Strona główna > Zdrowie > Czy już wkrótce to ocenzurują? Koreańscy naukowcy skutecznie likwidują raka za pomocą magnesów

Czy już wkrótce to ocenzurują? Koreańscy naukowcy skutecznie likwidują raka za pomocą magnesów

W Korei Południowej naukowcy użyli pola magnetycznego, aby spowodować samo-zniszczenie komórek nowotworowych. Ciało usuwa stare, uszkodzone i zakażone komórki w procesie zaprogramowanego w komórce mechanizmu samozniszczenia (PCD) lub apoptozy innymi słowy.

a

W procesie apoptozy odrzucane komórki odpowiadają na pewne sygnały wysyłane do nich przez ciało w procesie fragmentacji. Komórki odpowiedzialne za odporność potem wchłaniają te odrzucone fragmenty. Magnesy pozwalają wywołać proces apoptozy. Gdy proces apoptozy przebiegający w sposób naturalny, ulega zakłóceniu, odrzucone komórki dzielą się w sposób niekontrolowany i zaczynają się rozwijać nowotwory.

Magnesy potrafią aktywować proces apoptozy

Prof. Jinwoo Cheon z Yonsei University w Seulu oraz zespół naukowców pod jego kierownictwem przeprowadził eksperymenty na komórkach rakowych w jelitach pacjentów używając pola magnetycznego w celu aktywowania procesu apoptozy. Udało im się powiązać nanocząsteczki żelaza z antyciałami, jakie związane są z cząstkami „receptora” w komórkach rakowych. Te grupy cząstek, gdy zastosowane zostaje pole magnetyczne, samorzutnie wytwarzają sygnał „samo-zniszczenia”, a tym samym wzbudzają apoptozę. W eksperymencie  ponad połowa komórek nowotworowych została zniszczona, gdy dotarł sygnał do tych grup wzbudzając proces apoptozy. Komórki nie poddane działaniu pola pozostały nietknięte.

Odpowiedź ze strony Big Pharma?

W podobnym eksperymencie, naukowcy wykonali ten sam zabieg na rybce z gatunku danio pręgowany (zebrafish), w zakresie odpowiedzi na zagadnienie, co powoduje, że rosną u nich niezwykłe płetwy. Więcej wyników w trakcie opracowywania.

Przedstawiliśmy problem, w jakim sygnały przekazywane przez organizm do wywołania apoptozy mogą zostać wzbudzone  in-vitro (w laboratorium) i in-vivo (na żywym organizmie, ryby) w modelu naukowym przy użyciu przełącznika magnetycznego, mówią naukowcy. Nasz przełącznik magnetyczny może mieć szerokie zastosowanie do każdego rodzaju powierzchni receptorów membran, jakie wykazują funkcje gromadzenia się komórek w grupy.

Studium badawcze ma zostać opublikowane w czasopiśmie Nature Materials. Należy zastanowić się nad formą terapii, taką formą, jaka jeszcze nie dostała się do kieszeni Big Pharma, a jaką może w przyszłości rozwinąć świat medycyny tradycyjnej. Wytwórcy leków (dosłownie) robią kokosy na procesie ciągłego chorowania, a leki na raka z upływem czasu pokazały wiele razy, że tylko pogarszają stan nowotworu.

Ale niezależnie od istnienia potencjału alternatywanych sposobów terapii, big pharma nadal będzie forsować swoje niebezpieczne „rozwiązania” wśród swych pacjentów i propagować je wśród opinii publicznej. Nawet gdy mamy pod ręką liczne rako-bójcze produkty naturalne, jak kurkuma, imbir, wyciąg z liści papaji, czosnek, jagody, a także wiele innych, przemysł farmaceutyczny i medycyna mainstreamowa nigdy nie uznają je za rozwiązanie problemu.

Źródło: http://www.activistpost.com/2012/10/soon-censored-korean-scientists.html

autor: Lisa Garber, Activist Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.