Strona główna > Zdrowie > Daktyle – 10 zdumiewających faktów

Daktyle – 10 zdumiewających faktów

(Erin Janis)  Miękki, dojrzały daktyl można porównać z najlepszymi ‚karmelkami’ na planecie, i dlatego wielu uważa, że daktyle maja małą wartość odżywczą.

SONY DSC

Ale prawda o daktylach jest taka, że zawierają wiele witamin i minerałów, takich jak: wapń, siarka, żelazo, potas, fosfór, mangan, miedź i magnez, i skutecznie pomagają leczyć liczne schorzenia! Naturalna słodka multiwitamina,

1) Zachowanie zdrowych oczu

Daktyle zawierają luteinę, zeaksantynę i wit. A, i dlatego mówi się o nich jako „witaminach wzroku”. Luteina, zeaksantyna i wit. A są szczególnie ważne dla siatkówki i plamki żółtej, które starzeją się z wiekiem, i oczywiście brakuje im chroniących oczy środków odżywczych w diecie.

2) Ulga dla kaca  

Daktyle powszechnie stosuje się jako lek na zatrucie alkoholowe, szczególnie namoczone w wodzie są również pożyteczne w przynoszeniu ulgi lub zapobieganiu ostremu kacowi.

3) Naturalny lek przeciwko konstypacji

Daktyle zawierają dużo rozpuszczalnego błonnika, co czyni je skutecznymi w konstypacji, i zapobiegają absorpcji przez jelita cholesterolu LDL! Delikatne i naturalne efekty środków przeczyszczających minimalizuje się mocząc je w wodzie przez noc i konsumuje rano.

4) Łagodzenie reakcji alergicznych  

Daktyle zawierają siarkę organiczną. Siarka nie jest powszechnym elementem we współczesnej żywności (częściowo z powodu na zubożenie gleby, stosowanie pestycydów, i nie mineralizowanie gleby). Siarka organiczna jest korzystna w łagodzeniu reakcji alergicznych i alergiach dokuczliwych w różnych porach roku.

5) Witaminy B-Complex

Daktyle zawierają dużo wit. B-complex, zwłaszcza pirydoksynę (wit. B 6), kwas pantotenowy, niacynę i ryboflawinę. One pomagają w metabilozacji weglowodanów, tłuszczów i białek. Kto wiedział o tym że są aż tak odżywcze?

6) Wspaniałe źródło żelaza

Osoby cierpiące na anemię powinny włączać je do diety, gdyż są wspaniałym źródłem żelaza.

7) Zdrowe serce

Portcja lub dwie daktyli zawierają ok. 80 mg magnezu, minerału niezbędnego dla ogólnego zdrowia serca, obniżają ciśnienie krwi i regulują bicie serca. Magnez bierze udział również w ponad 300 istotnych reakcjach metabolicznych w organizmie. (Oregon State University)

8) Mogą pomóc w leczeniu ADHD, boreliozy (choroba z Lyme) i fibromialgii

Ponieważ magnez stosowany jest w leczeniu zaburzenia uwagi i nadpobudliwości (ADHD), boreliozy, fibromalgii i chronicznych objawów zmęczenia, regularna konsumpcja daktyli może pomóc w leczeniu tych i wielu innych chorób.

9) Zwiększenie sprawności seksualnej

Daktyle zawierają również aminokwasy zwiększające sprawność seksualną, jak również naturalne cukry proste łącznie z glukozą, sacharozą i fruktozą, które pomagają w podniesieniu i zachowaniu energii.

10) Zachowuje zdrowy układ nerwowy

Dzięki dużej zawrotności potasu, regularna konsumpcja daktyli podtrzymuje zdrowy układ nerwowy! Daktyle to prawdziwe cudowne owoce!

10 Amazing Facts About Dates

http://healthydebates.com/10-amazing-facts-dates/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *