Strona główna > Bez kategorii > Czy Rosja weźmie udział w wojnie jądrowej? Innej broni już nie ma

Czy Rosja weźmie udział w wojnie jądrowej? Innej broni już nie ma

Źródło: http://www.nr2.ru/sevas/395033.html

Za: http://3rm.info/26201-rossiya-budet-uchastvovat-v-yadernoy-voyne-oruzhiya-krome-yadernogo-uzhe-ne-ostalos.html

Data publikacji: 14.07.2012

Tłum. RX

W wyniku „optymalizacji” Armii Rosyjskiej dramatycznie wzrosło prawdopodobieństwo konfliktu jądrowego z udziałem Rosji ponieważ innej broni, oprócz jądrowej, Rosja już nie posiada. Mówił o tym, na konferencji naukowo-praktycznej zatytułowanej „Flota Czarnomorska: wczoraj, dzisiaj, jutro”, która miała miejsce w Sewastopolu, wojskowy specjalista, kapitan I klasy, Andriej Siemin.

„Wcześniej, w warunkach poważnej wojny, możliwość jej przeistoczenia się w wojnę rakietowo-jądrową była bardzo mała. Po mobilizacji Rosja miała możliwość obrony przed przeciwnikiem za pomocą sił konwencjonalnych. Obecnie , bez użycia broni jądrowej, nie jesteśmy w stanie praktycznie odeprzeć takich przeciwników jak NATO czy Chiny. Okazuje się, że dzięki wysiłkom Sierdiukowa i Makarowa (ludzie Putina) prawdopodobieństwo konfliktu jądrowego wzrosło niepomiernie”-  powiedział Siemin.

Specjalista uważa, że rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej, wywiadu, naprowadzania, medycyny wojskowej i kształcenia wojskowego są w głębokim upadku. Kraj utracił pozycję lidera w kosmonautyce, lotnictwie i zaawansowanych technologiach.

„Jako morska potęga, Rosja zmierza szybko do upadku i w najbliższych 15-20 latach nie będziemy już posiadali pełnomorskiej floty wojennej. Okręt wojenny to nie taboret i nawet nie czołg, zbudować go w rok nie sposób. A u nas spośród krążowników atomowych pływa tylko krążownik „Pietr Wielikij”. Jeżeli mówić o przyszłości floty bez emocji to jasne jest, że ona umiera. Stare okręty idą na złom a nowych się nie buduje. Na razie kończy się to co zbudowano jeszcze w Związku Radzieckim. Dlatego za 5 lat Rosja może już nie mieć dużych okrętów wojennych, szkoła budowy okrętów wojennych stała się przestarzała. Flota wojenna jako instytucja przestanie istnieć. Będą atrybuty ale nie będzie floty wojennej na morzu”- mówił Siemin. Wyraził on wątpliwość, że kupowane na Zachodzie okręty wojenne będą kompatybilne z rosyjskim uzbrojeniem i będą przydatne bojowo w przypadku konfliktu zbrojnego z NATO, którego prawdopodobieństwo wzrasta z roku na rok. Oddzielnie ekspert Siemin zajął się problemem Floty Czarnomorskiej.

„Flota Czarnomorska nie odpowiada obecnemu pojęciu zgrupowania wojskowo-strategicznego. Nie jest w stanie przeprowadzić dzisiaj jako pierwsza operacji ofensywnej (nie pamięta już co to takiego) ani poważnej operacji desantowej czy operacji przeciwko łodziom podwodnym. Flota Czarnomorska jest tylko częścią składową Południowego Okręgu Wojskowego i niczym więcej”- powiedział Siemin.

 

Patrz także http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/02/09/osiagniecia-putinoidow-z-rosyjskiej-floty-nic-prawie-nie-zostalo/

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/01/29/wyklad-generala-igora-rodionowa/

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/03/06/list-otwarty-rosjanina-do-polskich-patriotow-obroncow-putinizmu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.