Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Czy iskra ponownie wyjdzie z Gdańska?

Czy iskra ponownie wyjdzie z Gdańska?

„Do triumfu zła wystarczy bierność ludzi dobrych” – Edmund Burke. Czas zjednoczyć dobrych ludzi wobec patologii obecnego systemu!
Na miejsce pierwszego spotkania zwolenników idei 1Polska został wybrany Gdańsk. Miejsce, które bardzo mocno zapisało się w historii współczesnej Polski i które niejako było kolebką ruchów społecznych, które odmieniły Polskę. Na dobre czy złe to sami wiemy. Także ostatnio Gdańsk stał się miejscem batalii między obecnym popsutym establismentem, a ruchami kwestionującymi przede wszystkim wartości, które promuje i na jakich stoi obecna wladza.
W końcu z Gdańska pochodzi i w Gdańsku mieszka inicjator wydarzenia, czyli Konrad Daniel, twórca telewizji PodziemnaTV, głowny promotor idei Jednej Listy Społecznej 1Polska.

Rozwój stoczni po 80 latach odwzorowuje poziom tzw. elit sejmowych
W spotkaniu zdecydowało się uczestniczyć około 50 osób. Niektórzy dołączyli do nas nawet z Warszawy i Wrocławia. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć nowe roll-upy, które wykonał członek wspierający idei 1Polska, a co do których wyglądu decydowaliśmy w pełni demokratyczny sposób za pomocą ikon na facebooku.

Początek spotkania, sala pełna, zdecydowały się dołączyć jeszcze lokalne media
Spotkanie rozpoczął Konrad, który wytłumaczyl czysto techniczny i warsztatowy charakter naszego spotkania. Proces/algorytm wyłaniania społecznej listy wyborczej jest niesamowicie prosty – tym bardziej właśnie wymaga jasnego przedstawienia. Zbyt przywykliśmy do absurdów, niejasności i patologii jakie towarzyszą układaniu “partyjnych” list.

Spotkanie odbyło się dzięki wysiłkom samoistnej organizacji
Spotkanie zostało podzielone na kilka części. Po przedstawieniu planu zajęć, został na przykładzie Konrada pokazany wzorzec według jakiego powinna zostać przeprowadzona autodemonstracja kandydata. Między innymi powinno się w niej znaleźć miejsce na przedstawienie najważniejszej sprawy o jaką chce się zabiegać jako poseł w polityce, dotychczasowych osiągnięć, ewentualnych przynależności i afiliacji politycznych w przeszłości. Kandydat może także wypowiedzieć się o najważniejszych postulatach, które znajdują się na czele listy postulatów na stronie 1Polska.pl jaki jest jego stosunek do tych fundamentalnych kwestii.

Zaprezentować się zdecydowało ponad 10 osób
Po przedstawieniu w ciągu 5 minut na tablicy został zapisywany najważniejszy postulat danego kandydata oraz numer jego okręgu. Następnie każdy musiał stanąć w ogniu pytań z sali. Bardzo ważnym elementem powstawania oddolnej listy jest to by wszystkie uwagi i ewentualne zarzuty do kandydatów były podniesione na tym etapie. Szczególnie ważna jest opinia samych kandydatów na temat siebie nawzajem. W końcu to im przyjdzie pracować razem w sejmie. Na taką część spotkania trzeba zarezerwować sobie sporo czasu – przynajmniej 15 minut na kandydata.

Na spotkaniu pojawili się członkowie organizacji producentów żywności i PQF
Algorytm wyłaniania listy polega na tym, że po prezentacji każdy z kandydatów układa na karcie głosu listę, umieszczający wszystkich na pozycjach zgodnych ze swoim uznaniem. Następnie numer na liście zmienia się w punkt i wszystkie głosy są sumowane. W rezultacie, ten kto ma najmniejszą ilość punktów (był najczęściej na wysokich – pierwszych pozycjach) znajduje się na czele wspólnej listy. Takie prawybory odbywają się cały czas na stronie https://1polska.pl, ale mimo tego w każdym okręgu, gdzie będzie powstała lista do wyborów parlamentarnych (jeśli zdecydujemy, że chcemy wystartować), powinno się odbyć takie spotkanie według tego zaprezentowanego schematu.

Tu Konrad przyjął rolę sekretarza spotkania
Po wszystkim można udać się na odpoczynek i dyskusje kuluarowe. Spotkanie było owocne i emocjonujące. Przede wszystkim dlatego, że spotkało się wiele różnorodnych osobowości i charakterów. Każdy mógł zaprezentować jakie wyjątkowe oręże, swojego konika, tajną broń przynosi na poczet wspólnej sprawy. Nasze zawodowe i biznesowe zainteresowania to cały przekrój od rolnictwa, hodowli, energetyki, do wysokich technologii, które zastąpią Internet.

Zmęczeni, ale zadowoleni

Spotkanie to nie odbyłoby się gdyby nie ofiarność darczyńców, którzy wspierają Konrada Daniela na zrzutce. To dlatego przede wszystkim im, a następnie wszystkim uczestnikom, którzy przyszli i zainwestowali swój czas należą się wielkie brawa i podziękowania.

Już teraz możecie pomyśleć o organizacji podobnego spotkania i grupy kandydatów w swoim mieście. Częścią planowanej promocji idei 1Polska jest poprowadzenie przez Konrada jeszcze kilku takich spotkań. Koniecznie zarezewuj też sobie datę 27 kwietnia by pojawić się na największych warsztatach, które odbędą się w Warszawie!

Lista Społeczna 1Polska: https://1Polska.pl

4 thoughts on “Czy iskra ponownie wyjdzie z Gdańska?

 1. Kandydat powinien posiadać aktualne badania psychiatryczne, żeby się nie mógł wyłgać z niczego chorobą psychiczną, psychotesty pozwalające stwierdzić czy nie ma skłonności do krętactwa oraz czy ma dobrą pamięć żeby się nie mógł wyłgać tym że nic nie pamięta, dokładne badania stanu zdrowia żeby nie szedł do szpitala w razie jak go trzeba będzie przesłuchać albo wsadzić, sprawdzenie pod wykrywaczem kłamstw stosunku do Polski i Polaków żeby potem nie pier…ił że polskość to nienormalność, no i oczywiście lustracja. Same wybory powinny być przeprowadzane na kartach oryginał-kopia z numerem seryjnym do zweryfikowania przez internet.

 2. Do : „a303″

  Właśnie obejrzałem filmik spod zapodanego powyżej linku – daj Boże żeby Naród przejrzał na oczy i się zaczął organizować w samoobronie.

  Wymieniajmy się linkami (do czytelników WP) to dobry sposób na zachętę do samodzielnego myślenia.
  My tu na dole ciągle czekamy i pielęgnujemy w sercach nadzieję ,że coś się wreszcie zacznie zmieniać na lepsze…

  Motto :

  „Dobrze, że w domach siedzą „milczący ludzie, zaciskający pięści”. Kim są? Tymi, którzy trwają czcząc Boga, ceniąc Honor i kochając Ojczyznę. Są rzeką czystą, wymywającą z rodzinnych dziedzin potoki fekalii i bezprawia. Kiedyś – może niedługo – runą powodzią potężną na drogi i miasta i odnowią zagon Ojczysty. Bo nie wolno robić bez końca chlewu i lupanaru, dziedziny afer i szwindli, relatywnego bajzlu z kraju smutnych, umęczonych nad ludzką wytrzymałość ludzi sprawiedliwych.”

  Zapodaję świeży link :

  https://www.youtube.com/watch?v=Fd5fwBEQ8Ek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.