Strona główna > Świat > Decyzja Trumpa a III Świątynia

Decyzja Trumpa a III Świątynia

Doniosłe oświadczenie prezydenta Donalda Trumpa w środę, uznające Jerozolimę za odwieczną stolicę narodu żydowskiego, było ważnym krokiem w kierunku ustanowienia Trzeciej Świątyni i sprowadzenia epoki mesjańskiej, powiedział cały szereg żydowskich działaczy pracujących nad odbudową Świętej Świątyni.

a

„To, co on zrobił wczoraj wieczorem, było ogromnym krokiem w urzeczywistnieniu  Świątyni..”, powiedział Asaf Fried – oficjalny rzecznik Ruchu Zjednoczenia wokół  Świątyni, stowarzyszenia wielu organizacji działających na rzecz odbudowania  Trzeciej Świątyni – portalowi Breaking Israel News.

Dodał: „To musiało pochodzić od nie-Żyda, aby wprowadzić ich (nie-Żydów) w ten proces, aby mogli oni wziąć udział w urzeczywistnieniu Świątyni…” .

Asaf Fried porównywał  rolę Trumpa do roli Cyrusa, perskiego króla, który zakończył zesłanie babilońskie i pomógł zbudować Drugą Świątynię Żydowską.

Fried zacytował fragment z Księgi Przysłów, aby podkreślić ten punkt widzenia.

 „Serce króla w ręku Pana jak płynąca woda, On zwraca je, dokąd [sam] chce.”

Księga Przysłów 21: 1

„W tym roku nastąpił niesamowity postęp w kierunku odbudowania  świątyni. Było jasne, że Trump był częścią tego procesu, kierowanego przez Haszem (Boga)… „- oświadczył Fried.

Yakov Hayman, przewodniczący Ruchu Zjednoczonego Ruchu Świątynnego, odbiera  oświadczenie Trumpa jako część historycznego rozwoju łączącego szereg wielkich zmian w historii współczesnego  Izraela i narodu żydowskiego.

„1917 był  rokiem  Deklaracji Balfoura, ustanawiającej Izrael jako państwo dla narodów” – powiedział Hayman portalowi  „Breaking Israel News”. „Rok 2017 jest rokiem  deklaracji Trumpa”.

Powiedział, że teraz jest tylko kwestią czasu, dopóki nie-Żydzi nie złożą podobnej deklaracji uznającej Wzgórze Świątynne za miejsce Świątyni Żydowskich, ale zauważył,  że aby posunąć się naprzód, konieczne jest, aby żołnierze piechoty w sprawie tej wzięli pierwszy kroki.

„Kiedy Żydzi i nie-Żydzi podchodzą do siebie masowo, Świątynia jest nieunikniona…”

Hayman podkreślił, że wszystkie etapy tego procesu wymagały wielorakiego wysiłku, przy czym Żydzi i nie-Żydzi pełnili różne role, dążąc do wspólnego celu.

„Lud Izraela wraca do swoich korzeni, a jednocześnie nie-żydzi świata zdają sobie sprawę z autentyczności naszych roszczeń do Wzgórza Świątynnego i naszego prawa do odbudowy żydowskiej świątyni jako Domu Modlitwy dla Wszystkich Narodów…”, \wyjaśnił Hayman..”

„Te procesy są współzależne. To zależy od Żydów, naszych działań, ale nie-Żydzi są zasadniczą częścią tego procesu… „

„Naszym zadaniem jest działać jako kapłani, tak aby cały świat był święty”, powiedział Hayman, powołując się na Exodus.

„Będziecie dla Mnie królestwem kapłanów i świętym narodem…” Exodus 19: 6

„To zdarzy się tylko w Świątyni w Jerozolimie…” – podkreślił Hayman . „Następny krok, najważniejszy krok, musi zostać podjęty przez Żydów. Musimy zacząć wspinać się na Wzgórze Świątynne w ogromnych ilościach . Kiedy to zrobimy, Świątynia jest następnym, nieuniknionym krokiem… „

Zauważył, że OSOBOWOŚĆ  Trumpa jest wyjątkowo dostosowana DO ROLI nieżydowskiego przywódcy, który ROZPOCZYNA  proces mesjański.

„W Trumpie jest coś wyjątkowego i świętego” – powiedział Hayman. „Czasami wydaje się szorstki i niezwiązany z religią, ale za każdym razem, gdy zwraca się do narodu, mówi o Bogu. Ostatniej nocy powiedział, że jego motywacją do uznania Jeruzalem, był fakt, że było to słuszne.Tak właśnie powinien mówić przywódca kierowany przez Boga… „

Rabbi Hillel Weiss, rzecznik powstającego Sanhedrynu, był ostrożnie optymistyczny.

„Rok temu Sanhedryn wezwał Trumpa do zbudowania Świątyni, tak jak to uczynił Cyrus 2000 lat temu…” – powiedział Rabin Weiss „Breaking Israel News”.

 „On wyraźnie podążył w tym kierunku, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia i wiele pułapek, które mogłyby temu zapobiec…”

„Trump stoi w obliczu ogromnej presji politycznej” – zauważył rabin Weiss. „…Granice Jerozolimy są wciąż otwarte na negocjacje. Wzgórze Świątynne nadal nie jest kwestią rozstrzygniętą, a Organizacja Narodów Zjednoczonych ciężko pracuje, próbując przekonać świat, że Żydzi nie mają tam miejsca.

Jeśli Trump ma odnieść sukces, Żydzi muszą zjednoczyć się , aby pozostał on silny.

a

Tłum Renata

Źródło: https://www.breakingisraelnews.com/99002/trumps-jerusalem-declaration-next-step-third-temple/#/#QbTDIB3eiz3LMxFf.97

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *