół powstania Libijskiego Narodowego Ludowego Ruchu i została podpisana i uzgodniona przez większość politycznych / społecznych / wojskowych przywódców Zielonej Libii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.