Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Czy Polska zdąży na ten pociąg?

Czy Polska zdąży na ten pociąg?

Churchill powiedział był kiedyś: „Amerykanie zawsze postępują właściwie, kiedy już wyczerpią wszystkie inne możliwości”.

a
A jak postępują Polacy? Też właściwie ale w niewłaściwym czasie.

Konstytucja 3 maja – za wczesna. Straty – rozbiory.

Udział w koalicji antyhitlerowskiej – za późno. Straty – 6 mln zabitych i ruiny w całym kraju.

Wystąpienie z NATO i Unii – jeszcze nie jest za późno. Ale na pewno będzie spóźnione, bo w polskojęzycznej  polityce, za sprawą Solidarności, Manhattanu i Watykanu, mamy: idiotów, agentów obcych wywiadów, zwykłych cynicznych zdrajców aż do najwyższych szczebli. Patriota się nie przebije.

Ale straty już są – chłopi biednieją i będą mieć coraz gorzej, bo tzw pomoc unijna w postaci dotacji do hektara i PROW polega tylko na dodruku pieniędzy. Gdzie sprzeda Europa swoje nadwyżki zboża i mięsa po rosyjskich kontrsankcjach?

Sztucznie niskie ceny złota prędzej czy później poszybują w górę, a dolar i euro ukażą się w całej swojej słabości całemu światu. Wtedy materialne straty w Polsce staną się równe stratom polskiego majątku w czasie II wojny światowej.

W roku 2008 amerykańscy turyści w północno afrykańskim kraju Maroko przeżyli szok. Żebracy nie chcieli przyjmować jałmużny w dolarach. Chcieli euro jak Kadafi za ropę, a  różnili się od Kadafiego nie tyle poziomem życia (Libia była kwitnącym państwem, gdzie szkoły i opieka zdrowotna była za darmo), lecz tym, że nie utracili życia z rąk amerykańskich popleczników.

Irak, Libia Syria, Ukraina – to wcale nie największe hybrydowe zbrodnie USA. Korea, Wietnam, Honduras, Nikaragua to przykłady wzięte z następującej listy: po 1945 roku Ameryka wznieciła 53 wojny, w wyniku których zginęło 70 mln ludzi. Wszystko w imię dolara. I to pomimo obecności ZSRR, co wielokrotnie krzyżował amerykańskie plany. Jednak Związek Radziecki przegrał. Przegrał, bo nie rozumiał potęgi złota i uwierzył w Bretton Woods, że nafta to stabilny pieniądz.

Rosja nie popełnia już tego błędu. Jeżeli bolszewicy chętnie zamieniali złoto na dolary i wysyłali samoloty pełne sztab drogocennego kruszcu  na londyńską giełdę, to Centralny Bank Rosji postępuje na odwrót – skupuje złoto korzystając z jego niskiej ceny. W ten sposób Wall Street grając na silnego dolara traci zapasy złota na rzecz Chin i Rosji, FED drukuje jeszcze pieniądze, którymi finansuje hybrydowe wojny, ale jak długo?

Jeszcze tylko 5 lat taka polityka wytrzyma, potem nastąpi krach, bo nie uda się Jankesom zniszczyć ani gospodarki rosyjskiej ani chińskiej. Tym bardziej, że te dwie  potęgi rozstają się z dolarem i euro. Za pięć lat te kraje będą w stanie wysłać kontyngent dowolnej wielkości w dowolny punkt planety i amerykański imperializm napotka przeszkody nie do pokonania. Dyplomacja kanonierek u chińskich wybrzeży zakończyć się może tylko utratą floty, a cały świat widział rakietowych zabójców lotniskowców  na defiladzie w Pekinie.

Ale najważniejsze będzie się działo w centrum Azji. Tamtędy pobiegnie nowy jedwabny szlak. Tam będą huty, kopalnie i najwyższa technologia w oparciu o Chiny i rosyjskie metalurgiczne patenty. Widać, jak pęka jedność unijnych krajów, Niemcy nie mogą pozwolić sobie na długoletnią utratę rosyjskiego rynku, niebawem zaczną walkę o ten rynek i oni zdążą, potrzebuje ich Eurazja i oni potrzebują Eurazji. Niewypał banderowski jest dla nich nie tylko kompromitacją, ale już gospodarczą stratą. Ile to wynosi?  18 % zamówień w przemyśle maszynowym. Jak długo to wytrzymają? To nie wschód ma krótki oddech, na co liczą ci, co chcą obalić Putina, naiwnie myśląc, że Rosja wybierze jakiegoś amerykańskiego agenta na szefa swojego państwa. Ale Rosja to nie Polska, Rosja to nie Ukraina z jawnymi cudzoziemcami na czołowych pozycjach w kraju i każdy następca Putina będzie się kierować tym samym co on: dobrem swoich obywateli. Dlatego nie ma interwencji w Donbasie, bo 67 % Rosjan sobie tego nie życzy. Tak  wyglądają sondaże i prezydent Rosji musi to uszanować.

Walki w Noworosji mogą sobie trwać, nie zaszkodzą w rozwoju Rosji, bo ten rozwój skierował się na wschód. Jedyne co może zrobić Ameryka, to przerzucić koszty konfliktu na Europę, co pewnie się uda, bo udało się z uchodźcami zza Śródziemnego Morza. Polacy, Niemcy, Rumuni i Francuzi oraz inni już płacą i zapłacą więcej. Uważam, że jako pierwsi otrząsną się Niemcy, po nich natychmiast Francuzi. A co zrobią Polacy? Wybiorą albo PiS albo PO. Przyjdą na peron i zobaczą odjazd pociągu rozwoju. Ich podłej roli w Iraku, Syrii, Jugosławii i Ukrainie Rosja nie  wybaczy i pozbawi nas za to klauzuli najwyższego uprzywilejowania, a ściślej mówiąc jej resztek, jakie pozostały po upadku ZSRR. Jeszcze możemy reindustrializować kraj. Jeszcze mamy szansę na odwrócenie degradacji i wynarodowienia ojczyzny.

Przemysław Dękowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *