Strona główna > Świat > Czy w Syrii koalicja się wycofuje czy morduje?

Czy w Syrii koalicja się wycofuje czy morduje?

Syria: 70 ofiar cywilnych i rannych w najnowszej rzezi przez koalicję koło Deir Ezzor.

Pomimo wielokrotnych deklaracji Donalda Trumpa, że Ameryka będzie wycofywać swoich żołnierzy z nielegalnej okupacji płn-wsch. Syrii, liczba cywilnych zgonów z rąk kierowanej przez Amerykę koalicji stale rośnie. W tym tygodniu ujawniono, że kolejnych 70 cywilów, wielu z nich kobiety i dzieci, zostało zabitych i rannych w czasie kolejnego ataku bombowego koalicjantów.

Jedną ze zwykłych technik stosowanych przez zachodnie rządy i ich funkcjonariuszy medialne, by skutecznie odeprzeć każdą publiczną krytykę za nielegalne operacje w Syrii – było pozorowanie kampanii bombardowań koalicji jako „ukierunkowanych na obszary kontrolowane przez ISIS”.

Dotyczy to zwłaszcza nieustającego bombardowania Raqqa prowadzonego przez koalicjantów w płn-wsch Syrii w 2017. Daleko od zniszczenia ISIS w Raqqa, Ameryka i jej Kurdyjskie siły pomocnicze SDF –  pozwoliły już setkom czołowych terrorystycznych bojowników i oficerów ISIS uciec z miasta – i nawet zabrać ze sobą broń. To potwierdziła nawet BBC / admitted by the BBC. Po zakończeniu tej operacji koalicja przeprowadziła kampanię bombardowań miasta, i przystąpiła do wyrżnięcia amunicją dywanową co najmniej 3.000 syryjskich cywilów / slaughter at least 3,000 Syrian civilians, łącznie z całymi rodzinami / entire families who were wiped out.  Media przymknęły oko wtedy słuchając dyktatów Departamentu Stanu USA, że Ameryka tylko „bombardowała ISIS”. Do dnia dzisiejszego Ameryka zaprzecza / still in denial iż przeprowadziła tę operację i masową rzeź cywilów w Raqqa.

To kontynuowano w tym tygodniu, kiedy koalicja twierdzi, że jej jedynym celem jest „wyeliminowanie ISIS”. W rzeczywistości próbuje sprowokować Damaszek i Moskwę do walki, gdyż każdy odwet ze strony Rosji i Syrii  dałaby Waszyngtonowi i Tel Awiwowi pretekst jakiego desperacko potrzebują żeby eskalować napięcie i wojnę w regionie.

SANA informuje…

Deir Ezzor, SANA – Samoloty bojowe kierowanej przez Amerykę „międzynarodowej koalicji” we wtorek kontynuował agresję na terytoria syryjskie ostrzeliwując miasto al-Baghouz town w regionie Deir Ezzor zabijając dziesiątki cywilów i raniąc innych w większości kobiet i dzieci.

[…]

Źródło: Ruaa al-Jazaeri dla Sana TV

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=183700

Tłum. Ola Gordon/https://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *