Strona główna > Bez kategorii > Czy kremlowski reżim gotuje się do nuklearnej wojny?

Czy kremlowski reżim gotuje się do nuklearnej wojny?

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id12730.html

Data publikacji: 24.05.2012

Tłum. RX

FSO (Fiedieralnaja Służba Ochrany) Federacji Rosyjskiej zakupuje 118 specjalnych kapsuł dziecięcych przeznaczonych do ochrony przed skutkami wybuchu jądrowego oraz ataku chemicznego lub biologicznego. Donosi o tym fakcie gazeta „Izwiestia”.

Przenośne kapsuły ochronne są także jak najbardziej odpowiednie dla psa Putina wabiącego się Koni i dla ukochanego kota Miedwiediewa o imieniu Dorofiej. W zamówieniu mówi się, że FSO potrzebuje kapsuł ochronnych dla dzieci w wieku do 1,5 roku, które zapewniają ochronę przed substancjami toksycznymi, biologicznymi aerozolami i pyłem radioaktywnym. Kapsuła powinna być eksploatowana przy temperaturze zewnętrznej od -30 do +40 stopni Celsjusza i zawartości tlenu w powietrzu nie mniejszym niż 18%.

Jako przykład FSO podaje kapsułę ochronną dla dzieci typu KZD-6, którą produkuje przedsiębiorstwo „Eliektrostalskij chimiko-miechaniczieskoj zawod”. Ochrona dziecka w kapsule przed wszystkimi substancjami toksycznymi zapewniona jest przez specjalny materiał dyfuzyjny. W takiej kapsule dziecko przebywać może w strefie niebezpiecznej do 6 godzin. Kapsuła posiada także na wyposażeniu polietylenową pelerynę służącą do ochrony przed opadami i osadami niebezpiecznymi i polietylenowy zasobnik na zużyte pieluchy i bieliznę oraz materiał z gumowanej tkaniny. W firmie „Chimkompliektzaszczita” zapewnia się, że w kapsule można umieścić nie tylko dziecko ale i także zwierzę domowe takie jak kota, psa czy ptaka. Do czego FSO potrzebuje tego rodzaju kapsuły? Na razie nie wiadomo.

Oficjalny przedstawiciel tej instytucji, Alieksandr Riaskow, kategorycznie odmówił wyjaśnienia tej kwestii. Eksperci uważają, że te kapsuły ochronne przeznaczone są dla dzieci i wnuków wysokich urzędników, których obejmuje ochrona państwowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.