Strona główna > Bez kategorii > Czy Zachód ma przyszłość?

Czy Zachód ma przyszłość?

Źródło: http://www.paulcraigroberts.org/2012/05/10/does-the-west-have-a-future/

Paul Craig Roberts – 10.05.2012

Za: http://gazetawarszawska.com/2013/03/22/20146/

Tłumaczenie: Ola Gordon

Życie w Ameryce staje się trudne dla każdego kto ma sumienie, poczucie sprawiedliwości lub odrobinę inteligencji. Zastanówmy się:

Mieliśmy drugi fałszywy spisek morsko-bombowy, dużo bardziej dziwaczny niż pierwsze oszustwo. Drugi zamachowiec morski pracował dla CIA albo był informatorem, rzekomo zwerbowanym przez al-Kaidę, organizację o której administracja amerykańska twierdziła, że jest pokonana, w chaosie i już nieważna.

Ta pokonana i nieważna organizacja, której brakuje wszelkiej wiedzy i laboratoriów technicznych, wymyśliła “niewidzialną bombę”, której nie mogą wykryć skanery porno. “Wysokie rangą źródło ścigania” powiedziało New York Times, że “przerażające” jest to, iż “skoro oni [skonstruowali] jedną, to prawdopodobnie skonstruują następne”.

 

Sekretarz Stanu Hillary Clinton oświadczyła, że “sam spisek wskazuje na to, że terroryści nadal usiłują wymyślać coraz bardziej przewrotne i straszne sposoby zabijania niewinnych ludzi”. Hillary powiedziała to w czasie kiedy tytuły gazet krzyczały o tym, że USA nadal mordują kobiety i dzieci dronami w Afganistanie, Pakistanie, Jemenie i w Afryce. Wykryty fałszywy spisek, mówiła Hillary, służy jako “przypomnienie dlaczego musimy być czujni w kraju i zagranicą w ochronie naszego narodu i ochronie przyjaznych krajów i narodów jak w Indii i innych”.

 

Dyrektor FBI Robert Mueller powiedział w Kongresie, że fałszywy spisek pokazuje potrzebę nieupoważnionego nadzoru w celu wykrycia – czego, fałszywych spisków? Republikanin Pete King i Demokrata Charles Ruppersberger skrytykowali w Kongresie media za ujawnienie tego, że spisek był dziełem CIA, twierdząc, że prawda zagrażała wysiłkom wojennym i życiu żołnierzy.

 

Początkowo nawet alternatywne media dały się nabrać na ten fałszywy spisek. Najwyraźniej nikt nie pomyśli o tym w jaki sposób al.-Kaida, która stała się tak zdezorganizowana i bezradna, że kryje się i zostawia swojego lidera, Osamę bin Laden, w pakistańskiej wiosce, samego i bez straży, żeby zamordowały go amerykańskie Foki, mogłaby przechytrzyć CIA “niewykrywalną” bombą, cytując opis podany przez przewodniczącą Senackiej Komisji Wywiadowczej, Dianne Feinstein, którą o tym urządzeniu powiadomił amerykański personel wywiadowczy.

 

Zauważmy, że sekretarz stanu zobowiązała zbankrutowaną Amerykę i jej rozpadające się zabezpieczenie społeczne do ochrony przed terrorystami “Indii i innych”. Ale prawdziwe znaczenie tego najnowszego oszustwa polega na tym, żeby przerażonej amerykańskiej opinii publicznej przedstawić pojęcie niewykrywalnej morskiej bomby.

 

Co to przypomina? Każdy należący do mojego pokolenia, czy każdy miłośnik science fiction, natychmiast myśli o The Puppet Masters [Władcy marionetek] Roberta Heinleina.

 

W książce napisanej w 1951 roku ale umieszczonej w naszych czasach, ziemia zostaje zaatakowana przez małe stworzonka, które przyklejają się do ludzkiego ciała i przejmują człowieka. Ludzie stają się marionetkami swoich władców. Duże części Ameryki poddają się atakującym zanim waszyngtońscy moroni orientują się, że inwazja jest prawdziwa, a nie teorią spiskową.

 

Na ubranych ludziach stworzonek nie da się wykryć, więc wychodzi edykt o tym, że każdy w ubraniu jest podejrzanym. Wszyscy muszą chodzić nago. Kobietom nie wolno nosić portmonetek, bo stworzonko może być w portmonetce trzymanej w kobiecej dłoni.

 

Oczywiście, jeśli CIA, źródło wiadomości, i informatorzy Dianne Feinstein mają rację, że pokonana al.-Kaida wymyśliła “niewykrywalną” bombę, to będziemy musieli nago przechodzić przez zabezpieczenia na lotniskach.

 

Jeśli tak, to jak to będzie możliwe? Jeśli każdy pasażer lotniczy musi przechodzić przez skanery osobiste rozbierając się w pomieszczeniu, to jak długo potrwa sprawdzanie przez “ochronę lotniskową”? Wątpię czy jest jakieś miejsce w Ameryce północnej czy południowej, do którego podróżnik nie mógłby dojechać autem szybciej. A może taka jest odpowiedź na poziom wzrostu amerykańskiego bezrobocia. Będzie się wynajmować miliony amerykańskich bezrobotnych, by oglądali nagusy zanim wejdą do samolotów.

 

Skoro TSA [Homeland Security] już wtargnęła, niekwestionowanie, do pociągów, autobusów i na autostrady, to czy mamy przed sobą całkowity upadek przemysłu odzieżowego? Obserwujcie.

 

 

 

Kilka lat temu znany filozof napisał artykuł, w którym stwierdził, że Amerykanie żyją w sztucznej czy wirtualnej rzeczywistości. Inny znany filozof powiedział, że według niego istniała 25% szansa, że on ma rację. Uważam, że ma rację. Amerykanie żyją w matryksie. Nic co wiedzą lub myślą że wiedzą nie jest właściwe.

 

Na przykład nasi nie-mówiący-prawdy “liderzy” ciągle mówią, że “Izrael jest jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie”. Ten mit jest jednym z wielu powtarzanych powodów na usprawiedliwienie opodatkowania obniżających się zarobków Amerykanów, żeby izraelskiemu rządowi zapewnić środki do mordowania Palestyńczyków i okradania ich kraju.

 

Izraelska demokracja to mit, tak uważasz? Tak, to jest mit. Jak mówią wiadomości gromadzone i opisywane przez Antiwar.com (8 maja), wybory w Izraelu zaplanowane na 4 września zostały odwołane, ponieważ “lider opozycji Shaul mofaz wchodzi do rządu”. Mofaz sprzedał swoją partię dla osobistej władzy, typowe zachowanie polityka. Zdrada Mofaza wywołała protesty ze strony jego zwolenników, ale, jak mówią wiadomości, “izraelska policja szybko stłumiła protest, mówiąc że jest ‘nielegalny’ i aresztowała kilku dziennikarzy”.

 

Ach, “Izrael jest jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie”.

 

Mówiąc prawdę, Izrael jest państwem faszystowskim, który naruszał prawo międzynarodowe i moralność chrześcijańską w czasie swojego istnienia. Ale w Ameryce Izrael jest uświęconą ikoną. Jak Bush, Cheney i Obama, miliony amerykańskich “chrześcijan” wielbią Izrael i uważają, że Amerykanie mają “Boże powołanie” do umierania za Izrael.

 

Jeśli wierzysz w mordowanie swoich oponentów, a nie rozmowy z nimi, wywłaszczanie bezsilnych, tworzenie fikcyjnego świata opartego na kłamstwach i płaceniu mediom za podtrzymywanie kłamstw i fikcyjnego świata, jesteś częścią tego co reszta świata postrzega jako “Zachód”.

 

Wycofuję się z krytyki Zachodu. Narody francuski i grecki pokazały w ostatnich wyborach, że odłączają się od matriksu i rozumieją, że  99% z nich elity robią kozłów ofiarnych za błędy 1% mega-bogatych, którzy rywalizują ze sobą ile bilonów dolarów czy euro, ile jachtów, kolekcji egzotycznych aut i egzotycznych piękności ze środkowych stron w Playboyu i Penthousie do nich należy.

 

Banki centralne Zachodu – amerykańskie Rezerwy Federalne, Europejski Bank Centralny i bank brytyjski – są całkowicie oddane  dobrobytowi mega-bogatych. Nikt inny się nie liczy. Marks i Lenin nigdy nie mieli takiego celu jak ten dzisiaj. Ale współczesna lewica jest tak słaba i ma tak wyprany mózg, że nie istnieje nawet jako drobna siła równoważąca. Amerykańska lewica nawet przyjęła absurdalną wersję 11 września i mord Osamy bin Ladena przez Foki w Pakistanie. Jest to ruch tak pozbawiony siły umysłowej i emocjonalnej, że jest bezużyteczny. Równie dobrze może go nie być.

 

Osoby mające ważne informacje są bezradne, i do tego doszły zachodnie narody. Nowa tyrania powstaje na Zachodzie, nie w Rosji i Chinach. Niebezpieczeństwo dla ludzkości jest w aktówce z przyciskiem nuklearnym w Pokoju Owalnym i w wypranym z mózgu i wojowniczym społeczeństwie amerykańskim, najbardziej niedoinformowanym i ignoranckim narodzie świata.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.