Strona główna > Świat > Czy w Chinach testuje się nową ulepszoną broń biologiczną?

Czy w Chinach testuje się nową ulepszoną broń biologiczną?

W prawdziwie hollywoodzkim stylu SARS [zespół ciężkiej niewydolności oddechowej] wraca, tylko tym razem SARS 2.0 jest nowy i ulepszony, i dużo bardziej śmiertelny niż stary SARS.

Poznajmy szczegóły o tym nowym wybuchu z RT:

Nowy zabójczy wirus chiński to zmutowany SARS i może tylko brakuje mu jednej mutacji żeby zainfekował miliony. Czy zrobi śmiertelny skok?

China’s new killer virus is mutated SARS & maybe one more mutation away from infecting millions. Will it make the lethal leap?

20.01.2020

Pacjent wnoszony do szpitala Jinyintan w Wuhan, Chiny à

Peter Andrews jest irlandzkim dziennikarzem naukowym i pisarzem z Londynu, absolwentem Genetyki na University of Glasgow.

Śmiertelny chiński wirus pojawia się w coraz liczniejszych iejscach i liczba przypadków potroiła się w czasie weekendu. Ale jak źle może się stać, i czy jest coś co mogłoby go zatrzymać zanim będzie za późno?

To wydaje się jakby to był początek jakiegoś hollywoodzkiego kryminału. Zwykły zimowy dzień na targu rybnym i dziczyzny w Wuhan. Handlarze, stoiska zapakowane mięsem i rybami, próbują sprzedawać swoje towary. Kupujący dotykają produkty, próbują znaleźć najtańsze. Wuhan jest setki mil od oceanu, czyli 'świeże' ryby i skorupiaki prawdopodobnie takimi nie są.

Policja przed targiem rybnym w Wuhan, gdzie zaczęła się szerzyć po mieście epidemia podobna do wirusa SARS

Wiemy, że cos na targu, może jakieś kraby czy jakieś skrzeczce kurczaki zapakowane w klatki, były nosicielami śmiertelnego mikroskopijnego zagrożenia. Handlarze nie wiedzieli, że setki, jeśli nie tysiące ich, były skażone…

Co to jest?

Wirus 2019-nCoV atakuje układ oddechowy i wywołuje kaszel, gorączkę i problemy z oddychaniem. Z płuc można ściągnąć płyn, oczyścić  drogi oddechowe i dostarczyć przez maskę tlen, ale są to jedynie sposoby łagodzenia objawow.

Szybko się szerzy: władze chińskie potwierdzają 136 NOWYCH przypadków śmiertelnego wirusa w ciągu 2 dni / Rapidly spreading: Chinese authorities confirm 136 NEW cases of the deadly virus in 2 days

Antybiotyki są bezużyteczne w zwalczaniu wirusów – kiedy go masz, lekarz zaleca ci odpoczynek i daje ci lizaka. Przeciwko wirusowi, twój układ odpornościowy jest jedyną linią obrony. […]

Stary wróg wraca… inny  

Niektórzy spekulują, że 2019-nCoV to faktycznie SARS, który w 2002 zabił w Azji niemal 800 ludzi. Analiza DNA tego wirusa wykazała, że jest bardzo podobny do SARS – zasadniczo w zmodyfikowanej formie. Ale chińscy urzędnicy starają się zdystansować ten nowy drobnoustrój od SARS, może niepokoją się, że sama nazwa wywoła panikę wśród ludności. Jak dotąd wydaje się, że ich przekaz „zachowaj spokój i żyj” obowiązuje – osoby dojeżdżające w Beijing nie przejmowały się zbytnio tym wirusem, pomimo 5 potwierdzonych tam przypadków.

Jak daleko się szerzy?  

Wuhan, skąd pochodzi wirus, jest położony w samym środku Chin. Do czasu pojawienia się pierwszych raportów, już prawdopodobnie przeszedł do innych chińskich miast, i teraz są potwierdzone przypadki w Japonii, Tajlandii i Korei Płd.; są u osób przybyłych z Wuhan.

Tysiące ludzi podrożują codziennie z Wuhan do innych krajów, i podczas epidemii samoloty z Wuhan lądowały w  Los Angeles, San Francisco i Nowym Jorku. Pasażerowie na tych samolotach, jak i tych do Singapuru, Tokio i Hong Kongu teraz są sprawdzani na ten wirus, ale kto może powiedzieć jak dlugo wirus i objawy mogą być uśpione zanim je się wykryje?

Ostrzeżenia na tokijskim lotnisku Narita dla pasażerów przylatujących z Chin.

To i tak nie ma znaczenia, gdyż prawdopodobnie jest za późno na kwarantannę. Eksperci z Londynu uważają, że chińscy urzędnicy zmniejszają skalę epidemii i że prawdziwa liczba zarażonych osób jest ponad 10 x większa niż ich liczby. Oni oszacowali 1.700 w ub. tygodniu, i liczba ta musiała się zwiększyć do tej pory. W Wuhan jest 11 mln ludzi, co jest dużym celem dla nowo zmutowanego wirusa. […]

Szczęśliwego Nowego Roku!

Jedną małą pociechą jest to, że wielu Chińczyków już nosi maski by chronic się przed zanieczyszczeniem powietrza. To powiedziawszy, ten wybuch nie mógłby pojawić się w gorszym czasie. Chiny będą celebrować chiński Nowy rok później w tym tygodniu, czasie kiedy wszyscy biorą urlop i podróżują do odległych miejsc by odwiedzić krewnych. W rezultacie setki milionów chińczyków jest w podróży, w samolotach, pociągach i autach, w największym okresie podróży. Wymarzonym scenariuszem dla wiruska, którego jedynym celem w życiu jest mnożenie się poprzez zainfekowanie tak wielu organizmów-gospodarzy jak możliwe.

Teraz WHO nie zaleca żadnych ograniczeń odnośnie podróży czy handlu – wszystko według nich jest pod kontrolą. Ale w chińskim zodiaku, po 25 stycznia wejdziemy w Rok Szczura. Miejmy nadzieję, że ten Szczur nie nosi nowej czarnej śmierci / dżumy niszczącej połowę świata.

Kluczową frazą w tym artykule jest  to, że „analiza DNA  2019-nCoV ujawniła, że jest bardzo podobny do SARS – zasadniczo w zmodyfikowanej formie”.

Pierwotny wybuch SARS 13 lat temu, jak wielu uważa, był amerykańską bronią biologiczną; rosyjscy naukowcy zgadzają się, że wyprodukowano go poprzez połączenie odry i świnki, co wydaje się bardziej prawdopodobne niż wirus w jakiś sposób przeskakujący z odbytu nietoperza na ludzi.

Wikipedia podsumowująca 'teorie spiskowe'  wokół SARS faktycznie daje dobry, zwięzły przegląd prawdopodobnej prawdy.

Spiskowa teoria SARS [Wikipedia]:

Teoria spiskowa o SARS zaczęła się pojawiać w czasie wybuchu SARS w Chinach wiosną 2003, kiedy Sergei Kolesnikov,[1] rosyjski naukowiec i członek Rosyjskiej akademii Nauk medycznych, pierwszy raz opublikował swoją opinię, że coronavirus SARS jest syntezą odry i świnki. Jego zdaniem ta kombinacja nie może powstać w naturalnym świecie, a zatem wirus SARS musial być wyprodukowany w warunkach laboratoryjnych. Inny rosyjski naukowiec, Nikolai Filatov, szef moskiewskich służb epidemiologicznych, wcześniej skomentował, że został prawdopodobnie wyprodukowany przez człowieka. [2] Ale niezależne laboratoria skonkludowały, że takie opinie są przedwczesne, skoro wirus SARS to  coronavirus,[3][4][5] a odra i świnka są paramyxoviruses.[6][7] Główne różnice między coronavirus i paramyxovirus są w ich strukturach i metodzie infekcji, czyniąc niemożliwym by coronavirus powstał z 2 paramyxoviruses.

Powszechne informacje o opiniach Kolesnikova i Filatova wywołały wiele kontrowersji na licznych chińskich forach dyskusyjnych. Wielu Chinczykow uważalo, ze wirus SARS mógł być Bronia biologiczną wyprodukowaną przez Amerykę, która postrzegala Chiny jako potencjalne zagrożenie dla jej dominacji i wyższości na świecie. [8]

Fiasko znalezienia źródła wirusa SARS przekonała tych ludzi i wielu innych, że SARS został sztucznie zsyntetyzowany i szerzony przez pewne jednostki i często rządy. Poszlaki sugerują, ze wirus SARS przeszedł na ludzi od rodzaju azjatyckich łaskunów palmowych / Asian palm civets (często zabijanych i konsumowanych w Guangdong, gdzie odkryto SARS.[9][10] Ale łaskuny powszechniw wykorzystuje się w przetwórstwie spożywczym bez wywoływania SARS u osób zajmujących się nimi.

[…]

Coronaviruses podobne do SARS odkryto w nietoperzach w Chinach, sugerując, że one mogą być ich naturalnym rezerwuarem.[19] Ale naukowcy donoszą, że genom coronavirusa jest podobny do SARS tylko w strukturze i sposobie infekcji. Wersję SARS atakującą nietoperze „można wykryć jedynie w wymazach z odbytu” [20] i nie mają żadnych wspólnych objawów znajdowanych w ludzkiej wersji SARS. Te brakujące objawy przypominają te świnki i odry, które niektórzy, w większości Rosjanie i chińczycy, uważają za jasną oznakę dobrze rozumianej dziedziny łączenia genów / gene splicing.[21]

Jest niemal pewne, że SARS faktycznie wyprodukowano w laboratorium – broń biologiczna celująca tylko w naród chiński, i nowy wybuch drugim testem z użyciem nowej, ulepszonej wersji.

Taka bron biologiczna mogłaby dać Ameryce i każdemu kto pomógł w jej rozwoju, takim jak Japonia, całkowitą kontrolę nad Chinami – rób co ci każemy albo uwolnimy broń biologiczną która na przestrzeni dni zabije cały chiński naród.

Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że 'oni' zrobiliby coś tak przerażającego i mordowali ludzi w milionach – oni zrobili to wcześniej. HIV i Ebola obie powstały jako broń biologiczna w celu depopulacji Afryki.

New Improved SARS BioWeapon Tested in China?

Ian Greenhalgh – 21.01.2019

Tłum. Ola Gordon

https://www.veteranstoday.com/2020/01/21/new-improved-sars-bioweapon-tested-in-china/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.