Strona główna > Świat > Daesh/ISIS, z ich ideologią, NIGDY nie grożą Izraelowi, a Izrael nigdy nie grozi Daesh

Daesh/ISIS, z ich ideologią, NIGDY nie grożą Izraelowi, a Izrael nigdy nie grozi Daesh

Fragment z ostatniego wywiadu prezydenta Assada dla rosyjskiej Pravdy.

a

Pytanie 6: Dla mnie jest to bardzo dziwna rzecz.  Daesh/ISIS, z ich ideologią, NIGDY nie grożą Izraelowi, a Izrael nigdy nie grozi  Daesh/Isis. To wygląda jak pewnego rodzaju UMOWA – może nie o przyjaźni – ale o neutralności. Dlaczego uważasz, że tak jest?  I jaka jest rola Izraela w tej wojnie?

Prezydent Assad:

Nie tylko ISIS, oczywiście, ani Daesh, nie tylko al-Nusra; ktokolwiek, każdy terrorysta, który posiada karabin maszynowy  i zaczął zabijać i niszczyć  Syrię był wspierany przez Izrael, ALBO pośrednio poprzez wsparcie logistyczne na granicy, LUB, czasami, przez bezpośrednią interwencję Izraela przeciwko Syrii na rożnych obszarach tego kraju. Dlaczego?

Ponieważ Izrael jest naszym wrogiem, ponieważ zajmują naszą ziemie, i patrzą na Syrię jako, oczywiście, na wroga,  i oni uważają, że jeśli osłabiają pozycje Syrii i sprawiają, że jest słabsza jako całość, jako społeczeństwo, jako armia, jako państwo, to to powstrzyma Izrael od jakichkolwiek gestów w kierunku pokoju, a ceną pokoju jest oddanie Wzgórz Golan z powrotem Syrii.

Tak wiec  dla nich, Syria  zajęta innym problemem teraz, byłaby zajęta rozmowami o wzgórzach Golan lub procesem pokojowym,  a nawet robieniem  wszystkiego, aby odzyskać te ziemie.

Dlatego  Izrael WSPIERA KAŻDEGO terrorystę i NIE MA żadnej sprzeczności między Izraelem, a takimi organizacjami jak al-Nusra, lub ISIS, czy połączonymi grupami Al-Kaidy.

Na podstawie/skrót: http://www.kp.ru/daily/26594/3609878/

Tłum. Renata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *