Strona główna > Świat > Ukraina > Czy to już początek likwidacji Noworosji ?

Czy to już początek likwidacji Noworosji ?

Od 1 marca zaczęły obowiązywać zaostrzenia dotyczące przekraczania rosyjsko-ukraińskiej granicy. Teraz żeby wjechać na Ukrainę będzie potrzebny paszport zagraniczny.

Zdrada gorsza od sankcji!
Zdrada gorsza od sankcji!

 To ograniczenie zostało ustanowione przez Ukrainę i dlatego w drugą stronę ono nie działa. Do Rosji będzie można wjechać na podstawie wewnętrznego dokumentu ukraińskiego. Subtelność polega na tym, że podobne ograniczenie będzie wprowadzane i na tych punktach granicznych przez które dokonywane są przejścia z Rosji na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Teraz na podstawie rosyjskiego dowodu tożsamości nie można wjechać „tutaj”. Wyjaśnienia są proste – na terytorium obwodów ługańskiego i donieckiego rozciągają się wszystkie przepisy graniczne Ukrainy. Paradoks polega na tym, że na tych przejściach granicznych nie będą „tutaj” przepuszczać rosyjscy strażnicy graniczni.

W istocie będą oni wykonywać pracę ukraińskich strażników granicznych. Potwierdzili mi tę informację ochotnicy, którzy zamierzają, dosłownie z dnia na dzień, wyjechać do Doniecka. Ich ostrzeżono, że bez paszportów zagranicznych rosyjska straż graniczna ich nie przepuści. Jeszcze jedna innowacja – teraz rosyjscy strażnicy graniczni mają zabronione uznawanie jakichkolwiek dokumentów wydanych przez Doniecką Republikę Ludową, Ługańską Republikę Ludową i Noworosję.

Uznawane są tylko ukraińskie dokumenty ustalonego wzoru. Nie wszystko jest jasne w tym co się dzieje, obiecano mi doprecyzować sytuację i jutro poinformować „zgodnie z faktami”. Ale ci ochotnicy, którzy zamierzają jechać do Doniecka i Ługańska po 1 marca będą musieli mieć na uwadze nowe okoliczności.

Za: http://el-murid.livejournal.com/2274913.html?view=216427873#t216427873

Data publikacji: 2.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *