Strona główna > NWO > Apokalipsa > David Attenborough uważa, że “rozrost populacji musi się zatrzymać” dla dobra naszej planety

David Attenborough uważa, że “rozrost populacji musi się zatrzymać” dla dobra naszej planety

Znany brytyjski biolog, David Attenborough powiedział w rozmowie z BBC, że „rozrost populacji musi się zatrzymać”. W trakcie wywiadu 92-letni naukowiec omówił przyszłość naszej planety, dotykając tematu zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, wegetarianizmu, wzrostu populacji oraz Porozumienia Paryskiego.

Attenborough powiedział: „Powinniśmy zrobić wszystko, aby zminimalizować użycie plastiku. Poza tym należy wybierać polityków, którzy właściwie rozpoznają to niebezpieczeństwo i chcą wprowadzić znaczące zmiany.”

W kwestii wegetarianizmu Attenborough powiedział, że biologicznie rzecz biorąc, nie ma żadnego moralnego powodu, aby unikać mięsa, ponieważ ewoluowaliśmy jako wszystkożerni. Biolog zwrócił za to uwagę na inny aspekt: „Osiągnęło etap naszej ewolucji społecznej, w której nie ma już miejsca dla kolejnych ludzi. Nie możemy pozwolić sobie na zniszczenie kolejnych lasów i zasobów, aby wyżywić naszą planetę.”

„Na dłuższą metę wzrost populacji musi się skończyć.” – powiedział Attenborough, podkreślając, że istnieje wiele argumentów, by twierdzić, że wzrost populacji ustabilizuje się samoczynnie. Biolog wypowiedział się również na temat Porozumienia Paryskiego. Stwierdził on, że czuje się spokojny dzięki ostatnim decyzjom podjętym przez rządy na całym świecie.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/david-attenborough-uwaza-ze-rozrost-populacji-musi-sie-zatrzymac-dla-dobra-naszej-planety

Data publikacji: 7.10.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *