Strona główna > Felietony > Dariusz Ratajczak: Konkurs plucia (po izraelsku)

Dariusz Ratajczak: Konkurs plucia (po izraelsku)

Obelżywe traktowanie chrześcijańskich symboli religijnych jest wpisane w judaizm. Dla przykładu, plucie na Krzyż lub spluwanie przy kościele miało moc obowiązującą dla pobożnych Żydów od około roku 200. Oczywiście później, gdy wzrastała niechęć do „narodu wybranego”, czyniono to w mniej ostentacyjny sposób. Prawie nikt w końcu nie jest samobójcą.

a

Aliści we współczesnym państwie Izrael, tej ekskluzywnej, jednonacyjnej demokracji, obyczaj otwartego wyrażania antychrześcijańskich uczuć wydaje się święcić tryumfy. Czy wiesz, Szanowny Czytelniku wychowany w atmosferze tolerancji, że w latach pięćdziesiątych to agresywne państewko wielkości ziarnka grochu (na mapie) wydało serię znaczków poświęconą izraelskim miastom? Na jednym z nich co bardziej analityczni szperacze mogli zauważyć milimetrowy krzyż chrześcijański wieńczący kościół w – jakby nie było – Nazarecie. Wybucha skandal, partie religijne wespół z syjonistyczną lewicą żądają wycofania nieszczęsnego znaczka, a przynajmniej usunięcia z niego nienawistnego symbolu. Co też staje się faktem.

Niemal nikt w golusie (świecie nieżydowskim) nie wie, nawet amerykańscy podatnicy – jelenie opłacający dobrobyt Izraela – że ich pupilek przez długie lata walczył z chrześcijańskimi wpływami w… arytmetyce. Nie podobał mu się znak plus (+), bo za bardzo przypominał krzyż (a dokładnie za takowy uchodził), a trudno sobie wyobrazić, żeby żydowscy uczniowie systematycznie pluli w zeszyty lub na tablicę podczas lekcji matematyki. Problem powyższy rozwiązano w sposób, na jaki może się zdobyć tylko państwo o jednoznacznym profilu ideologicznym: zakazano używania plusa w szkołach podstawowych i w wielu szkołach średnich.

A słyszał ktoś o tym, że nauczanie o Nowym Testamencie jest w Izraelu zakazane „od zawsze”? I że „kablowanie” nieposłusznych, czyli uczciwych nauczycieli, którzy starają się obchodzić ten ciężki idiotyzm, jest czymś w rodzaju narodowego sportu?

Jeżeli nie słyszałeś o tym Czytelniku Najdroższy, to mam dla Ciebie i Twoich antyklerykalnych przyjaciół jeszcze jedną dobrą wiadomość: w kibucu Saad odbyło się sponsorowane przez władze izraelskie „Plucie na krzyż dla konwertytów z chrześcijaństwa na judaizm”. Mam nadzieję, że w drodze rewanżu nie urządzisz konkursu spluwania na Gwiazdę Dawida. Nie bądź barbarzyńcą – wybaczaj.

Dr Dariusz Ratajczak

Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *