Strona główna > Polska > Czy katolik musi być idiotą ?

Czy katolik musi być idiotą ?

„Nową przypowieść Polak sobie kupi, że tak samo przed jak i po szkodzie głupi” – J.Kochanowski, „Pieśń o spustoszeniu Podola”. A Polak, to często katolik. Słowo jeszcze o G.Braunie.

a200

Nie każdemu dane jest wyrosnąć z głupoty. Pamiętam, że sam jako student strajkowałem pod hasłem „uwolnić Michnika, Kuronia, Moczulskiego…”. W moim przypadku głupota trwała na szczęście kilka lat. Dziś mogę ją przypisać „młodości chmurnej i durnej”. Jednak wielu moich współrodaków nawet ostatnie 35 lat historii, poczynając od sierpnia 1980r., czyli od żydowskiej rebelii, potem żydowskich rządów dwóch generałów, a od 1990r. III żydo-RP, nie jest w stanie niczego się nauczyć. Z uporem osła będą powtarzać te same błędne wybory i poddawać się żydowskiej, syjonistycznej propagandzie realizowanej także przy pomocy krzyża, przez sprytnych, wyrachowanych katolików i nie tylko w sutannach.

To, co najbardziej zasmuca, to nie tylko nieumiejętność, ale zdecydowana niechęć do logicznego myślenia.

Te przykre cechy z premedytacją wykorzystują tacy żydowscy katolicy i już kombatanci walk o Polskę, wypromowani przez żydo-system na patriotów jak np. G.Braun.

Kto ma ochotę może włączyć poniższy link, w którym G.Braun wygłasza swoje polityczne kredo (końcówka filmu):

Dobra, skuteczna propaganda i manipulacja oprócz niedopowiedzeń i kłamstw musi zawierać znaczną większość oczywistych prawd – tylko tak może się uwiarygodniać przed społeczeństwem. Nie inaczej prezentuje się retoryka G.Brauna.

W powyższym filmie G.Braun zatem stwierdza:

1.W III RP działają agentury obcych państw, Izraela, USA, NRF, Rosji, itd., itp. – (to oczywista prawda!)
2. Nie ufajmy USA, Izraelowi, UE i przede wszystkim Rosji – (to stwierdzenie jest po części prawdziwe, ale należałoby poddać je analizie politycznej, ponieważ sugeruje, że RP winna funkcjonować w osamotnieniu, co z góry przekreśla szanse na niezależny byt)
3. Nie budujmy Polski plecami do Kościoła – (to wyjaśnia właściwie wszystko i nie pozostawia najmniejszych złudzeń, co do autentyczności „patriotycznych” przekonań G.Brauna)

Kościół (czyli jego hierarchia – ma się rozumieć bez owieczek) wskaże owieczkom jedynie słuszną drogę do niepodległego Państwa Polskiego: kierunek cywilizacja Zachodu, czyli USA i zacieśnianie integracji z UE. Kościół jest miłosierny i potrafi przymknąć oko na niszczenie praw boskich, naturalnych, etyki, moralności i na walkę z samym katolicyzmem w zachodniej cywilizacji.Tak więc zgodnie z zaleceniem Brauna, ustawieni frontem do Kościoła znajdziemy się dokładnie tam, skąd chcemy i musimy się wydostać – znajdziemy się wewnątrz zachodniej zgnilizny moralnej (winno to być ważne dla uczciwych katolików), w centrum żydowskiego, kolonialnego kapitalizmu, dążenia do depopulacji ludności, do budowy NWO.

To znakomicie współgra z wytycznymi Z.Brzezińskiego dla polskiej polityki.

Otóż wg Brzezińskiego polska polityka winna kierować się następującymi priorytetami (ich kolejność podaję wg Brzezińskiego, za tygodnikiem FORUM 2010):

1. ścisły sojusz polityczny i współpraca RP z USA (w domyśle także z Izraelem – przyp.    D.K.),
2. zaangażowanie RP w działaniach militarnych w ramach NATO,
3. zaangażowanie RP w strukturach UE i dbałość o dobrą pozycję w unii,
4. dobre stosunki z Niemcami,
5. dobre stosunki z Rosją.

Realizacja punktów 4 i 5 będzie oczywiście pochodną p.1, czyli wytycznych USA.

Podobną sugestię zawarłem w jednym z komentarzy pod apologetycznym tekstem dotyczącym G.Brauna na Neon24.pl. Jego autorka, prezentująca siebie jako szczerą katoliczkę, niejaka  Rebeliantka, odpowiedziała:

Tylko kompletny głupiec i satanista może atakować Kościół Katolicki, założony przez Chrystusa, jego Mistyczne Ciało.

Dopisując:
Proszę nie gościć na moim blogu z antykościelnymi  atakami.

Rebeliantka

Pominę, jako mniej istotny, fakt braku cywilnej odwagi do obrony własnej religii i polemizowanie z za krzaków, choć jest to dość podejrzana sytuacja.

Przede wszystkim to kompletny głupiec uzna za atak na Kościół to, co ten Kościół ustami swojej hierarchii sam głosi – co niniejszym uczyniła niejaka Rebeliantka.

Któż bowiem inny, jak nie najwyższa hierarchia Kościoła oraz hierarchowie Episkopatu Polski głosili i głoszą nadal potrzebę integracji z Zachodem (np: głosił ją JP II, a prymas H.Muszyński domagał się jak najszybszego podpisania traktatu lizbońskiego).

Używając, więc retoryki niejakiej Rebeliantki głupcem należałoby nazwać G.Brauna, ponieważ ośmiela się on krytykować Zachód, a więc ośmiela się negować zalecenia hierarchii kościelnej, która, wg oficjalnych reguł katolicyzmu, jest pośrednikiem między owczarnią a mistycznym ciałem Jezusa. Tymczasem owa Rebeliantka apologetyzuje G.Brauna, czyniąc z niego uciśnionego, osaczonego przez władze i system III RP patriotę.

Cóż dzieje polskiej głupoty zyskują kolejne stronice, bo myślących podobnie do Rebeliantki jest wielu. Nie wykluczone jednak, że osobniczka Rebeliantka wykonuje tę samą robotę, co i jej idol, G.Braun.

Dariusz Kosiur

Za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/28/czy-katolik-musi-byc-idiota/#more-2130

Data publikacji: 28.03.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.