Strona główna > Świat > Czy Rosja zgodziła się na likwidację Qasem`a Soleimani`ego ?

Czy Rosja zgodziła się na likwidację Qasem`a Soleimani`ego ?

Irańczycy musieli mieć fałszywe poczucie bezpieczeństwa i dlatego dali tak się zabić, jedynym sojusznikiem Iranu w regionie, posiadającym taki wysoki poziom techniki jest Rosja i to tylko służby rosyjskie mogły dać Irańczykom sygnał, że „jest spokojnie”. ….  Wygląda na to, że atak Putina na polskie „antysemickie świnie” może być częścią większej całości.

Rzuca się w oczy zlekceważenie wszelkich zasad bezpieczeństwa, jakie wyraźnie miało miejsce w przypadku tego zamachu. Tak można zabić jakiegoś podpitego górala na Krupówkach w Zakopanem, a nie wyrafinowanego terrorystę.

Wygląda na to, że ktoś sprowokował takie otwarte zachowanie Soleimani`ego i w ten sposób wystawił go do łatwego automatycznego odstrzału — sterowanego nawet prostym algorytmem pokładowym drona. Dron strzelał na prostej otwartej autostradzie, wzdłuż muru lotniska – jak po sznurku. Druga ofiara zamachu – wysoki oficer sił Irańskich w Iraku – jedynie potwierdza przypuszczania, co do takich podejrzeń.

Ani na pokładzie okrętu podwodnego Kursk nie można było zgromadzić tylu wysokich dowódców marynarki rosyjskiej, ani na pokład Tupolewa Tu 154 – 10 kwietnia 2010 roku – nie weszłoby tylu czołowych wojskowych.

Musi być wszystkim oczywiste to, że dron jest bardzo łatwo rozpoznawalny przez system radarowy i satelitarny w tamtym regionie — szczególnie koło lotniska – a tam Rosja gra pierwsze skrzypce i instalacje szpiegowskie rosyjskie musiały wychwycić aktywność tego drona, który odpalił rakiety.

Irańczycy musieli mieć fałszywe poczucie bezpieczeństwa i dlatego dali tak się zabić, jedynym sojusznikiem Iranu w regionie, posiadającym taki wysoki poziom techniki jest Rosja i to tylko służby rosyjskie mogły dać Irańczykom sygnał, że „jest spokojnie”.
Atak Putina na polskie „antysemickie świnie” może być częścią większej całości.

Czy Rosja zgodziła się na likwidację  Qasem`a Soleimani`ego? To znaczy, czy Putin ma swój współudział w tym morderstwie?

Red. Gazeta Warszawska

+

Ławrow omówił z Pompeo zabójstwo Sulejmaniego w Iraku

© AFP 2019 / Mladen Antonov

Śmierć Kasema Sulejmani w rezultacie amerykańskiego nalotu w Bagdadzie (18)

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo omówił w piątek z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem operację likwidacji irańskiego generała Kasema Sulejmaniego w Iraku – podaje Departament Stanu.

„Sekretarz stanu Pompeo omówił niedawną decyzję prezydenta (USA Donalda) Trumpa w sprawie podjęcia zdecydowanych działań na rzecz ochrony amerykańskiego personelu za granicą poprzez zabójstwo Kasema Sulejmaniego w odpowiedzi na nieuniknione zagrożenie życia Amerykanów.

Sekretarz stanu dał jasno do zrozumienia, że Stany Zjednoczone w dalszym ciągu wierne są idei deeskalacji

Putin i Macron omówili śmierć Sulejmaniego

– głosi komunikat służby prasowy Departamentu Stanu.

Sam sekretarz stanu napisał potem w Twitterze, że „rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i ja omówiliśmy zdecydowane kroki Donalda Trumpa, podjęte w Bagdadzie w celu ochrony życia Amerykanów”.

​Wcześniej pojawiła się wiadomość, że Stany Zjednoczone przeprowadziły ataki rakietowe na „dwa cele związane z Iranem” w Bagdadzie. Zginął w nich dowódca Al Kuds generał Kasem Sulejmani.

Siły amerykańskie przeprowadziły atak rakietowy na kilka celów, w tym na samochody jadące autostradą w pobliżu lotniska. W jednym z aut jechał dowódca elitarnej jednostki Al Kuds irackiego Korpusu Straży Rewolucji Islamskiej generał Kasem Sulejmani. Generał zginął. Wraz z nim zginęli wysokiej rangi szyiccy bojownicy z irackich Sił Mobilizacji Ludowej, zostało rannych 12 irackich żołnierzy.

Internauci „szykują się” do III wojny światowej

Wcześniej zabójstwo Sulejmaniego w Bagdadzie w trakcie rozmowy telefonicznej omówili prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Francji Emmanuel Macron. Ministerstwo Obrony Rosji natomiast podkreśliło, że „krótkowzroczne zabójstwo dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Kasema Sulejmaniego prowadzi do negatywnych konsekwencji dla bezpieczeństwa międzynarodowego”.

___________________

Za; https://gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/4312-czy-rosja-zgodzila-sie-na-likwidacje-sulejmaniego

Za; https://pl.sputniknews.com/polityka/2020010311605486-Sputnik-pompeo-lawrow-sulejmani-likwidacja/

4.01.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.