Strona główna > Bliski Wschód > Damaszek odpowiada na oskarżenia USA o krematorium w więzieniu Sednaya

Damaszek odpowiada na oskarżenia USA o krematorium w więzieniu Sednaya

Damaszek zaprzecza, aby w więzieniu Sednaya było krematorium – poinformowała państwowa agencja informacyjna SANA, powołując się na źródło w MSZ Syrii.

230241_Sadnaya_-_Syria_detentions__279

Amerykański Departament Stanu w poniedziałek opublikował raport zawierający „zbrodnie reżimu al-Asada w Syrii”. Pełniący obowiązki doradcy sekretarza stanu Stuart Jones, który przedstawił główne założenia dokumentu, potwierdził stanowisko Waszyngtonu odnośnie obarczenia winą syryjskiego rządu za naloty na cywilów, w tym użycie broni chemicznej, oraz za egzekucje bez wyroku sądu i bezprawne zamykanie w więzieniach opozycjonistów. Jones powiedział też, że władze Syrii poleciły, aby w więzieniu Sednaya pojawiło się krematorium w celu „ukrycia egzekucji na więźniach”.

— Amerykańskie administracje jedna za drugą konsekwentnie wymyślają kłamstwa i oskarżenia w celu usprawiedliwienia swojej agresywnej polityki i interwencji w sprawy innych państw. Wczoraj administracja USA przedstawiła nowy hollywoodzki scenariusz, oderwany od rzeczywistości. Oskarżenia, że syryjski rząd wybudowało tzw. „krematorium” w więzieniu Sednaya nie są zgodne z prawdą, jak i poprzednie twierdzenia o „broni chemicznej” i „bombach beczkowych” powtarzane przez administrację Stanów Zjednoczonych – podała SANA.

— Rząd Syrii podkreśla, że te oskarżenia są jedynie wytworem wyobraźni tej administracji i jej agentów – powiedział rozmówca agencji.

Źródło: https://pl.sputniknews.com/swiat/201705165471043-sputnik-syria-usa-krematorium-wiezienie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.