Strona główna > Polska > Czy system szpiegowski „Echelon” działa w Polsce?

Czy system szpiegowski „Echelon” działa w Polsce?

działa Echelon - Polska Wiadomości Świat

Sensacyjne odkrycie! Tajny, szpiegowski system Echelon działa na terenie Polski? Sensacyjny materiał reporterski! Jedna z kilku stacji największego szpiegowskiego systemu elektronicznej inwigilacji na świecie kontrolowanego przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego USA, prawdopodobnie działa także na terenie Polski.

działa Echelon - Polska Wiadomości Świat
Wojskowy teren jest bardzo dobrze chroniony. W przypadku pojawienia się samochodu z obcą rejestracją – na miejscu natychmiast zjawiają się funkcjonariusze Straży Granicznej. Miejscowa sklepikarka zobowiązana została do informowania wojskowych o obecności każdej nieznanej jej osoby.

Do takich sensacyjnych wniosków doszli byli już dziennikarze TVP Olsztyn i Rzeczpospolitej – Piotr Owczarski, Tomasz Sklinsmont i Mariusz Kowalewski, którzyprzez kilka miesięcy badali najbardziej skrywaną tajemnicę na świecie.

Dziennikarzy pracujących nad sprawą, wielokrotnie przekonywano, by nie realizowano tego reportażu. Z kolei mieszkańcy miejscowości, w której znajdują się tajemnicze obiekty wojskowe, zabroniono mówić o tym, co może znajdować się na terenach wojskowych.

działa Echelon - Polska Wiadomości Świat
Obiekty wojskowe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego są ściśle tajne.

Pieniądze na budowę polskiego elementu globalnego podsłuchu tzw. Echelon przekazali Amerykanie. Dzięki supernowoczesnym radarom i systemom anten, wywiad kontroluje całą przestrzeń internetową i telekomunikacyjną, a więc gromadzi i analizuje faksy, e- maile, transfery plików, a nawet zwykłe rozmowy telefoniczne.

Przechwytuje także informacje przekazywane przez satelity komercyjne i rozpoznawcze. Szacuje się, żeEchelon przetwarza nawet 3 miliardy informacji na dobę.

działa Echelon - Polska Wiadomości Świat
Mieszkańcom miejscowości wojsko zabroniło wypowiadania się na temat obiektów.

Superkomputery wyposażone w słownik haseł, specjalne szyfry i kompresję potrafią przetworzyć informację przekazywaną w niemal każdym języku. Mówi się, że w niedalekiej przyszłości system będzie połączony z elementami tarczy antyrakietowej.

działa Echelon - Polska Wiadomości Świat
Tajna, wojskowa baza, mogąca być elementem globalnego systemu szpiegowskiego Echelon – widziana z satelity. (Fot. Maps Google)

Czy w Polsce, w niewielkiej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim, znajduje się baza będąca elementem globalnego systemu podsłuchowego Echelon?

Zapraszamy do obejrzenia reportażu:

http://www.youtube.com/watch?v=2WVoC4h57pE

Za: http://gazetabaltycka.pl/promowane/sensacyjne-odkrycie-tajny-szpiegowski-system-echelon-dziala-na-terenie-polski

Data publikacji: 18.01.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.