Strona główna > Bez kategorii > Czy Iran jest łatwy do pokonania?

Czy Iran jest łatwy do pokonania?

Źródło: radtrap.wordpress.com

Aangirfan, tłumaczenie Radtrap

16 lutego sekretarz obrony USA Leon Panetta powiedział że Iran nie zdecydował się na budowę bomby atomowej.

Panetta: Żadnych irańskich głowic (ang)

“Wywiad nie znalazł niczego co potwierdzałoby informacje że Iran jest zdecydowany na budowę broni atomowej” powiedział Panetta.

Mimo to USA kontynuują nakładanie sankcji na Iran.

Ajatollahowie zostali osadzeni u władzy przez CIA i MI6 w celu osłabienia i zacofania Iranu. Cel został osiągnięty.

Iran wydał niedawno oświadczenie dotyczące rozwoju programu atomowego. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA, Victoria Nuland, powiedziała że oświadczenie to zostało wydane jedynie pod publiczkę.

“Według nas nie jest to nic nowego ani specjalnie imponującego” powiedziała.

Szach Iranu został usunięty przez CIA i MI6 między innymi dlatego że modernizował swój kraj oraz utrudniał handel heroiną.

Komentarz dobrze poinformowanego Mostaque Aliego:

Mułłowie irańscy potrafili chwalić się rzekomymi, nieistniejącymi osiągnięciami technologicznymi w latach 80-tych.  Jest kilka powodów dla takiej propagandowej działalności.

“Mułłowie, współczesni luddyści (wrogowie postępu technologicznego) doszli do władzy w roku 1979 dzięki pomocy USA i Wielkiej Brytanii. Zamknęli ambitny program atomowy Szacha warty 90 miliardów dolarów… dzisiaj w roku 2012 jego wartość oscylowałaby w granicach 360 miliardów dolarów.

“Mimo że mułłowie w końcu wznowili cywilny program atomowy zainicjowany pierwotnie przez Szacha… nie ma takiej opcji by zainwestowali w niego tak dużo jak obiecywał Szach. Zainwestują może około 10% tego co Szach wydałby w przeciągu 10-20 lat.

“Dlaczego?

(1) “Mułłowie są luddystami którzy nie są zainteresowani rozwojem technologicznym i ekonomicznym Iranu, gdyż to stworzyłoby dużą i dobrze prosperującą klasę średnią.

“Zamiast tego aktywnie zachęcają wykwalifikowaną kadrę i klasę średnią do opuszczania Iranu – do tej pory pozbyli się prawie 5 milionów osób.

“Mułłowie postrzegają klasę średnią jako zagrożenie dla ich władzy, dlatego sprzymierzyli się z mieszkańcami wsi oraz miejską klasą robotniczą, a w każdym razie starają się to robić za pomocą sloganów.

(2) “Strach przed wyczerpaniem zasobów ropy naftowej w Iranie minął. Nie ma już pilnej potrzeby tworzenia alternatywnych źródeł energii.”

IR04-13
Iran fot. Sergio Pessolano

Profesor Bernard Lewis w czasie spotkania Grupy Bilderberg w austriackim Baden (27-29 kwietnia 1979) “zaproponował fragmentaryzację i bałkanizację Iranu przy użyciu jego różnic regionalnych, etnicznych i językowych.”

27 grudnia 2009  SELIG S. HARRISON napisał w New York Times o największym strachu Teheranu.

Według Harrisa największym zagrożeniem dla rządzących ajatollahów i generałów irańskich są separatyści w kurdyjskich, beludżystańskich, azerskich i arabskich regionach Iranu, których mieszkańcy stanowią około 44% populacji całego kraju.

Za czasów administracji Busha przeprowadzano “niewielkie tajne operacje, w przypadku Beludżów za pośrednictwem wywiadu pakistańskiego/ I.S.I, a w przypadku Kurdów przez CIA we współpracy z Mossadem.”

CIA dostarczała broń i szkoliła główne kurdyjskie oddziały rebelianckie w Iranie – tak twierdzili amerykańscy dziennikarze Jon Lee Anderson i Seymour Hersh z New Yorkera oraz Borzou Daragahi z Los Angeles Times.

Arabscy separatyści żyją z kolei w prowincji zapewniającej Iranowi 80% dochodów z wydobycia ropy naftowej.

______________________________________________________________________________

Zobacz także:

Iran jest kontrolowany przez CIA

CIA, MI6 i Bractwo Muzułmańskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.