Strona główna > Polska > Darmowe szczepienia dla polskich emerytów

Darmowe szczepienia dla polskich emerytów

Zbliża się sezon chorobowy. Darmowe szczepienia na grypę dla seniorów w Warszawie.

aa

Warszawa wychodzi naprzeciw potrzebom najstarszych mieszkańców – stołeczni seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy oraz osoby rozliczające podatek dochodowy w warszawskich urzędach skarbowych, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Stołeczny ratusz szacuje, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 65 tys. seniorów. Na ten cel miasto przeznaczyło ponad dwa miliony złotych. Dostępność programu jest bardzo duża – mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do 176 przychodni. Szczepienia trwają od początku września do 8 grudnia. Wykaz placówek znajduje siętutaj.

Warszawa od kilkunastu lat realizuje program skierowany do seniorów, pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk – czyli osób, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne.

Szczepienia w domach opieki i noclegowniach

W placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta ponad 630 osób. Program takiej profilaktyki realizowany jest od 2007 r. Miasto przewiduje, że w 19 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 700 osób bezdomnych. Warszawa na szczepienie połączone z badaniem pacjentów przeznaczyła ponad 50 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.