Strona główna > Świat > Czy Izrael powinien ponieść poważną porażkę? Jonas E. Alexis

Czy Izrael powinien ponieść poważną porażkę? Jonas E. Alexis

Izrael narzucił na Gazę bezlitosną nielegalną blokadę. Co spadło na  Gazę to wywołana przez człowieka katastrofa  humanitarna„.

W 2008, żydowski badacz Norman Finkelstein wyszedł z odważną opinią, że „Izrael musi ponieść poważną klęskę” żeby dołączył do cywilizowanego świata. Dlaczego to powiedział?

Cóż, Izrael nigdy nie przestrzegał prawa międzynarodowego i uniwersalnego jeśli chodzi o politykę i wojny. Izrael robi co chce w kwestii likwidowania cywilów i niewinnych ludzi. W jego ostatniej książce Gaza: Śledztwo w sprawie  jej męczeństwa / Gaza: An Inquest into Its Martyrdom, wydanej przez University of California Press, Finkelstein bierze izraelski plan w Gazie za jaja produkując jeden dokument po drugim pokazujący, że Izrael popełnił zbrodnie w Gazie – zbrodnie które zawstydziłyby ludzi takich jak Ted Bundy czy Ted Kaczynski.

Finkelstein pisze: „Strefa Gazy jest jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie. Ponad 2 / 3 mieszkańców to uchodźcy, i ponad połowa jest w wieku poniżej 18 lat. Od 2004 Izrael przeprowadził 8 dewastujących ‚operacji’ przeciwko najbardziej bezbronnej ludności Gazy. Tysiące zginęły, i dziesiątki tysięcy zostało bezdomnych. W międzyczasie Izrael narzucił na Gazę bezlitosną nielegalną blokadę. Co spadło na  Gazę to wywołana przez człowieka katastrofa  humanitarna”. [1]

Gaza, pisze Finkelstein we wstępie książki, „jest ewidentnie złą zbrodnią”, i „dokumentacja to potwierdza”. [2] Finkelstein bierze wszystkie argumenty Izraela dotyczące jego działań i Strefy Gazy i naukowiec rozdziera je na strzępy. Izrael dalej działa metodami niekompatybilnymi z porządkiem moralnym i politycznym w większości dlatego, że Izraelowi udawało się ze złymi czynami bez żadnych reperkusji ze strony Zachodu.

Weźmy np. ostatni atak na Damaszek. Izraelczycy zaatakowali w nocy stolicę Syrii. Russia Today poinformował:

„Udostępniony przez Ruptly materiał filmowy pokazuje mieszkańców oczyszczających gruz z ulic na zachodnich przedmieściach Damaszku, gdzie w nocy wylądowały izraelskie pociski. Wszędzie widać porozrzucane rozbite szkło i kawałki betonu, razem z najwyraźniej spalonymi wtedy kilkoma autami. Poza szkodami wyrządzonymi na ziemi, izraelski nalot wystawił na ryzyko Airbus 320 mający lądować w Damaszku ze 172 pasażerami na pokładzie.

Zdaniem rosyjskich wojskowych, zmuszono go do zmiany kierunku do rosyjskiej bazy lotniczej Khmeimim, kiedy syryjskie wojsko zajmowało się atakiem”. [3]

Który kraj zezwoli na atak swojego terytorium bez reperkusji? Co powiedziałby cały zachodni świat gdyby Syria zaatakowała Izrael i zrobiła to samo? Czy wpadłyby w szał New York Times, Washington Post, CNN, i całe syjonistyczne media? Czy nie prosiłyby Trumpa o odwet?

Oczywiście Izraelowi udawało się z jego zbrodniami tak długo dlatego, że zachodni politycy stali się słabeuszami. Zachodnie narody powinny powiedzieć izraelskim politykom, że ich zbrodnie przeciwko ludzkości się skończyły Jeśli dalej będą naruszać prawo moralne, to będą musieli stawić czoła konsekwencjom

Jonas E. Alexis – 7.02.2020

Tłum. Ola Gordon

https://www.veteranstoday.com/2020/02/07/should-israel-suffer-a-major-defeat/

2 thoughts on “Czy Izrael powinien ponieść poważną porażkę? Jonas E. Alexis

  1. Ta nacja morderców, bandytów, złodziei, brudasów, zbrodniarzy i pasożydów powinna być zmieciona z powierzchni ziemi !!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

50 + = 51