Strona główna > Bliski Wschód > Czy CIA utworzyła ISIL by zniszczyć wrogów Izraela? Pete Papaherakles

Czy CIA utworzyła ISIL by zniszczyć wrogów Izraela? Pete Papaherakles


Mówi się, że lider radykalnego Państwa Islamskiego (IS), Abu Bakr al-Baghdadi, jest wyszkolonym przez Mossad agentem, którego prawdziwe nazwisko jest Elliot Shimon, i pochodzi z żydowskiej rodziny.

a

Ta informacja pochodzi z 1.7 mln stron tajnych dokumentów ostatnio ujawnionych przez Edwarda Snowdena, odtajniacza z NSA, i upublicznionych przez irański wywiad. Portal arabskiego radia internetowego „Ajyal.com” i strona arabskiej agencji inforrmacyjnej „Egy-press” były również  wczesnym źródłem zanim ujawniono tę informację. Choć nie można tego zweryfikować teraz, dowody to potwierdzają.

IS dalej jest zagadką, bo wydaje się co tydzień zmieniać nazwy. Najpierw proklamowane jako Islamskie Państwo w Iraku i Syrii, wkrótce stało się Islamskim Państwem w Iraku i Lewancie, następnie po prostu Islamskim Państwem, i w końcu Islamskim Kalifatem o znanym celu podbicia połowy świata w 5 lat – od Indii do Portugalii.

a

Amerykańska społeczność wojskowo-wywiadowcza zwerbowała al.-Baghdadiego i innych poprzez ogromną sieć obozów więziennych w Iraku, tworząc zastępczą armię najemników (ISIS), która zostanie wykorzystana w przyszłych tajnych operacjach amerykańskich w regionie, czymś co teraz widzimy rozwijające się  jak ostrożnie kalkulowany ruch szachowy.

Przekracza logikę to, żeby al.-Baghdadi mógł tajnie spiskować w celu zbudowania i zorganizowania ISIS w murach amerykańskiego więzienia wojskowego, a władze nie zorientowały się co się dzieje.

Oficjalna historia o al.-Baghdadim jest taka, że urodził się w Samarze, Irak, w 1971. Mówi się, że ma doktorat z islamu z uniwersytetu w Bagdadzie, i był klerykiem w czołowym meczecie w Samarze podczas amerykańskiej inwazji na Irak w 2003.

Nadano mu tytuł Emir Daash i używał fałszywego nazwiska Ibrahim ibn Awad ibn Ibrahim Al Al Badri Arradoui Hoseini.

„Wycieknięte” dokumenty rzekomo ujawniły, że al.-Baghdadi odbył intensywne roczne szkolenie wojskowe w Mossadzie, jak również przeszedł kursy z teologii i przemówień po arabsku.

a
nie mamy jeszcze strategii walki z ISIS… bo nie skończyłem jeszcze ich zbroić i finansować

Al-Baghdadi był rzekomo „cywilnym więźniem” w Obozie Bucca, amerykańskim wojskowym ośrodku zatrzymań koło Umm Qasr, Irak. Kluczowi członkowie IS byli również szkoleni przez CIA i dowództwo amerykańskich sił specjalnych w tajnym obozie w Jordanii w 2012  nieopodal granicy syryjskiej i irackiej, jak mówią jordańscy oficjele.

Niektóre dowody sugerują, że al.-Baghdadi mógł zostać poddany kontroli umysłu kiedy przetrzymywało go amerykańskie wojsko w Iraku.

a

Nabil Na’eem, założyciel Islamskiej Demokratycznej Partii Dżihad i były dowódca al.-kaidy powiedział, że obecni członkowie al.-kaidy, w tym ISIS, pracują dla CIA.

Niedawno ujawnione zdjęcie pokazuje al.-Baghdadi razem z sześcioma innymi, łącznie z syryjskim rebeliantem gen. Salimem Idris, uczestniczącymi w tajnym spotkaniu z neokonem sen. Johnem McCainem (R-Ariz.) w Syrii w czerwcu 2013. Drugie zdjęcie pokazuje al-Baghdadi z McCainem i innym „rebeliantem”. McCain był instrumentalny we wspieraniu sił terrorystycznych walczących z syryjskim rządem.

a

Dokumenty Snowdena rzekomo pokazują, że brytyjski, amerykański i izraelski wywiad pracował nad utworzeniem IS, „organizacji terrorystycznej zdolnej do scentralizowania wszystkich ekstremistycznych działań na świecie”, wykorzystującej strategię pod nazwą Hornet’s Nest [sieć szerszenia] dla „ochrony Izraela”. Jak mówią dokumenty, „jedynym rozwiązaniem dla ochrony żydowskiego państwa jest wykreowanie wroga blisko jego granic”.

a

Po zgromadzeniu najbardziej fanatycznych terrorystów na świecie w jednym miejscu, utworzono prawdziwą armię i wypełniono ja żądnymi krwi mordercami, którzy filmują swoje okrucieństwa i zamieszczają w internecie.

a

Oto jak wygląda syjonistyczna propaganda…
Jeszcze raz, co nie jest zaskoczeniem… manipuluje się Ameryką i ogłupia by toczyła
więcej fałszywych wojen w interesie masońskich centralnych bankierów
i ich frankenstein stworu, Izraela.

To się nie skończy zanim
my ich powstrzymamy!
Czy ma pan teraz strategię,
Mr President?

19 sierpnia IS zamieściła video, które najwyraźniej pokazuje bojownika IS ścinającego głowę amerykańskiego foto dziennikarza Jamesa Wrighta Foleya, z przekazem do Ameryki by zakończyła interwencję w Iraku.

a

IS  ma być czynnikiem prowokującym, który da Zachodowi uzasadnienie wejścia do krajów uważanych za groźbę dla Izraela by je zniszczyć. To wtedy da Izraelowi otwarcie potrzebne mu do przejęcia większego obszaru Bliskiego Wschodu i ustanowienia syjonistycznego marzenia o „Wielkim Izraelu” od Nilu do Eufratu.

Pete Papaherakles

Źródło: http://smoloko.com/?p=6617

Tłum. Ola Gordon.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *