Strona główna > NWO > Czy modernistyczny kościół jest w stanie wyrzucić diabła ?

Czy modernistyczny kościół jest w stanie wyrzucić diabła ?

„…ale nas zbaw ode złego…”

Pan Jezus podczas działalności publicznej dokonał licznych uzdrowień, a także często wyrzucał złe duchy. W Ewangeliach istnieje wiele odniesień do egzorcyzmów, takich jak wyrzucenie złych duchów z dwóch opętanych w Gerazim, gdy Pan Jezus pozwolił diabłom wejść w wieprze, które następnie rzuciły się do morza (cf. Mt. 8, 28 i nast.). To tylko jeden z wielu przykładów wypędzania diabłów przez Pana Jezusa. Co więcej, Pan Jezus udzielił tej władzy swoim uczniom. Kiedy 72 uczniów powróciło z misji, zawołali: „Panie, i czarci się nam poddają w imię Twoje” (Łk. 10, 17).
Wydaje się – na podstawie lektury Ewangelii – że przypadki diabolicznego opętania były znacznie bardziej powszechne w owym czasie, niż miało to miejsce w czasach bardziej współczesnych. Możemy przypuszczać, że jest to prawdopodobnie spowodowane rozprzestrzenieniem się prawdziwej wiary – a zwłaszcza Mszy – na świecie, która znacznie zmniejsza wpływ diabła na ludzi. Lecz ostatnio wydaje się, doszło do zwiększenia się diabolicznej obecności oraz liczby przypadków opętania, co jest zrozumiałe, jeśli się weźmie pod uwagę, że Novus Ordo zastąpiło Świętą Ofiarę Mszy w kościołach, które przed Vaticanum II były katolickie.
   Także ostatnio pojawiło się w wiadomościach kilka historii o przypadkach opętania. Tradycyjnie, ofiary takiego szatańskiego oddziaływania zwracały się o pomoc do katolickiego Kościoła, gdyż żaden stworzony przez człowieka kościół nie może mieć władzy nad złymi duchami. Ale począwszy od Vaticanum II wiara w diabła znacznie zmalała wśród rzekomych katolików. Podobnie, egzorcyzm zaczął być postrzegany jako przestarzała średniowieczna praktyka, bardziej nadająca się do wykorzystania w filmach niż w rzeczywistym świecie. Tę samą niewiarę widzimy w soborowym kościele, jako że w 1972 roku Paweł VI zniósł niższy stopień święceń kapłańskich obejmujących stopień egzorcysty.
   Jednak obecnie zauważamy zwiększenie wykorzystania egzorcyzmów i szkolenia na egzorcystów wśród kapłanów Novus Ordo. Artykuł w The Telegraph (brytyjska gazeta) odniósł się do tego zjawiska w artykule pod tytułem „Wzrost liczby egzorcystów w Kościele katolickim”. Artykuł stwierdza bez ogródek, iż „wzrost demonicznych przypadków jest rezultatem tego, że coraz więcej ludzi zabawia się takimi praktykami jak czarna magia, pogaństwo, satanistyczne obrzędy i tabliczki Ouija, zgłębiając często mroczne sztuki za pomocą informacji łatwo dostępnych w Internecie”. W artykule stwierdza się dalej: „Wzrost liczby kapłanów przeszkolonych do radzenia sobie z tym zjawiskiem jest… milczącym uznaniem, że wiara w szatana – uważana kiedyś przez katolickich postępowców za kłopotliwą – jest wciąż bardzo żywa”.
   Ale czy takie wysiłki podejmowane przez soborowy kościół przyniosą oczekiwane owoce? Jeśli ważność obrzędu święceń kapłańskich została skażona przez nowy ryt wprowadzony przez Pawła VI w 1969 roku, to ci ostatnio wyświęcani kapłani, którzy zostali przeszkoleni do wykonywania egzorcyzmów nie będą mieli żadnej władzy nad demonami. Ks. Gabriele Amorth, przebywający we Włoszech, który jest często cytowany w wypowiedziach dotyczących egzorcyzmów i który sam przeprowadził ich tysiące, został wyświęcony w tradycyjnym obrzędzie święceń kapłańskich w 1954 roku. Kapłan ten – chociaż jest członkiem soborowego kościoła – zachowuje prawidłowy pogląd na temat egzorcyzmów dzięki swojej tradycyjnej, przedsoborowej seminaryjnej edukacji. Jest autorem kilku książek na temat egzorcyzmów, napisanych w oparciu o osobiste doświadczenia jako egzorcysty.
Między innymi, ks. Amorth twierdzi, że joga jest zła, ponieważ prowadzi do kultu hinduizmu i innych wschodnich religii, że powieści o Harrym Potterze mogą prowadzić do demonicznego wpływu i że skandale wykorzystywania seksualnego w soborowym kościele są dowodem wpływu szatana. Ogólnie rzecz biorąc jest traktowany w soborowym kościele jako ktoś niezbyt zrównoważony – stary ramol nie mający kontaktu z rzeczywistością czasów współczesnych. Musimy jednak stwierdzić, że jego spostrzeżenia są trafne.
Rzeczywiście, diabeł święci triumfy w tych współczesnych, neopogańskich czasach. Wśród różnych ostatnio przeczytanych artykułów znalazłem jeden dotyczący wręczenia nagród Grammy z 26 stycznia. Piosenkarka o imieniu Katy Perry wykonała jawnie satanistyczny taniec, ale w głównych mediach występ wywołał niewiele więcej niż ziewnięcie. Według internetowej relacji Michaela Snydera: „Zasadniczo był to okultystyczny rytuał w tematyce iluminatów… Perry przebrana była za czarownicę, a jej występ obejmował… bestia z rogami Molocha, tancerze w ciemnych szatach z wystającymi z głów diabelskimi rogami i taniec z miotłą na rurze. Na koniec «ceremonii» na zakończenie utworu Perry «spalono na stosie»” (http://www.infowars.com/katy-perry-illuminati-priestess-conducts-witchcraft-ceremony-in-front-of-the-entire-world/). Ta wiadomość nie jest całkowicie zaskakująca, gdy się czyta, że Katy Perry w wywiadzie dla telewizji kilka lat temu przyznała, że sprzedała diabłu swoją duszę. Można się zastanawiać, ilu jest artystów, polityków i innych osób publicznych, którzy zrobili to
 samo, aby z pomocą szatana zdobyć sławę, popularność, władzę lub cokolwiek czego zapragną.
Niestety, takie igranie z diabłem nie ogranicza się do świeckiego, pogańskiego świata. Według ks. Amortha, satanistyczne wpływy istnieją nawet w Watykanie. I nie jest on pierwszym, który wysunął ten zarzut. Ale to inny temat, który na razie odłożymy na bok. Chodzi o to, że diabeł jest dziś bardzo aktywny i wpływowy. Ale nie jest możliwe, aby kościół Novus Ordo ze swoim modernistycznym duchowieństwem był w stanie wypędzić diabła. Ponadto, ks. Amorth twierdzi, że nowy ryt egzorcyzmów (tak, soborowy kościół ma nowy rytuał egzorcyzmów, tak samo jak ma nowe obrzędy sakramentów, nowy kodeks prawa kanonicznego, itp.) jest – cytując jego słowa – „farsą”. Podkreśla, że skuteczne modlitwy, które istniały już 12 stuleci zostały zlikwidowane i zastąpione nowymi, nieskutecznymi.
Tylko powrót do prawdziwej wiary, prawdziwej Mszy i ważnych sakramentów może pokonać diabelską moc. Trzymajmy się zawsze naszej Wiary i naszego nabożeństwa do Matki Bożej, Królowej Anielskiej. Często i pobożnie uczestniczcie we Mszy, a także często korzystajcie z sakramentów i sakramentaliów, takich jak woda święcona. Wzywajmy także św. Michała, księcia niebiańskich zastępów, aby strzegł nas przed podstępami i pokusami diabelskimi, ponieważ szatan jest bardzo prawdziwy i, niestety, większość ludzi robi dokładnie to, czego on od nich chce.
Ks. Benedict Hughes CMRI
Artykuł z czasopisma „The Reign of Mary”, nr 153, Winter 2014 ( www.cmri.org ) (1)
Tłumaczył z języka angielskiego Mirosław Salawa
–––––––––––
Przypisy:
(1) Por. 1) Ks. Benedict Hughes, a) A on znowu swoje! Bergoglio wywołuje zgorszenie wśród katolików nonszalanckim podejściem do małżeństwa. b) Zaniechanie potępienia: Bergoglio zaniedbuje obowiązek potępienia zła. c) Franciszek okazuje względy dla ruchu charyzmatycznego. d) Farsa Vaticanum II. Rzetelna ocena soboru po pięćdziesięciu latach. e) Neopapież – fałszywy papież.e) Ciężkie zaniedbanie: Całkowita porażka soborowej hierarchii w egzekwowaniu norm moralnych.f) Nowa encyklika: Bergoglio wykorzystuje koniunkturę na „zmiany klimatyczne”. g)Nowa Religia Człowieka. Bergoglio propaguje naturalizm w „papieskich wideo-przesłaniach”. h) „Papież” Franciszek kontra św. Franciszek. Haniebna karykatura Wielkiego Świętego. i) Milczenie pasterzy.j) Wielomówstwo. Dlaczego moderniści publikują takie rozwlekłe dokumenty?k) Marcin Luter. Życie i dziedzictwo arcyheretyka.
3) „Przegląd Katolicki”, Co to jest szatan?
4) Bp Michał Nowodworski, a) Jaka jest nauka Kościoła o diable? b) Wiara i rozum. c) Liberalizm.
12) Ks. Antoni Chmielowski,Krótki rys historii kościelnej.
(Przypisy i ilustracje od red. Ultra montes).
© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMXVIII, Kraków 2018
25.08.2019

Za:

17 thoughts on “Czy modernistyczny kościół jest w stanie wyrzucić diabła ?

 1. Mowa trawa.szatan jest tak przebiegły że podaje się za „królową niebios”którą bałwochwalcy z krk i ikoniarze biorą za matkę Jezusa.czy Jezus wypędzał demony powołując się na swoją matkę?Bałwochwalstwo jest przestępstwem wobec Boga.Marii należy się szacunek a bałwochwalstwo utożsamia ją z demonizmem.

 2. Sam ziemniaku jesteś heretykiem.strzeliłeś kulą w płot.religie to szatański wymysł na zasadzie dziel i rządz watykański przy…asie.masz satysfakcję że Słowianie są w niewoli.

 3. Sam jesteś wymysłem swojej głupoty, o widzę, że poganin a właściwie komuch bo tzw wielka lechia została wymyślona przez ub. Jeżeli Pan Bóg chce kogoś ukarać to zabiera mu rozum, co widać po tobie pseudosłowianinie, śmiechu warte. Nawróć się agencie piekła póki jeszcze to jest możliwe bo potem będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów.

 4. @alex wolf.widać kto tu jest chazarskim kundlem.w którym miejscu napisałem cokolwiek o lechii.jesteś zwykłym płatnym trolem,już gdzieś się z twim nickiem spotkałem.jak można zauważyć to mózg masz wyprany i mocno odparowany.przez takich wyznawców diabła jak ty ,mamy to co mamy.co do Słowinina to jestem nim napewno,w przeciwieństwie do ciebie watykanisto.

 5. Do budy żydzie z synagogi szatana, kult pieniądza to mają takie szuje jak ty smrodzie z piekła a parszywym psem to ty jesteś, mi pieniędzy nie potrzeba bo to wszystko pył marny ale wy żydzi tylko o kasie gadacie. Taki z ciebie słowianin jak z koziej dupy trąbka. Inteligencją to nigdy mi nie dorównasz bo nie masz mózgu i za kasę jak dziwka się sprzedajesz. Walczę z wam satanistami spod różnej maści wszędzie i będę aż zostaniecie pokonani!

 6. @alex wolf vel kundel.współczuję że musisz walczyć sam ze sobą pachołku chazarsko -watykański.pewnie że ci inteligencją niedorównam,bo jak można równać się do zera.chazarowi nadepnąć na odcisk to strasznie szczeka i udaje kogoś innego.poszczekaj sobie jeszcze trochę aż ci się pejsy wyprostują.

  1. Tak, tak tak żydku, za kasę kłamiesz, ale Pan Bóg to widzi i zapłacisz za to bardzo srogo. Sprzedałeś swoją dusze za kasę by służyć małpie z piekła. Żyda od razu się rozpozna bo mówi o kasie. Nie ma czegoś takiego jak chazarowie, wy żydzi wciskacie ten kit by ukryć wasze zbrodnie. Wrzucacie takie teksty – żydzi nic nie zrobili, to robią chazarowie, którzy podają się za żydów. Największe kłamstwo. To ty udajesz i to słowianina żydzie, wy mordujecie słowian. Jesteś za cienki bolek by wygrać osobą, która walczy po stronie Boga, jesteś mniej niż zero żydku.

 7. @alex kundel vel wolf.twój bóg ma rogi a ty jesteś bliskim krewnym tego typa ze zdjęcia na początku artykułu .zdradziłeś się na samym początku kim jesteś .jesteś zwykłym obrzezańcem .swoimi wpisami pokazujesz jak ci którzy podają się za naród wybrany (ludy turecko mongolskie)inaczej chazarzy,znają dokładnie styl działania i jesteś jednym z nich i nie wypieraj się swojego żydowskiego pochodzenia bo twój rogaty pan ci tego niewybaczy.jesteś zwykłym pasożytem ,twoje świadectwo świadczy o tobie.Bóg ma w nosie takiego wojownika jak ty.jesteś bezużyteczny bo stoisz po stronie rogatego.

  1. Widzę, że twoje opętanie sługo piekła doszło już do totalnego szaleństwa: Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas! Crux Sacra Sit Mihi Lux. Non Draco Sit Mihi Dux!

 8. Do debila alex wolf vel kundel.przyjżyj się sobie synu k..wy i muła,zdziczły szatański pomiocie.twoje czary na mnie niedziałają,wręcz wszystko obruci się przeciw tobie wyjątkowa kreaturo.zginiesz od własnego miecza chazarski śmierdzielu.znalazł się inteligent ze świńskiego odbytu.

 9. Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas! Crux Sacra Sit Mihi Lux. Non Draco Sit Mihi Dux!

 10. Jest wolne miejsce w psychiatryku oszołomie vel kundlu .jesteś inteligentny inaczej.szkoda takim parchem się zajmować,twój rogaty pan ma nad tobą władzę absolutną.przegrałeś swoje zas..ne życie.

 11. W Imię Boże: Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas! Crux Sacra Sit Mihi Lux. Non Draco Sit Mihi Dux!

 12. @kundel wolf.znowu cię idioto wypuścili na przepustkę z psychiatryka?wzywaj dalej swego boga szatana to na kolejną przepustkę już cię niewypuszczą cieciu watykańsko chazarski.miałeś się za inteligenta a tu środek z kapusty zatryumfował z ciebie.szkoda że cię tak los skrzywdził,twój rogaty bóg niema na mnie wpływu i możesz dalej te bzdety wypisywać.Wiem napewno że jesteś parchem,a parch to hybryda.

 13. W Imię Boga Wszechmogącego w Trójcy Przenajświętszej: Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas! Crux Sacra Sit Mihi Lux. Non Draco Sit Mihi Dux!

 14. @kundel vel volf.widać kto jest twoim bogiem.poczytaj durniu Biblię,może zauważysz że Bóg przestrzega przed zajmowaniem się czarami.tylko w jaki sposób możesz to dojżeć skoro jesteś mocno upośledzony i powtarzasz w koło te same watykańskie czary które niemają żadnej mocy,chyba że na takich oszołomów jak ty.wymyśl coś lepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.