Strona główna > NWO > Czy jesteście gotowi, by wasze hasło do konta bankowego było biometryczne i wprowadzane przez smartfona ?

Czy jesteście gotowi, by wasze hasło do konta bankowego było biometryczne i wprowadzane przez smartfona ?

Wasze przestarzałe hasło do internetowego konta bankowego może zaraz stracić ważność – na zawsze.

I sprawia, aby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy, przyjęli znamię na prawą rękę lub na czoło; I aby nikt nie mógł kupić ani sprzedać, tylko ten, kto ma znamię, imię bestii lub liczbę jej imienia” (Apokalipsa św. Jana 13:16-17, UBG).

aaab

Niektóre z największych banków w kraju uznawszy, że tradycyjne hasła są albo zbyt niewygodne albo już nie są bezpieczne coraz częściej używają odcisków palców, skanów twarzy lub innego rodzaju danych biometrycznych, by chronić konta.

Miliony klientów Bank of America, JPMorgan Chase i Wells Fargo rutynowo korzysta z odcisków palców podczas logowania się na swoje konta bankowe poprzez telefony komórkowe. Funkcja ta, którą jedne z największych banków wprowadziły na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy umożliwia dużej liczbie amerykańskich klientów banków biometryczną weryfikację tożsamości. Oczekuje się, że kolejne miliony klientów będą optowały ku temu rozwiązaniu wraz z rosnącą liczbą telefonów wykorzystujących skany odcisków palców.

Inne zastosowania biometryki również upowszechniają się w internecie. Wells Fargo umożliwia niektórym klientom skanowanie oczu przy użyciu telefonu komórkowego, by móc zalogować się na konta dla firm i przelewać miliony dolarów. Citigroup może pomóc w weryfikacji 800,000 klientów korzystających z kart kredytowych na podstawie ich głosu. USAA, który służy członkom czynnej służby wojskowej oraz ich rodzinom, identyfikuje niektórych spośród swoich klientów w oparciu o ich kontury twarzy.

Niektóre te posunięcia odzwierciedlają niepokój o to, że setki milionów adresów e-mail, numerów telefonu, numerów ubezpieczenia społecznego jak również innych identyfikatorów osobistych wpadło w ręce przestępców sprawiając, iż owe identyfikatory stają się coraz częściej nieskuteczne w kwestii ochrony kont. I chociaż złodzieje mogą w końcu znaleźć sposoby na kradzież także danych biometrycznych, to banki są przekonane o tym, iż zapewniają one większe bezpieczeństwo.

‘Jesteśmy zdania, że hasła odchodzą’ – powiedział Tom Shaw, wicedyrektor działu ds. przestępstw finansowych w USAA z siedzibą w San Antonio. ‘Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że musimy odejść od informacji wykorzystujących identyfikację osobistą ze względu na rosnącą liczbę naruszeń bezpieczeństwa danych’.

Biometrykę od dawna uważano za rzecz rodem z science fiction. Duże banki testują ją od dziesięcioleci,  ale dopiero niedawno stała się ona odpowiednio dokładna i opłacalna, by mogła zostać użyta na szeroką skalę. Wymagało to wielu prób i błędów – w przypadku wielu wczesnych prototypów skan twarzy zakłócić mogło złe oświetlenie, a rozpoznawanie mowy udaremnić mógł hałas w tle albo zapalenie krtani.

Zanim smartfony stały się wszechobecne istniała jeszcze większa przeszkoda – by przechwycić obraz palca lub skan gałki ocznej bank musiałby opłacić dystrybucję niezbędnej technologii do dziesiątków milionów klientów. Kilka banków próbowało tego dokonać, jednak ich wysiłki były kosztowne i krótkotrwałe.

Dziś równanie to uległo zmianie. Wiele modeli iPhone’a ma panele dotykowe, które mogą skanować odcisk palca. Aparaty fotograficzne i mikrofony, w które wyposażonych jest wiele urządzeń przenośnych są tak potężne, że są w stanie nagrać najdrobniejsze szczegóły wymagane do utworzenia identyfikatora biometrycznego.

Smartfony zapewniają również dodatkową warstwę zabezpieczeń. Wiele funkcji biometrycznych zadziała tylko w przypadku użycia na konkretnym telefonie, który należy do właściciela rachunku bankowego.

‘Jeśli masz swój telefon i dokonujesz uwierzytelnienia za pomocą odcisku palca, najprawdopodobniej jesteś to ty’ – stwierdził Samir Nanavati, wieloletni ekspert w zakresie biometryki oraz założyciel Twin Mill, firmy konsultingowej tworzącej oprogramowanie zabezpieczające.

Kompromis ów polega oczywiście na tym, że w dążeniu do bezpieczeństwa i wygody klienci przekazują cechy charakterystyczne dla swojej unikalnej tożsamości fizycznej. W końcu łatwo jest zmienić zagrożone hasło, natomiast odcisk palca musi wystarczyć na zawsze.

Niektórzy członkowie kadry kierowniczej banków mówią, że klienci często pytają, czy ich informacje biometryczne staną się częścią prywatnej bazy danych na podobieństwo tej, którą posiada FBI.

Banki same w sobie nie utrzymują tajnych archiwów z faktycznymi odciskami palców lub skanami oczu, lecz raczej tworzą i przechowują tzw. szablony – co odpowiada długim, trudnym do przewidzenia sekwencjom numerycznym – bazujące na skanie palca lub gałki ocznej.

Geoffrey Grider

Tłumaczył Jacek. Dziękuję w imię Jezusa.

Za: http://detektywprawdy.pl/2016/06/30/czy-jestescie-gotowi-by-wasze-haslo-do-konta-bankowego-bylo-biometryczne-i-wprowadzane-przez-smartfona/

Data publikacji: 30.06.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *